inside-banner

حمل و نقل زمینی

قدیمی‌ترین روش حمل و نقل برای جابجایی کالای تجاری، استفاده از جاده‌های زمینی است. حمل و نقل زمینی بار قبل از اختراع انواع وسایل نقلیه وجود داشته است. علی‌رغم توسعه روش‌های نوین باربری، جابه‌جایی محموله از طریق جاده هنوز هم محبوب است. هانزا، خدمات بین‌المللی حمل و نقل و لجستیک را با سرعت و ایمنی کم‌نظیر ارائه می‌کند. نقل و انتقال زمینی کالا توسط هانزا شامل سرویس‌های مختلفی می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. 

سرویس کامیونی دربست سرویس کامیونی خرده‌بار
سرویس زمینی مخصوص محموله سنگین و ترافیکی (بوژی و کمرشکن)
سرویس زمینی پروژه‌ای 

 

هانزا برای حمل زمینی بار با شرکت‌های داخلی و خارجی معتبر فراوانی همکاری دارد. 

ارسال انواع کالا و مواد از ایران به اروپا و بالعکس؛ بخشی از خدمات لجستیک هانزا

صنایع مختلف، مراکز بزرگ توزیع و فروش عمده، کسب‌وکارها و حتی سازمان‌های دولتی به حمل‌ونقل وابسته‌اند. بخش تولید و فروش در هر کشور با ارسال و دریافت کالا و مواد اولیه به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد. حمل ‌و نقل زمینی یکی از سریع‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های جابه‌جایی کالا و مواد اولیه در کشور است. حتی برای واردات و صادرات بین‌المللی، شرکت حمل و نقل زمینی گزینه‌ای کاملاً مناسب محسوب می‌شود. 
انواع مختلف کامیون در شرکت های حمل و نقل بین المللی، قابلیت انتقال محموله‌های مختلف را دارند. مجموعه‌های طرف قرارداد هانزا به بهترین تریلی و کامیون‌های باری برای جابه‌جایی مواد اولیه و کالا مجهز هستند. تجهیزات الکتریکی، ماشین‌آلات صنعتی، مواد اولیه پلاستیکی، شیمیایی و معدنی یا حتی چوب تحت پوشش خدمات هانزا هستند. 

حمل بار به مهم‌ترین مراکز تجاری جهان با شبکه ترانزیت هانزا

شاهراه ارتباطی ابریشم، یک مسیر تجاری بین شرق و غرب بود که از ایران می‌گذشت. کشور ایران هنوز هم اهمیت فوق‌العاده‌ای در مسیر زمینی حمل بار از آسیا به اروپا دارد. شرکت هنزا ناو دریا از نقش ایران در مسیر واردات و صادرات جاده‌ای در آسیا و اروپا آگاه است. هانزا با درک اهمیت ارتباط شرکت‌های ایرانی با کشورهای دیگر، خدمات زمینی حمل بار به مراکز تجاری را عرضه می‌کند. 
شبکه ترانزیت هانزا با مجموعه‌های مختلف باربری ایرانی و خارجی قرارداد دارد. شبکه حمل‌ونقل زمینی هانزا امکان ارتباط تجاری با کشورهایی مثل ترکیه، هلند، اسپانیا، دانمارک، آلمان و ایتالیا را فراهم کرده است. بازرگانان ایرانی قادرند با استفاده از خدمات حمل و نقل حرفه‌ای هانزا، ایمنی و سرعت در دادوستد بین‌المللی را تجربه کنند.

متعارف‌ترین و رایج‌ترین نوع جابه‌جایی بار در سراسر دنیا، حمل و نقل زمینی است. استفاده از جاده و وسایل نقلیه زمینی نقش مهمی در زندگی روزمره همه انسان‌ها دارد. راه‌های ارتباطی بین شهرها و کشورها در صنایع مختلف، تأثیر حیاتی دارد. از ساده‌ترین خوراکی‌ها گرفته تا مواد اولیه صنایع نفت و پتروشیمی با انواع کامیون جابه‌جا می‌شوند. 

