inside-banner

حمل و نقل ترکیبی

شرکت حمل و نقل ترکیبی مانند هنزا ناو دریا با ایجاد سرویس حمل چند وجهی، برای تاجران این امکان را فراهم کرده تا محموله مورد‌نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال یا دریافت کنند. شرکت‌های فعال در زمینه خرید و فروش بین‌المللی یا صنایع نیازمند به مواد اولیه خاص را در نظر بگیرید؛ واردات یا صادرات سریع و ایمن به نقاط مختلف برای این مجموعه‌ها یک نیاز حیاتی است. حمل و نقل ترکیبی این نیاز را به‌خوبی برطرف می‌کند. در واقع حمل ترکیبی، روش ارسال یک محموله با وسایل نقلیه مختلف است. 

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

ارسال بار به مناطق تجاری دنیا

مرسوله شما را در کلیه نقاط دنیا برای صادرات و واردات مدیریت می‌کنیم

فرقی نمی‌کند که قصد حمل بین المللی بار به شرق آسیا و چین را داشته باشید، یا کشورهایی مانند آلمان، ترکیه و سایر بنادر تجاری جهان؛ هانزا انواع کالا‌هایتان را در امنیت کامل با قیمت رقابتی و در زمانی اندک به کشور مقصد می‌رساند.

واردات و صادرات مرسولات صنایع مختلف

عرضه خدمات حمل و نقل کالا برای کلیه صنایع به نقاط مختلف جهان

هانزا با اخذ مجوز از سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط، ارائه‌کننده بهترین خدمات حمل بین المللی بار و مواد اولیه برای بسیاری از صنایع در کشور است. این مجموعه معتبر با همکاری شرکت‌های بزرگ باربری جهان و همچنین ایرلاین‌های مختلف، محموله‌های شما را با قیمتی رقابتی به نقاط مختلف جهان ارسال می‌کند.

حمل و نقل ترکیبی کالا؛ ارسال انواع محصولات با سرعت بالا

روزانه انواع مختلف اجناس و مواد اولیه از راه زمین، دریا و هوا جابه‌جا می‌شوند. کشتی‌ها، کامیون‌های باری، هواپیماها و حتی قطارهای مختلف قابلیت حمل انواع کالا و مواد را دارند. در حمل ونقل ترکیبی، محموله از یک وسیله نقلیه بارگیری و به حمل‌کننده دیگر منتقل می‌شود. این وسایل، به بهترین امکانات برای نگهداری و حفاظت از انواع محموله مجهز هستند. شرکت‌های ترابری طرف قرارداد با هانزا، انواع وسایل نقلیه مخصوص بارهای مختلف، از‌جمله مواد شیمیایی، مواد معدنی، مواد غذایی و صنایع دیگر را در اختیار بازرگانان قرار می‌دهند. بدین ترتیب، امکان حمل همه نوع بار در صنایع و حوزه‌های مختلف از طریق حمل و نقل بین المللی وجود خواهد داشت.

صادرات و واردات با هانزا؛ شرکت حمل و نقل ترکیبی معتبر

هدف از حمل و نقل ترکیبی، استفاده از همه مسیرهای موجود برای تحویل سریع بار به مقصد است. همچنین، گاهی اوقات امکان ارسال مستقیم کالا از مبدأ به مقصد وجود ندارد. حمل ترکیبی برای برطرف‌ کردن چالش‌های صادرات و واردات یا جابه‌جایی سریع کالا و مواد اولیه بین نقاط دور، فوق‌العاده است. هانزا، به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل ترکیبی با معتبرترین شرکت‌های حمل بار زمینی، دریایی و حمل و نقل بین المللی هوایی در نقاط مختلف جهان همکاری دارد. مهم‌ترین مراکز تجاری مثل چین، کره جنوبی، تایلند، مالزی و امارات با شبکه حمل ونقل ترکیبی هانزا در دسترس تجار ایرانی قرار می‌گیرند.

