inside-banner

حمل و نقل ریلی

با گسترش تجارت جهانی در دهه‌های گذشته، انتخاب مناسب‌ترین روش حمل‌و‌نقل محموله‌ها و کالاهای صادراتی و وارداتی اهمیت بسیاری پیدا کرده است. امروزه حمل و نقل ریلی کالا یکی از مهم‌ترین مراحل صادرات و واردات محصولات مختلف محسوب می‌شود. در حمل ریلی بار باید با قوانین بین‌المللی،‌ اصطلاحات رایج بازرگانی، رویه‌های مرسوم و همچنین نکات مهمی مانند بسته‌بندی انواع محصولات آشنا باشید.

از آن‌جایی که حمل و نقل ریلی بین المللی یکی از مهم‌ترین روش‌های به‌کار رفته برای واردات و صادرات کالا محسوب می‌شود، شرکت هنزا ناو دریا نسبت به پوشش خدمات مربوطه اقدام کرده است. 

 

ارائه بهترین خدمات برای صادرات و واردات کالا از شرکت حمل و نقل ریلی

یک شرکت حمل و نقل ریلی باری برای ارسال انواع محصولات باید مجو‌ز‌های لازم را دریافت کرده باشد. در هانزا، به‌منظور صادرات و واردات مواد اولیه و خام صنایع مختلف به‌صورت زمینی و با سرعت بالا، امکان حمل و نقل ریلی را فراهم شده است. به‌عنوان‌مثال می‌توان به امکان حمل و نقل بین المللی ریلی کالاها و مواد اولیه زیر اشاره کرد:

 حمل‌ و نقل ریلی آهن‌آلات و انواع فلزات
حمل ریلی انواع کودهای شیمیایی صنعت کشاورزی و باغ‌داری
 حمل بار ریلی داخلی و خارجی مواد اولیه صنعت نساجی کشور
 جا‌به‌جایی ماشین‌آلات صنعتی
 واردات و صادرات ریلی مواد غذایی
 حمل مواد اولیه پلاستیک و مواد معدنی

این موارد فقط گوشه‌ای از خدمات ریلی هانزا هستند. حمل کانتینر و ترانزیت داخلی و خارجی از کلیه مرزها و بنادر کشور به‌صورت ریلی نیز توسط شرکت هنزا ناو دریا با قیمت‌های رقابتی انجام می‌شود. برای اطلاع از تعرفه حمل بار ریلی همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.

حمل و نقل ریلی کالا به مهم‌ترین مقاصد تجاری بین‌المللی

هانزا به‌عنوان یک شرکت باربری بین المللی، خدمات گسترده‌ای در زمینه ارسال بار به مقاصد تجاری دنیا انجام می‌دهد. این مجموعه ارائه‌کننده خدمات حمل بار ریلی شامل حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی ایران به کشورهای آسیای میانه، روسیه، کشورهای حوزه دریای بالتیک، ترکیه، سوریه، عراق و کویت می‌شود.
امروزه خدمات حمل ریلی به ترکیه و روسیه،‌ بیش از پیش رونق گرفته است. هانزا به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت های حمل و نقل ریلی ایران،‌ ترانزیت کالا، ترخیص، لجستیک و به‌طور‌کلی همه موارد و مراحل مرتبط با زنجیره تأمین را با همکاری معتبرترین شرکت حمل و نقل بین المللی، داخلی و منطقه‌ای، در مقیاس حرفه‌ای و با کیفیت، سرعت و ایمنی کم نظیر ارائه می‌دهد.

انواع حمل و نقل ریلی کالا؛ فراهم آمدن امکان حمل انواع بار 

کالا و محصولات مختلفی از طریق حمل و نقل ریلی در سطح کشور و دنیا جابه‌جا می‌شوند. به‌همین دلیل، واگن‌های مختلفی نیز برای جابه‌جایی آن‌ها نیاز است. در ادامه به بررسی انواع حمل و نقل ریلی می‌پردازیم:
واگن‌های مسطح: به‌منظور حمل ماشین‌آلات و کالاهای سنگین استفاده می‌شود. 
واگن‌های یخچالی: مخصوص جابه‌جایی مواد فاسد‌شدنی مانند لبنیات، سبزیجات، گوشت و سایر موارد.
واگن‌های مسقف: به دلیل پلمپ شدن واگن، برای حمل بار‌های حساس به نور خورشید، اکسیژن و رطوبت مناسب است. 
واگن‌های مخزن: برای جابه‌جایی و حمل سوخت یا انواع مایعات استفاده می‌شود. 
واگن لبه کوتاه و لبه بلند: مخصوص جابه‌جایی بار و مصالح ساختمانی، حمل مواد معدنی و کالاهای صنعتی
حمل و نقل ریلی هر یک از کالاهای گفته‌شده قوانین خاص خودش را دارد. پیشنهاد می‌شود به‌منظور افزایش آگاهی در خصوص انواع قوانین و انتخاب بهترین روش، با مشاورین هانزا در تماس باشید.