حمل و نقل زمینی چیست؟ باربری با استفاده از وسایل نقلیه سنگین 

حمل و نقل زمینی در حقیقت همان باربری روی خشکی با استفاده از وسایل نقلیه سنگین است. انواع مختلف کامیون در این نوع از حمل بار نقش اساسی ایفا می‌کنند. شرکت های حمل و نقل زمینی از طریق جاده‌های بین شهری، بزرگراه‌ها و اتوبان‌های بین‌المللی کالا و مواد مختلف را جابه‌جا می‌کنند. 
انواع مختلف کامیون در ترابری زمینی به کار گرفته می‌شوند. تریلی‌های یخچال‌دار، تانکرهای حمل سوخت و کامیون‌های مخصوص مواد معدنی از انواع خاص وسایل حمل بار جاده‌ای هستند. باربری زمینی با روش حمل و نقل ریلی متفاوت است. 

تاریخچه حمل و نقل جاده ای؛ از راه ابریشم تا اتوبان‌ها و کامیون‌های مدرن

حمل و نقل زمینی قدیمی‌ترین راه تبادل کالا و تجارت در تاریخ انسان است. ارسال کالا از یک ملت به ملت دیگر ابتدا از طریق حیوانات بارکش انجام می‌شد. پس از گذشت چندهزار سال، حمل و نقل دریایی، سپس ریلی و در نهایت هوایی ابداع شد. باربری زمینی همان جابه‌جایی کالا و اجناس از طریق حیوانات است با این تفاوت که کامیون‌ها جایگزین حیوانات شده‌اند. جاده ابریشم، یک مبدأ مهم تاریخی برای حمل بار زمینی است. 
شاهراه ابریشم برای 1800 سال، یک جاده ارتباطی امن و معتبر بین بازرگانان شرق آسیا تا غرب اروپا بود. مسیر ابریشم هم‌اکنون متناسب با نیازهای انسان مدرن کاربرد دارد. از اواخر قرن بیستم با اختراع وسایل نقلیه چرخ‌دار در شیوه حمل و نقل زمینی انقلاب ایجاد شد. در دهه 80 میلادی، با پیشرفت کامیون‌ها و ایجاد زیرساخت‌های مدرن جاده‌ای، اهمیت باربری زمینی افزایش یافت.

انواع حمل و نقل زمینی؛ انتقال بار در داخل کشور یا به مقصد کشورهای بین‌المللی 

حمل و نقل زمینی از نظر نوع وسایل ترابری به دو روش جاده‌ای و ریلی تقسیم می‌شود. خدمات حمل و نقل ریلی هانزا را در بخشی دیگر به‌طورکامل بررسی کرده‌ایم. روش حمل و نقل زمینی با استفاده از وسایل نقلیه سنگین را می‌توان به دو دسته حمل بار داخلی و ترانزیت بین‌المللی تقسیم کرد. حمل بار جاده‌ای هم در داخل هر کشور و هم‌ به‌صورت بین‌المللی کاملاً رایج است. 
جابه‌جایی محموله با کامیون‌ها به‌طور متوسط بین 3 تا 10 روز زمان می‌برد. این بازه زمانی، نشان‌دهنده کارکرد بهینه حمل و نقل جاده‌ای است. در واقع، هرگونه ماده یا کالایی که نتوان بیشتر از 10 روز آن را در یک کامیون نگه داشت، باید از طریق هوا یا کشتی جابه‌جا شود. 