 

حمل و نقل ترکیبی چیست؟ ارسال محموله با وسایل نقلیه مختلف

حمل و نقل محموله بین نقاط مختلف یک کشور یا دنیا را می‌توان با وسایل نقلیه مختلف انجام داد. این روش حمل ترکیبی نام دارد و طی آن، کالا بین وسایل نقلیه مختلف و در چند محل بارگیری، جابه‌جا می‌شود. به این روش حمل و نقل چند وجهی نیز می‌گویند. برای نقل و انتقال کالا چه در مرزهای داخلی چه بین کشورهای مختلف، روش‌های گوناگونی وجود دارد. حمل بار از طریق کامیون‌های سنگین، قطارها، کشتی‌های مختلف و هواپیماهای باری انجام می‌شود. گاهی اوقات نقل‌و‌انتقال بار با یک روش، محدودیت‌هایی در زمان تحویل محموله ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی، حمل ونقل ترکیبی یا چند وجهی یک روش فوق‌العاده برای ارسال یا دریافت سریع محموله‌ها محسوب می‌شود. در حمل ترکیبی بین‌المللی یا داخلی، علی‌رغم استفاده از چند روش انتقال محموله فقط یک بارنامه وجود دارد.

 

معرفی انواع شیوه‌های حمل و نقل ترکیبی هانزا

در حمل ترکیبی، کالا با یک وسیله نقلیه خاص از شرکت تجاری تحویل گرفته می‌شود. در مرحله بعد، بار توسط یک حامل دیگر به شهرهای دور یا کشورهای خارجی ارسال خواهد شد. امکان تکرار مرحله دوم با توجه به نوع بار و مقصد وجود دارد. در پایان نیز، برای تحویل محموله به گیرنده از یک حامل دیگر استفاده خواهد شد. انواع شیوه‌های حمل ترکیبی در واقع همان وسایل نقلیه مختلف هستند که در ادامه آن‌ها را نوشته‌ایم.
•  ماشین‌های باری کوچک (انواع وانت)
•  کامیون‌های سنگین 
•  قطارهای باری 
•  انواع مختلف کشتی کانتینربر 
•  هواپیما
در حمل ترکیبی لزوماً از همه وسایل نقلیه فوق استفاده نمی‌شود. شاید انتقال یک محموله مثل مواد معدنی با کامیون و سپس از طریق قطار در یک کشور انجام شود. انتقال همین ماده معدنی از شمال ایران به بندری در کره جنوبی را درنظر بگیرید. در این حالت، علاوه‌بر کامیون و قطار، کشتی فله‌بر و کامیون‌های کشور مقصد نیز به فهرست اضافه می‌شوند.

 

مزایای حمل ترکیبی؛ کاهش زمان و حذف چالش‌های صادرات و واردات 

حمل کالا و ترانزیت بین‌المللی با روش حمل ترکیبی مزایای مختلفی برای یک کسب‌وکار دارد. استفاده از چند نوع نقلیه و توقف در نقاط مختلف دنیا شاید در ظاهر گزینه‌ای پرخرج به‌نظر برسد؛ ولی این‌طور نیست. در ادامه، مزیت‌های حمل و نقل ترکیبی را بررسی کرده‌ایم. 

1- دسترسی به دورترین مراکز تجاری با حمل چند وجهی

امروز دیگر هیچ بخشی از کره زمین نیست که از دسترس وسایل باربری مختلف دور باشد. بندرهای مهم دنیا و شهرهای تجاری بزرگ از طریق هواپیما، کشتی و وسایل نقلیه زمینی در دسترس شرکت‌ها قرار می‌گیرند. در روش حمل و نقل چند وجهی، تولیدکننده‌ای در شمال ایران قادر است محصولاتش از طریق خشکی و دریا به شمال اروپا ارسال کند.