 

مزایای استفاده از روش حمل و نقل ریلی بین المللی کالا

امروزه حمل ریلی یکی از رایج‌ترین انواع حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی است. مقدار مصرف انرژی در حمل و نقل ریلی، تقریباً ۵۰‌درصد از روش حمل و نقل زمینی کمتر است؛ بنابراین با ارسال بار از خطوط راه‌آهن می‌توان باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین کمک به محیط‌زیست و آلودگی کمتر شد. به‌طور‌کلی، مزیت‌های حمل بار ریلی عبارت‌اند از:‌
•   امکان جا‌به‌جایی بارها و محموله‌های بزرگ و حجیم
  ارزان‌ترین روش حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی
  مصرف کم انرژی و سازگاری با محیط‌زیست
  امن‌ترین روش حمل محموله‌ها از نظر وقوع سوانح و تصادفات
  بهترین روش حمل مواد معدنی
  تأثیر ناپذیری از شرایط آب‌و‌هوایی و ارسال به‌موقع مرسولات
حمل و نقل ریلی یکی از بهترین روش‌ها برای صادرات و واردات کالا از کشورهای همسایه مخصوصاً ترکیه و کشورهای اوراسیا محسوب می‌شود. با انتخاب هانزا به‌عنوان کارگزار خود از مزیت‌های بی‌شماری بهره‌مند خواهید شد. 

 

عوامل تاثیر‌گذار در قیمت حمل و نقل ریلی کالا 

میزان تعرفه حمل بار ریلی به عوامل مختلفی مانند نوع و ابعاد مرسولات بستگی دارد. در ادامه مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت حمل ریلی محموله‌ها را بررسی می‌کنیم:‌
 ابعاد و وزن کالاها
 مسافت و فاصله مبدأ‌ و مقصد
 نوع و محل تحویل محموله
 ماهیت کالاها (قابل اشتعال، سمی، شکننده و سایر انواع آن)
 الزامات و قوانین بیمه
 امور و هزینه‌های گمرکی
محاسبه هزینه حمل ریلی با توجه به این عوامل انجام می‌شود. برای آگاهی از تعرفه ارسال بار به مناطق مختلف می‌توانید با مشاوران هانزا تماس بگیرید.

 

هانزا؛‌ استفاده از خدمات معتبرترین شرکت حمل و نقل بین المللی در ایران

شرکت هنزا ناو دریا علاوه‌بر خدمات حمل و نقل هوایی، دریایی،‌ زمینی و ریلی کالا،‌ خدمات انبار (دپو)، مشاوره امور گمرکی،‌ عملیات ترخیص و خدمات ترانزیت را نیز با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. کادر متخصص،‌ کارآمد و با‌تجربه هانزا مرسولات شما را مطابق با استانداردهای جهانی گمرکی و در حداقل زمان ممکن و کمترین هزینه به مقصد می‌رسانند. برای دریافت مشاوره رایگان درباره ارسال هوایی، زمینی و دریایی بار به مناطق تجاری مختلف دنیا همین حالا با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید. همکاران ما در زمانی اندک پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. 

سوالات متداول

آیا امکان انتقال محصولات فاسدشدنی، از طریق حمل و نقل ریلی بین المللی وجود دارد؟

بله؛ به دلیل تنوع بالای واگن های ساخته شده، امکان واردات و صادرات کالاهای فاسدشدنی از طریق واگن های یخچالی وجود دارد.

حمل و نقل ریلی چیست؟

حمل و نقل ریلی بار از طریق ایستگاه های قطار و شبکه راه آهن انجام می شود. این روش نسبت به حمل و نقل زمینی مزایای بیشتری، از جمله سرعت بالا و ظرفیت بیشتر جابه جایی دارد. به همین دلیل، حمل و نقل ریلی در سطح جهانی بسیار پرکاربرد است.

هزینه ارسال ریلی بار به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه حمل و نقل ریلی بین المللی بار در هر مسیر و وزنی متفاوت خواهد بود. برای آگاهی از قیمت ها با کارشناسان هانزا تماس بگیرید. شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ پل ارتباطی شما با مجموعه معتبر هانزا خواهد بود.