inside-banner

حمل و نقل زمینی

خدمات حمل و نقل زمینی هانزا با سرعت بالا و ایمنی کم‌نظیر
حمل بار زمینی از طریق کامیون‌ها و خطوط راه‌آهن انجام می‌شود. شبکه ترانزیت گسترده هانزا ارسال بار به سراسر نقاط کشور و همسایگان ایران را امکان‌پذیر کرده است. هانزا به‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی، هوایی و دریایی کلیه مجوز‌های قانونی برای حمل انواع کالا را به سراسر نقاط کشور و جهان دریافت کرده است.

خدمات حمل و نقل زمینی بین المللی و داخلی

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

ارسال بار به مناطق تجاری دنیا

مرسوله شما را در کلیه نقاط دنیا برای صادرات و واردات مدیریت می‌کنیم

فرقی نمی‌کند که قصد حمل بین المللی بار به شرق آسیا و چین را داشته باشید، یا کشورهایی مانند آلمان، ترکیه و سایر بنادر تجاری جهان؛ هانزا انواع کالا‌هایتان را در امنیت کامل با قیمت رقابتی و در زمانی اندک به کشور مقصد می‌رساند.

واردات و صادرات مرسولات صنایع مختلف

عرضه خدمات حمل و نقل کالا برای کلیه صنایع به نقاط مختلف جهان

هانزا با اخذ مجوز از سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط، ارائه‌کننده بهترین خدمات حمل بین المللی بار و مواد اولیه برای بسیاری از صنایع در کشور است. این مجموعه معتبر با همکاری شرکت‌های بزرگ باربری جهان و همچنین ایرلاین‌های مختلف، محموله‌های شما را با قیمتی رقابتی به نقاط مختلف جهان ارسال می‌کند.

ارسال مرسولات صنایع مختلف به‌صورت زمینی

تقریبا ارسال مرسولات کلیه صنایع از طریق حمل و نقل زمینی و جاده‌ای امکان‌پذیر است. چند نمونه از محصولات قابل جابه‌جایی با روش حمل زمینی به شرح زیر است:

مواد غذایی: شامل محصولات کشاورزی، محصولات دامی، محصولات بسته‌بندی شده و فرآورده‌های غذایی

محصولات صنعتی: شامل مواد اولیه صنعتی، مواد شیمیایی، قطعات صنعتی، ماشین‌آلات و تجهیزات.

محصولات نفتی: شامل سوخت‌ها، روغن‌ها، محصولات نفتی فرآوری شده و مواد ضدیخ

محصولات الکترونیکی و تکنولوژی: شامل لوازم الکترونیکی، قطعات الکترونیکی، دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیکی

محصولات خودرو: شامل خودروهای جدید و استفاده‌شده، قطعات خودرو، لوازم جانبی خودرو و لوازم نگهداری و تعمیر خودرو

محصولات مصرفی: شامل مواد بهداشتی و بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم پوشاک، لوازم الکترونیکی خانگی و سایر محصولات مصرفی

مواد ساختمانی: شامل سیمان، آجر، شن، ماسه، بلوک‌های ساختمانی و سایر مواد ساختمانی

کالاهای خطرناک: شامل مواد شیمیایی خطرناک، مواد رادیواکتیو، مواد زیستی خطرناک و سایر کالاهای خطرناک

این موارد بخشی از لیست کالاهای صنایع مختلف است که حمل آن از طریق شبکه ترانزیت جاده‌ای امکان‌پذیر خواهد بود. پیشنهاد می‌شود برای آگاهی کامل از قوانین و شرایط حمل جاده ای از اروپا و ترکیه به ایران و سایر کشور‌های همسایه با کارشناسان هانزا در تماس باشید.

 

سرویس‌های حمل و نقل جاده ای و زمینی 

حمل بار به‌صورت زمینی در دنیا و ایران از طریق راه‌ها و وسایل نقلیه مختلف انجام می‌شود. بسته به حجم و مقدار بار، انتخاب سرویس‌های مختلف حمل بار زمینی صورت می‌گیرد. سایر روش‌های حمل و نقل جاده ای به شرح زیر است:

خطوط راه آهن: جابه‌جایی کالای حجیم و عمده از طریق خطوط ریلی به نقاط مختلف کشور امکان‌پذیر است.

حمل و نقل بار جاده‌ای: کامیون‌ها، خاور و تریلی برای جابه‌جایی بار از نقاط داخلی کشور و حتی برای واردات و صادرات استفاده می‌شود که البته هانزا صرفا حمل و نقل زمینی داخلی را سرویس نمی‌دهد.

هر یک از این روش‌ها باید به تناسب نوع بار و حجم آن صورت بگیرد. برای مثال، برای جابه‌جایی مواد شیمیایی و خطرناک به‌هیچ عنوان از خطوط اتوبوسی داخلی استفاده نمی‌شود. بلکه حمل این نوع مرسولات با کامیون‌هایی که مخازن مخصوص یا کامیون‌های ترانزیت کالا که مجوز حمل کالای خطرناک دارند انجام خواهد شد.

