inside-banner

حمل و نقل ریلی

با گسترش تجارت جهانی در دهه‌های گذشته، انتخاب مناسب‌ترین روش حمل‌و‌نقل محموله‌ها و کالاهای صادراتی و وارداتی اهمیت بسیاری پیدا کرده است. امروزه حمل و نقل بین المللی ریلی یکی از مهم‌ترین مراحل صادرات و واردات کالاهای مختلف محسوب می‌شود. در حمل بار ریلی باید با قوانین بین‌المللی،‌ اصطلاحات رایج بازرگانی، رویه‌های مرسوم و همچنین نکات مهمی مانند بسته‌بندی انواع محصولات آشنا باشید.

شرکت هنزا ناو دریا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل ریلی معتبر در کشور، با اخذ مجوز فعالیت از سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران و سال‌ها تجربه در حوزه ‌حمل ریلی بار، خدمات حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به کشورهای آسیای میانه، روسیه، کشورهای حوزه دریای بالتیک، ترکیه، سوریه، عراق و کویت را با قیمتی رقابتی و بهترین کیفیت انجام می‌دهد. هانزا عضو اتاق بازرگانی تهران، فدراسیون بین المللی فیاتا، انــجـمـن سراسری شــرکـت‌های حـمـل‌و‌نــقــل بـيـن‌المـلـلـی ايـــران، انجمن کـشتـیـرانـی و خدمـات وابــستـه ایــران و همچنین عضو اتاق‌های بازرگانی ایران و آلمان، ایران و ایتالیا، ایران و بلژیک، ایران و فرانسه و ایران و چین است.

ارائه بهترین خدمات حمل و نقل ریلی بین المللی در واردات و صادرات انواع مواد اولیه صنایع کشور

یک شرکت حمل و نقل ریلی باری باید مجوز ارسال انواع کالاها را دریافت کرده باشد. هانزا، حمل ریلی بار و صادرات و واردات ریلی مواد اولیه و خام صنایع مختلف کشور را با ارائه بهترین خدمات انجام می‌دهد. به‌عنوان‌مثال می‌توان به حمل و نقل بین المللی ریلی کالاها و مواد اولیه زیر اشاره کرد:

 حمل‌ و نقل ریلی آهن‌آلات و انواع فلزات
حمل ریلی انواع کودهای شیمیایی صنعت کشاورزی و باغ‌داری
 حمل بار ریلی داخلی و خارجی مواد اولیه صنعت نساجی کشور
 جا‌به‌جایی ماشین‌آلات صنعتی
 واردات و صادرات ریلی مواد غذایی
 حمل مواد اولیه پلاستیک و مواد معدنی

این موارد فقط گوشه‌ای از خدمات ریلی هانزا هستند. حمل کانتینر و ترانزیت داخلی و خارجی از کلیه مرزها و بنادر کشور به‌صورت ریلی نیز توسط شرکت هنزا ناو دریا با قیمت‌های رقابتی انجام می‌شود. برای اطلاع از تعرفه حمل بار ریلی همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.

حمل و نقل ریلی کالا به مهم‌ترین مقاصد تجاری بین‌المللی

هانزا یک شرکت باربری بین المللی و بزرگ‌ترین شرکت حمل و نقل ریلی ایران است که با هدف فعالیت در حوزه کلیه امور حمل و نقل و ارائه خدمات وابسته در شهر تهران تأسیس شد. این مجموعه ارائه‌کننده خدمات حمل بار ریلی شامل حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به کشورهای آسیای میانه، روسیه، کشورهای حوزه دریای بالتیک، ترکیه، سوریه، عراق و کویت است.
امروزه خدمات حمل ریلی به ترکیه و روسیه،‌ بیش از پیش رونق گرفته است. هانزا به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت های حمل و نقل ریلی ایران،‌ ترانزیت کالا، ترخیص، لجستیک و به‌طور‌کلی همه موارد و مراحل مرتبط با زنجیره تأمین را با همکاری شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی، داخلی و منطقه‌ای، در مقیاس حرفه‌ای و با کیفیت، سرعت و ایمنی کم نظیر ارائه می‌دهد.

