inside-banner

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای واردات و صادرات کالاهای مختلف به‌شمار می‌رود. به‌همین دلیل شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا، اقدام به عرضه خدمات حمل ریلی به‌صورت بین‌المللی و داخلی کرده است. 

حمل و نقل ریلی شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا

هانزا به ‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی، دریایی و زمینی، خدمات متعددی را در زمینه حمل بار مرسولات صنایع مختلف عرضه کرده است. در هر مرحله از پروسه حمل صادرات و واردات کالای مورد‌نظرتان، کارشناسان متبحر هانزا در کنار شما خواهند بود. شما می‌توانید برای مشاوره در زمینه یافتن مناسب و کم هزینه ترین راه جهت حمل کالای مورد‌نظر خود، همین حالا با کارشناسان هانزا تماس بگیرید.

حمل و نقل ریلی

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

ارسال بار به مناطق تجاری دنیا

مرسوله شما را در کلیه نقاط دنیا برای صادرات و واردات مدیریت می‌کنیم

فرقی نمی‌کند که قصد حمل بین المللی بار به شرق آسیا و چین را داشته باشید، یا کشورهایی مانند آلمان، ترکیه و سایر بنادر تجاری جهان؛ هانزا انواع کالا‌هایتان را در امنیت کامل با قیمت رقابتی و در زمانی اندک به کشور مقصد می‌رساند.

واردات و صادرات مرسولات صنایع مختلف

عرضه خدمات حمل و نقل کالا برای کلیه صنایع به نقاط مختلف جهان

هانزا با اخذ مجوز از سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط، ارائه‌کننده بهترین خدمات حمل بین المللی بار و مواد اولیه برای بسیاری از صنایع در کشور است. این مجموعه معتبر با همکاری شرکت‌های بزرگ باربری جهان و همچنین ایرلاین‌های مختلف، محموله‌های شما را با قیمتی رقابتی به نقاط مختلف جهان ارسال می‌کند.

حمل و نقل ریلی مناسب برای مرسولات صنایع مختلف

به‌طور‌کلی حمل کلیه مرسولات توسط ترابری ریلی امکان‌پذیر است. ماشین‌آلات صنایع مختلف، مواد شیمیایی و خطرناک، مایعات، مواد فاسد‌شدنی، مصالح ساختمانی و صنایع دیگر از جمله کالاهایی هستند که امکان جابه‌جایی آن‌ها با حمل ریلی امکان‌پذیر است.

 

مقاصد حمل ریلی داخلی و بین‌المللی

از روش حمل و نقل ریلی برای جابه‌جایی مرسولات مختلف به کشور‌های اطراف و شهر‌های داخلی استفاده می‌شود. از مقاصد حمل و نقل ریلی بین المللی می‌توان به کشور ترکیه و کشور‌های حوزه .C.I.S (روسیه، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان) اشاره کرد. علاوه‌بر این، حمل و نقل ریلی داخلی نیز به شهر‌هایی امکان‌پذیر است که خطوط راه‌آهن از آن‌ها گذشته باشد.

 

انواع روش‌های حمل و نقل ریلی داخلی و بین‌المللی

روش‌های حمل و نقل ریلی بسته به ماهیت کالا متنوع است. کارشناسان در بخش صادرات و واردات شرکت حمل و نقل بین المللی ریلی باتوجه‌به نوع کالا یکی از روش‌های زیر را به شما پیشنهاد خواهد کرد:
• حمل ریلی با واگن‌های مسقف: مخصوص مرسولات حساس به نور خورشید، رطوبت و اکسیژن
• واگن‌های مسطح: مناسب برای جابه‌جایی ماشین‌آلات صنعتی با طول زیاد 
• واگن‌های لبه کوتاه و لبه بلند: در حمل آهن‌آلات، مصالح ساختمانی، مواد معدنی و کالاهای صنعتی تحمل چندین تن وزن را دارند.
• واگن‌های مخزنی: مناسب برای حمل سوخت و مایعات
• واگن‌های یخچالی: برای جابه‌جایی انواع محصولات و مواد فاسدشدنی

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا متناسب با حجم، وزن و ماهیت کالای شما، امکان استفاده هر یک از روش‌های حمل ریلی را فراهم کرده‌اند.

 

عوامل موثر بر زمان خدمات حمل ریلی

فاصله از مقصد، زمان رسیدن بار از طریق روش حمل ریلی را تعیین می‌کند. سایر مواردی مانند وزن و نوع بار، وضعیت راه‌های حمل‌ونقل، مرزها، مراکز ترمینال و تسهیلات نیز در مدت زمان آن تاثیر دارند. همچنین، پر بودن خطوط ریلی، یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر زمان ترابری ریلی تاثیر‌گذار خواهد بود.

سوالات متداول

آیا امکان جا به جایی مواد غذایی و فاسد شدنی نیز در حمل و نقل ریلی وجود دارد؟

بله؛ کانتینرهای یخچالی در حمل و نقل ریلی برای حمل مواد غذایی، دارویی، مواد فاسدشدنی و حساس به دما استفاده می شود.

معیارهای تاثیرگذار در هزینه حمل و نقل بین المللی ریلی چیست؟

ابعاد حمل و نقل، فاصله مبدا تا مقصد، نوع تحویل، ماهیت کالا، بیمه و ترخیص کالا از گمرک ازجمله مواردی هستند که در تعیین هزینه حمل و نقل ریلی تاثیر دارند.

مزایای حمل و نقل ریلی چیست؟

آلودگی کمتر زیست محیطی ، کاهش هزینه های حمل کالا و قابلیت استفاده برای حمل بارهای عظیم و یا در حجم بالا از جمله مهم ترین مزایای حمل ریلی محسوب می شود.