 

انواع خدمات حمل و نقل جاده ای در هانزا

هانزا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی، دریایی و زمینی، خدمات حمل و نقل جاده ای را به‌صورت تخصصی عرضه می‌کند. در بین روش‌های حمل زمینی، جابه‌جایی بار از طریق خطوط ریلی به‌صورت مجزا و بسیار تخصصی‌تر انجام می‌شود. به‌طور‌کلی خدمات حمل بار زمینی هانزا به شرح زیر است:

کامیون‌ ترانزیت: کامیون‌های ترانزیت یا اصطلاحا (13.60) که در حقیقت طول محفظه بار کامیون 130 متر و 60 سانتی‌متر است که برای حمل محمولات خرده بار و فول از کشورهای اروپایی و ترکیه به گمرکات زیر نظر کنوانسیون نیز در ایران حمل می‌شود.

Low bed truck : برای حمل محمولات با وزن و حجم بالا استفاده می‌شود.

ارائه خدمات ترانزیت داخلی و خارجی توسط کامیون های flat یا کفی: کانتینرهای 20 فوتی و 40 فوتی از بندرعباس به گمرکات کشور ترانزیت می‌شوند یا در صورت نیاز قادر به ارائه سرویس ترانزیت خارجی هستیم که شامل حمل کانتینرهای 20 فوتی و 40 فوتی از بندرعباس به کشورهای CIS، افغانستان و عراق می‌شود.

 

مزایای استفاده از حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی روشی است که از دیرباز برای حمل انواع بار از آن استفاده می‌شد. امروزه هر شرکت حمل و نقل بین المللی اقدام به عرضه خدمات حمل بار زمینی به متقاضیان کرده است. علت محبوبیت این روش در دنیا به‌دلیل پوشش گسترده به سراسر جغرافیای کشور، امکان دسترسی به کشور‌های همسایه، هزینه پایین نسبت به حمل هوایی، انعطاف‌پذیری در زمان‌بندی برنامه ارسال بار و قابلیت حمل بارهای سنگین است.

 

چالش‌های استفاده از حمل و نقل زمینی

در کنار مزایای گسترده روش حمل بار زمینی، این روش با چالش‌هایی نیز روبه‌رو است. از این چالش‌ها می‌توان به تاثیر تغییرات آب‌و‌هوایی بر سرعت حمل بار، شلوغی و ترافیک جاده ها و مرزهای ورودی، خطرات و حوادث رانندگی، نظارت و نگهداری مدام از بار و محدودیت‌های احتمالی وزن اشاره کرد. هانزا اقدام به عرضه خدمات تخصصی حمل ریلی نیز کرده است. از‌این‌رو، هانزا به‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی ریلی نیز شناخته می‌شود.

 

نحوه استعلام هزینه حمل بار زمینی 

هزینه حمل و نقل زمینی بستگی به عواملی مانند نوع، وزن و حجم بار و شرایط بازار دارد. نوع وسیله باربری نیز یکی از عواملی است که بر قیمت نهایی حمل بار تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید برای استعلام دقیق حمل و نقل زمینی و هزینه حمل کانتینری براساس محموله خود با کارشناسان هانزا تماس بگیرید.

 

قوانین حمل و نقل زمینی بار

قوانین حمل و نقل زمینی بار به‌صورت بین‌المللی وضع شده و در سراسر دنیا یکسان است. این اصطلاحات و قوانین اینکوترمز نام دارد. اینکوترمز‌ها براساس نوع قرارداد صادر‌کننده و وارد‌کننده تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید این اصطلاحات را در سایت هانزا مطالعه کنید. 

سوالات متداول

نحوه محاسبه کرایه حمل بار زمینی به چه صورت است؟

برای نرخ حمل و نقل زمینی امکان اعلام یک رقم ثابت وجود ندارد. هزینه باربری جاده ای به عوامل مختلفی مثل وزن و نوع بار، طول مسیر حمل و نقل، بازه زمانی جا به جایی و قیمت سوخت کامیون بستگی دارد. همچنین هزینه گمرک در ترانزیت بین المللی را باید هنگام محاسبه در نظر گرفت. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هانزا در تماس باشید.

چه نوع بارهایی در حمل و نقل زمینی جابه جا می شوند؟

براساس تکنولوژی و نوع ناوگان هر شرکت، کالاهای مختلفی قابل جابه جایی است. در هانزا با بهره گیری از ناوگان حمل ونقل پیشرفته، امکان جابه جایی مواد غذایی فاسدشدنی، فرآورده های چوبی و فلزی، مواد معدنی و حتی انواع سوخت با کامیون ها وجود دارد. علاوه بر این، هانزا امکان جابه جایی محموله های ترافیکی فوق سنگین مثل ماشین آلات حفاری را نیز فراهم کرده است.

بیمه حمل و نقل زمینی به چه صورت است؟

در محمولات وارداتی و صادراتی توسط کامیون های ترانزیت شامل پوشش بیمه CMR شرکت حمل مسئول است. در محمولات ترانزیت داخلی در صورت درخواست صاحب کالا، بارنامه زمینی به میزان ارزش کالا بیمه می شود. بیمه های تهیه شده، بیمه های مسئولیت هستند و بیمه خود کالا بر عهده صاحب کالا خواهد بود.

آیا روش حمل و نقل زمینی محدود به استفاده از کامیون ها می شود؟

خیر؛ حمل و نقل ریلی به همراه انواع کامیون ها در دسته حمل و نقل زمینی قرار دارد که متناسب با نوع کالا و مقصد، انتخاب می شود.