مزیت‌های حمل و نقل بین المللی ریلی در مقایسه با سایر روش‌های ارسال کالا

امروزه حمل ریلی یکی از رایج‌ترین انواع حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی است. مقدار مصرف انرژی در حمل و نقل ریلی، تقریباً ۵۰‌درصد از روش حمل و نقل زمینی کمتر است؛ بنابراین با ارسال بار از خطوط راه‌آهن می‌توان باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین کمک به محیط‌زیست و آلودگی کمتر شد. به‌طور‌کلی، مزیت‌های حمل بار ریلی عبارت‌اند از:‌
•   امکان جا‌به‌جایی بارها و محموله‌های بزرگ و حجیم
  ارزان‌ترین روش حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی
  مصرف کم انرژی و سازگاری با محیط‌زیست
  امن‌ترین روش حمل محموله‌ها از نظر وقوع سوانح و تصادفات
  بهترین روش حمل مواد معدنی
  تأثیر ناپذیری از شرایط آب‌و‌هوایی و ارسال به‌موقع مرسولات
حمل و نقل ریلی یکی از بهترین روش‌ها برای صادرات و واردات کالا از کشورهای همسایه مخصوصاً ترکیه و کشورهای اوراسیا محسوب می‌شود. با انتخاب هانزا به‌عنوان کارگزار خود از مزیت‌های بی‌شماری بهره‌مند خواهید شد. 

قیمت حمل و نقل ریلی کالا به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان تعرفه حمل بار ریلی به عوامل مختلفی مانند نوع و ابعاد مرسولات بستگی دارد. در ادامه مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت حمل ریلی محموله‌ها را بررسی می‌کنیم:‌
 ابعاد و وزن کالاها
 مسافت و فاصله مبدأ‌ و مقصد
 نوع و محل تحویل محموله
 ماهیت کالاها (قابل اشتعال، سمی، شکننده و سایر انواع آن)
 الزامات و قوانین بیمه
 امور و هزینه‌های گمرکی
محاسبه هزینه حمل ریلی با توجه به این عوامل انجام می‌شود. برای آگاهی از تعرفه ارسال بار به مناطق مختلف می‌توانید با مشاوران هانزا تماس بگیرید.

هانزا؛‌ همراه همیشگی شما در حمل و نقل ریلی کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیت

شرکت هنزا ناو دریا علاوه‌بر خدمات حمل و نقل هوایی، دریایی،‌ زمینی و ریلی کالا،‌ خدمات انبار (دپو)، مشاوره امور گمرکی،‌ عملیات ترخیص و خدمات ترانزیت را نیز با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. کادر متخصص،‌ کارآمد و با‌تجربه هانزا مرسولات شما را مطابق با استانداردهای جهانی گمرکی و در حداقل زمان ممکن و کمترین هزینه به مقصد می‌رسانند. برای دریافت مشاوره رایگان درباره ارسال هوایی، زمینی و دریایی بار به مناطق تجاری مختلف دنیا همین حالا با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید. همکاران ما در زمانی اندک پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. 

سوالات متداول

بهترین زمان برای انتخاب روش حمل بار ریلی داخلی و خارجی چه‌موقع است؟

زمانی که قصد حمل بار داخلی از بنادر کشور را دارید، حمل ریلی بهترین گزینه است. این روش همچنین برای ارسال مقادیر بار بزرگ و عمده در مسافت‌های طولانی بسیار مناسب خواهد بود. برای حمل مواد اولیه مانند زغال‌سنگ،‌ سنگ فلز و سایر مواد معدنی نیز بهتر است از روش حمل ریلی بار استفاده کنید.

برای ارسال بارهای بزرگ و حجیم با سرعت بالا کدام روش مناسب است؟

برای ارسال محموله‌های بزرگ که امکان حمل هوایی ندارند، سریع‌ترین روش ارسال استفاده از شیوه حمل ریلی بار خواهد بود.