مزایای حمل و نقل زمینی؛ فواید جابه‌جایی بار و ترانزیت با کامیون 

حمل و نقل جاده‌ای مزایای مختلفی دارد. مشتریان شرکت حمل و نقل زمینی هزینه کمتری نسبت به روش‌های دیگر پرداخت می‌کنند. برای مثال، حمل‌ونقل در خشکی کاملاً منعطف است؛ این یعنی زمان حرکت کامیون، نوع وسیله و مسیر انتخابی کاملاً بر اساس درخواست مشتری تعیین می‌شود. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با استفاده از سیستم حمل بار زمینی، کالا را به‌طوردقیق از آدرس مبدأ تحویل می‌گیرند و به در کارخانه یا انبار مقصد تحویل می‌دهند. سایر مزایای حمل و نقل زمینی را در ادامه نوشته‌ایم. 
  تحویل بار از همه نقاط کشور، حتی مناطق دورافتاده
  کمترین هزینه برای انتقال بار داخلی 
  امنیت بالا در فرآیند بارگیری و تخلیه
  سرعت بیشتر در روند بارگیری، انتقال و تخلیه محموله
  انتقال بار بدون نیاز به بسته‌بندی‌های خاص 
یکی از مهم‌ترین نکات مثبت حمل و نقل جاده‌ای این است که به‌عنوان واسطه برای روش‌های باربری دیگر نیز استفاده می‌شود. کالا و موادی که قرار است با روش‌های هوایی، دریایی یا حتی ریلی به مقصد برسد، توسط کامیون به محل بارگیری منتقل خواهد شد. حتی هنگام تخلیه بار در ایستگاه راه‌آهن، لنگرگاه یا حتی فرودگاه نیز بار روی کامیون‌ها سوار می‌شود.

شرکت هنزا ناو دریا، نماینده حرفه‌ای شرکت‌های تجاری برای حمل زمینی بار در داخل و خارج کشور

حمل بار به داخل یا خارج کشور یکی از روش‌های محبوب بازرگانان و شرکت‌های تجاری برای جابه‌جایی کالا است. شرکت حمل و نقل کانتینری هنزا ناو با بهره‌گیری از تجهیزات و وسایل نقلیه ممتاز جهانی، خدمات باربری جاده‌ای را عرضه می‌کند. هانزا با معتبرترین شرکت‌های حمل بار جاده‌ای داخلی و خارجی قرارداد دارد. به‌همین‌خاطر محموله‌ها با کیفیت، سرعت و ایمنی کم‌نظیر به مهم‌ترین مراکز تجاری داخلی و خارجی منتقل می‌شوند. 

سوالات متداول

محاسبه کرایه حمل بار زمینی به چه صورت انجام می‌شود؟

برای نرخ حمل و نقل زمینی امکان اعلام یک رقم ثابت وجود ندارد. هزینه باربری جاده‌ای به عوامل مختلفی مثل وزن و نوع بار، طول مسیر حمل و نقل، بازه زمانی جابه‌جایی و قیمت سوخت کامیون بستگی دارد. همچنین هزینه گمرک در ترانزیت بین‌المللی را باید هنگام محاسبه در نظر گرفت.

چه نوع بارهایی در حمل و نقل زمینی جابه‌جا می‌شوند؟

هانزا با بهره‌گیری از ناوگان حمل‌ونقل پیشرفته قادر به انتقال انواع کالا و مواد اولیه است. مواد غذایی فاسدشدنی، فرآورده‌های چوبی و فلزی، مواد معدنی و حتی انواع سوخت با کامیون‌ها جابه‌جا می‌شوند. هانزا امکان جابه‌جای محموله‌های ترافیکی فوق سنگین مثل ماشین‌آلات حفاری را فراهم کرده است.

بیمه حمل و نقل زمینی به چه صورت است؟

بیمه حمل و نقل زمینی هم توزیع داخلی کالا و هم ترانزیت بار را پوشش می‌دهد. حوادث مختلف مثل سوانح رانندگی، آسیب و تخریب کالا حین حمل یا بارگیری و تخلیه و حتی سرقت محموله تحت پوشش قرار می‌گیرد.