inside-banner

حمل و نقل زمینی

حمل و نقل بین المللی جاده ای، قدیمی ترین روش جابه جایی کالا در دنیا محسوب می شود. علی رغم توسعه روش های نوین باربری، حمل و نقل بین المللی زمینی هنوز هم محبوب است. از ساده ترین خوراکی ها گرفته تا مواد اولیه صنایع نفت و پتروشیمی با انواع کامیون جابه جا می‌شوند. شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی هنزا ناو دریا، خدمات بین المللی حمل و نقل و لجستیک را با سرعت و ایمنی کم نظیر ارائه می کند. 

حمل و نقل بین المللی زمینی به اروپا و سایر کشور‌ها؛ یکی از بزرگ‌ترین بخش خدمات لجستیک هانزا

شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی حمل ‌و نقل زمینی یکی از سریع‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های جابه‌جایی کالا و مواد اولیه در کشور است. حتی برای واردات و صادرات بین‌المللی، شرکت حمل و نقل زمینی گزینه‌ای کاملاً مناسب محسوب می‌شود. 
انواع مختلف کامیون در شرکت حمل و نقل بین المللی هنزا ناو دریا، محموله‌های مختلف را به کشور‌های مختلف منتقل می‌کنند. مجموعه‌های طرف قرارداد هانزا به بهترین تریلی و کامیون‌های باری برای جابه‌جایی مواد اولیه و کالا مجهزند. تجهیزات الکتریکی، ماشین‌آلات صنعتی، مواد اولیه پلاستیکی، شیمیایی و معدنی یا حتی چوب از جمله محصولاتی هستند که تحت پوشش خدمات هانزا قرار دارند. 

شبکه ترانزیت هانزا؛ سهولت حمل بار به مهم‌ترین مراکز تجاری جهان

در گذشته شاهراه ارتباطی ابریشم، یک مسیر تجاری بین شرق و غرب بود که از ایران می‌گذشت. کشور ایران هنوز هم اهمیت فوق‌العاده‌ای در مسیر زمینی حمل بار از آسیا به اروپا دارد. شرکت هنزا ناو دریا از نقش ایران در مسیر واردات و صادرات جاده‌ای در آسیا و اروپا آگاه است. هانزا با درک اهمیت ارتباط شرکت‌های ایرانی با کشورهای دیگر، خدمات زمینی حمل بار به مراکز تجاری را عرضه می‌کند. 
شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی هنزا ناو دریا، با مجموعه‌های مختلف باربری ایرانی و خارجی قرارداد دارد. به‌همین دلیل امکان ارتباط تجاری با کشورهایی مثل ترکیه، هلند، اسپانیا، دانمارک، آلمان و ایتالیا در این کشور وجود دارد. بازرگانان ایرانی قادرند با استفاده از خدمات حمل و نقل ترکیبی، زمینی، دریایی و هوایی هانزا، ایمنی و سرعت در دادوستد بین‌المللی را تجربه کنند.

تاریخچه حمل و نقل بین المللی جاده ای؛ حمل و نقل زمینی چیست؟

حمل و نقل زمینی در حقیقت همان باربری روی خشکی با استفاده از وسایل نقلیه سنگین است. انواع مختلف کامیون در این نوع از حمل بار نقش اساسی ایفا می‌کنند. حمل و نقل زمینی قدیمی‌ترین راه تبادل کالا و تجارت در تاریخ انسان است. ارسال کالا از یک ملت به ملت دیگر ابتدا از طریق حیوانات بارکش انجام می‌شد. پس از گذشت چندهزار سال، حمل و نقل دریایی، سپس حمل و نقل ریلی بین المللی و در نهایت هوایی ابداع شد. باربری زمینی همان جابه‌جایی کالا و اجناس از طریق حیوانات است با این تفاوت که کامیون‌ها جایگزین حیوانات شده‌اند. جاده ابریشم، یک مبدا مهم تاریخی برای حمل بار زمینی است. 
شاهراه ابریشم برای 1800 سال، یک جاده ارتباطی امن و معتبر بین بازرگانان شرق آسیا تا غرب اروپا بود. مسیر ابریشم هم‌اکنون متناسب با نیازهای انسان مدرن کاربرد دارد. از اواخر قرن بیستم با اختراع وسایل نقلیه چرخ‌دار در شیوه حمل و نقل زمینی انقلاب ایجاد شد. در دهه 80 میلادی، با پیشرفت کامیون‌ها و ایجاد زیرساخت‌های مدرن جاده‌ای، اهمیت باربری زمینی افزایش یافت.

 

انواع حمل و نقل زمینی بین المللی؛ انتقال بار با وسایل نقلیه حرفه‌ای

معتبر‌ترین شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی باید انواع کامیون‌ها و وسایل نقلیه مناسب برای حمل کالا‌های مختلف را در خدمات خود داشته باشد. روش حمل و نقل زمینی با استفاده از وسایل نقلیه سنگین را می‌توان به دو دسته حمل بار داخلی و ترانزیت بین‌المللی تقسیم کرد. حمل بار جاده‌ای هم در داخل هر کشور و هم‌ به‌صورت بین‌المللی کاملاً رایج است. 
جابه‌جایی محموله با کامیون‌ها به‌طور متوسط بین 3 تا 10 روز زمان می‌برد. این بازه زمانی، نشان‌دهنده کارکرد بهینه حمل و نقل جاده‌ای است. در واقع، هرگونه ماده یا کالایی که نتوان بیشتر از 10 روز آن را در یک کامیون نگه داشت، باید از طریق هوا یا کشتی جابه‌جا شود. در شرکت هنزا ناو دریا، که یک شرکت حمل و نقل دریایی نیز محسوب می‌شود، امکان جابه‌جایی کالا به‌صورت بین‌المللی با انواع روش‌ها وجود دارد.