2- کاهش زمان ارسال بار با حمل ترکیبی

شاید در ظاهر، توقف در نقاط مختلف و بارگیری بین وسایل نقلیه گوناگون زمان زیادی را تلف کند؛ اما باید توجه داشت که حمل ترکیبی، ارسال بار به نقاط دوردست را میسر می‌کند. وقتی ارسال محموله به یک شرکت حمل بار سپرده شود، دیگر نیازی نیست نگران پیدا کردن انبار موقت یا حامل دوم باشید.

3- رفع چالش‌های صادرات و واردات؛ مهم‌ترین ویژگی حمل ونقل ترکیبی بین‌المللی

گاهی اوقات بنا‌به دلایل سیاسی مثل تحریم، امکان مبادله مستقیم بین دو کشور وجود ندارد. برای مثال، شاید کشتی‌های باری با پرچم یک کشور خاص اجازه پهلو گرفتن در یک بندر خارجی را نداشته باشند. جابه‌جایی بار از طریق روش چندوجهی، چالش‌های سیاسی صادرات و واردات را برطرف می‌کند. 

 

هزینه باربری ترکیبی؛ نرخ حمل و نقل بار داخلی و بین‌المللی

هزینه حمل و نقل بین‌المللی بار به‌صورت ترکیبی را نمی‌توان با یک رقم ثابت اعلام کرد. نرخ حمل ترکیبی بار به نوع محموله، ابعاد و وزن آن بستگی دارد. همچنین برای محاسبه هزینه باربری چند وجهی به نقاط مختلف ایران و جهان به تعداد توقف‌ها نیز توجه می‌شود. نوع وسیله نقلیه، بهای سوخت، دستمزد بارگیری و تخلیه نیز جزو فاکتورهای موثر روی نرخ حمل ترکیبی هستند. همچنین، مسافت طی‌شده توسط حامل‌ها را نیز نباید از یاد برد. به‌همین دلیل، قیمت و هزینه نهایی این روش در شرکت حمل و نقل ترکیبی مختلف، متفاوت است. با‌این‌حال، هانزا با قیمت‌های رقابتی، سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارد. 

 

هانزا؛‌ متخصص در امور بازرگانی ارسال بار به مراکز تجاری ایران و جهان

حمل و نقل چند وجهی یا حمل و نقل ترکیبی کالا و مواد اولیه همان جابه‌جایی یک محموله با وسایل نقلیه مختلف است. ارسال و دریافت محموله با وسایل مختلف به هماهنگی بین مجموعه‌های باربری نیاز دارد. شرکت حمل و نقل کانتینری مانند هنزا ناو دریا به‌صورت حرفه‌ای خدمات حمل ترکیبی را به شرکت‌های تجاری ایرانی عرضه می‌کند. هانزا با به‌کارگیری مدیران متخصص، پرسنل حرفه‌ای و تجهیزات مدرن، صادرات و واردات را با امنیت و سرعت بی‌نظیر انجام می‌دهد. برای مشاوره با تیم مجرب هانزا و آگاهی از شرایط مختلف با شماره ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول

حمل ترکیبی با استفاده از کدام وسایل نقلیه انجام می‌شود؟

در حمل ترکیبی، همه وسایل نقلیه باری به کار گرفته می‌شوند. کامیون‌های سنگین، قطار باری، کشتی‌های کانتینر و هواپیماهای مدرن در این روش صادرات و واردات کاربرد دارد

مزایای حمل بار از روش ترکیبی استفاده چیست؟

روش حمل ترکیبی، امکان دسترسی به دورترین مراکز تجاری را بدون هیچ دردسری فراهم می کند. در این روش، حمل بار مجموعه های باربری مختلف بدون هیچگونه وقفه انجام می شود.

نحوه پوشش بیمه حمل ترکیبی به چه صورت است؟

حمل بار ترکیبی با عقد یک قرارداد بارنامه انجام می شود. با عقد بارنامه، شرکت حمل و نقل بین المللی در قبال مراحل مختلف انتقال محموله مسئولیت خواهد داشت. هرگونه خسارت توسط شرکت های فرعی تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.