خدمات حمل و نقل بین المللی زمینی هانزا

حمل و نقل زمینی کالا توسط هانزا شامل سرویس‌های مختلفی می‌شود. که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. 
سرویس کامیونی دربست سرویس کامیونی خرده‌بار
سرویس زمینی مخصوص محموله سنگین و ترافیکی (بوژی و کمرشکن)
سرویس زمینی پروژه‌ای 
هانزا برای حمل زمینی بار با شرکت‌های داخلی و خارجی معتبر فراوانی همکاری دارد. به همین دلیل، امکان ارسال بار به سراسر مقاصد امکان‌پذیر است. با‌این‌حال پیشنهاد می‌شود برای انتخاب بهترین روش حمل‌و‌نقل با مشاوران هانزا در تماس باشید.

 

مزایای حمل و نقل زمینی؛ فواید جابه‌جایی بار و ترانزیت با کامیون 

حمل و نقل جاده‌ای مزایای مختلفی دارد. مشتریان شرکت حمل و نقل زمینی هزینه کمتری نسبت به روش‌های دیگر پرداخت می‌کنند. حمل‌ونقل در خشکی کاملاً روشی انعطاف‌پذیر است؛ یعنی زمان حرکت کامیون، نوع وسیله و مسیر انتخابی کاملاً بر اساس درخواست مشتری تعیین می‌شود. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با استفاده از سیستم حمل بار زمینی، کالا را به‌طوردقیق از آدرس مبدأ تحویل می‌گیرند و به کارخانه یا انبار مقصد تحویل می‌دهند. سایر مزایای حمل و نقل بین المللی جاده ای به شرح زیر است: 
تحویل بار از همه نقاط کشور، حتی مناطق دورافتاده
کمترین هزینه برای انتقال بار داخلی 
امنیت بالا در فرآیند بارگیری و تخلیه
سرعت بیشتر در روند بارگیری، انتقال و تخلیه محموله
انتقال بار بدون نیاز به بسته‌بندی‌های خاص 
کالا و موادی که قرار است با روش‌های هوایی، دریایی یا حتی ریلی به مقصد برسد، توسط کامیون به محل بارگیری منتقل خواهد شد. حتی هنگام تخلیه بار در ایستگاه راه‌آهن، لنگرگاه یا حتی فرودگاه نیز بار روی کامیون‌ها سوار می‌شود. به‌همین دلیل است که روش حمل و نقل ترکیبی در بسیاری از موارد هزینه پایین‌تری به‌همراه دارد.

 

هانزا؛ شرکت حمل و نقل زمینی بار در داخل و خارج کشور

حمل و نقل زمینی بین‌المللی و داخلی یکی از روش‌های محبوب بازرگانان و شرکت‌های تجاری برای جابه‌جایی کالا است. شرکت حمل و نقل کانتینری هنزا ناو با بهره‌گیری از تجهیزات و وسایل نقلیه ممتاز جهانی، خدمات باربری جاده‌ای را عرضه می‌کند. هانزا با معتبرترین شرکت‌های حمل بار جاده‌ای داخلی و خارجی قرارداد دارد. به‌همین‌خاطر محموله‌ها با کیفیت، سرعت و ایمنی کم‌نظیر به مهم‌ترین مراکز تجاری داخلی و خارجی منتقل می‌شوند. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از این خدمات با کارشناسان هانزا در تماس باشید.

سوالات متداول

نحوه محاسبه کرایه حمل بار زمینی به چه صورت است؟

برای نرخ حمل و نقل زمینی امکان اعلام یک رقم ثابت وجود ندارد. هزینه باربری جاده ای به عوامل مختلفی مثل وزن و نوع بار، طول مسیر حمل و نقل، بازه زمانی جابه جایی و قیمت سوخت کامیون بستگی دارد. همچنین هزینه گمرک در ترانزیت بین المللی را باید هنگام محاسبه در نظر گرفت. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هانزا در تماس باشید.

چه نوع بارهایی در حمل و نقل زمینی جابه جا می شوند؟

براساس تکنولوژی و نوع ناوگان هر شرکت، کالاهای مختلفی قابل جابه جایی است. در هانزا با بهره گیری از ناوگان حمل ونقل پیشرفته، امکان جابه جایی مواد غذایی فاسدشدنی، فرآورده های چوبی و فلزی، مواد معدنی و حتی انواع سوخت با کامیون ها وجود دارد. علاوه بر این، هانزا امکان جابه جایی محموله های ترافیکی فوق سنگین مثل ماشین آلات حفاری را نیز فراهم کرده است.

بیمه حمل و نقل زمینی به چه صورت است؟

بیمه حمل و نقل زمینی هم توزیع داخلی کالا و هم ترانزیت بار را پوشش می‌دهد. حوادث مختلف مثل سوانح رانندگی، آسیب و تخریب کالا حین حمل یا بارگیری و تخلیه و حتی سرقت محموله تحت پوشش قرار می‌گیرد.

آیا روش حمل و نقل زمینی محدود به استفاده از کامیون ها می شود؟

خیر؛ حمل و نقل ریلی به همراه انواع کامیون ها در دسته حمل و نقل زمینی قرار دارد که متناسب با نوع کالا و مقصد، انتخاب می شود.