inside-banner

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی یکی از بزرگ ‌ترین صنایع جهان است که تعداد کارکنانش به چند میلیون نفر می‌رسد. قدمت حمل بار با کشتی به صدها سال پیش بازمی‌گردد و هنوز انتخاب اول بسیاری از کسب‌وکارهای بین‌المللی است. تقریباً 80 درصد از تجارت بین‌المللی از طریق دریا و اقیانوس انجام می‌شود. شرکت هنزا ناو دریا خدمات تخصصی حمل دریایی را از طریق خطوط کشتیرانی معتبر جهان انجام می‌دهد. هانزا برای ارسال هر نوع بار مختلف با انواع شناور در همه مسیرهای آبی دنیا راهکارهای مفیدی دارد.

صادرات و واردات مواد اولیه و کالاهای مختلف از طریق دریا؛ یکی از خدمات حرفه‌ای هانزا

حمل و نقل دریایی محدود به یک نوع محموله خاص نیست. درحال حاضر تجارت بین المللی، شامل مبادله انواع مختلف کالا و مواد اولیه می شود. از مواد غذایی مختلف گرفته تا شن و ماسه معادن مختلف دنیا توسط شرکت های حمل و نقل دریایی جابه جا می شوند. شرکت هنزا ناو دریا به واسطه ارتباط گسترده با خطوط کشتیرانی دنیا، انواع مختلف شناور مناسب برای حمل هر نوع ماده و کالا را فراهم می کند. تجهیزات الکترونیکی، ماشین آلات صنعتی، انواع مواد اولیه صنعتی، مواد شیمیایی و پتروشیمی یا حتی چوب و کاغذ تحت پوشش خدمات هانزا هستند.

حمل بار دریایی به بندرهای بزرگ دنیا؛ ارسال بار به نقاط مختلف دنیا

تقریبا همه کشورهایی که به یک پهنه آبی دسترسی دارند، عضوی از شبکه حمل و نقل بین المللی دریایی هستند. ارتباطات تجاری دریایی بین کشورهای مختلف، باعث ایجاد مسیرهای خاص آبی در دریاها و اقیانوس ها شده است. حمل دریایی به مقصدهای مهم تجاری و واردات کالا از شرکت های مختلف توسط شبکه بزرگی از خطوط کشتیرانی انجام می شود. شرکت هنزا ناو دریا به عنوان یک شرکت حمل و نقل بین المللی دریایی، نقل وانتقال دریایی محموله ها را توسط بزرگ ترین شرکت های ترابری دنیا انجام می دهد و امکان ارتباط کسب وکارهای بین المللی و صنایع داخلی با بنادر مختلف دنیا از شرق آسیا تا اروپا فراهم شده است.

حمل و نقل آبی یک روش برای جابه‌جایی کالا و مواد مختلف بین کشورهای دنیاست که توسط شرکت های حمل و نقل دریایی بین المللی انجام می‌شود. حمل دریایی کالا یک روش دیرینه است که امکان تجارت با دوردست‌ترین کشورهای دنیا را فراهم می‌کند. انواع مختلف شناور توسط یک شرکت باربری بین المللی برای عبور از دریا، دریاچه، اقیانوس، کانال و رودخانه به‌کار گرفته می‌شوند. حمل و نقل دریایی یک روش تجارت مهم برای دولت‌ها و شرکت‌های مختلف است. در بخش‌های زیر، حمل دریایی کالا را به‌طور کامل بررسی کرده‌ایم.

تاریخچه حمل و نقل دریایی؛ یک روش باستانی برای تجارت

سفرهای دریایی کوتاه برای اولین‌بار حدود 5000 هزار سال پیش بین دریانوردان هند و پاکستان امروزی انجام شد. اولین نوع تجارت دریایی بین تمدن‌های مختلف حداقل 2 هزار سال پیش انجام شد. ادویه‌جات جزو اولین محموله‌های تجاری بودند که از عربستان به مصر وارد می‌شدند.
پایه‌های شکل نوین تجارت دریایی از قرن شانزدهم میلادی شکل گرفت. در آن دوران، قدرت‌های جهان مثل انگلیس، اسپانیا، پرتغال، هلند و فرانسه، یک شبکه امن تجارت دریایی ایجاد کردند. از اواسط قرن بیستم تا دهه 1970، انقلاب بزرگی در حمل و نقل دریایی ایجاد شد. از آن زمان، انواع محموله از مواد غذایی تا سوخت توسط شناورهای مخصوص در سراسر دنیا جابه‌جا می‌شود. 

انواع حمل و نقل دریایی؛ روش‌های مختلف جابجایی کالا

کالا و مواد متنوع با روش‌های مختلفی از طریق شناورها جابه‌جا می‌شوند. تفاوت بین روش‌های حمل و نقل دریایی به نوع محموله و شناور و همچنین مبدأ و مقصد بستگی دارد. روش‌های حمل و نقل آبی را در ادامه بررسی کرده‌ایم. 

1- حمل محموله دریایی به روش چارترینگ؛ اجاره دربست کشتی

در روش چارترینگ (Chartering)، کشتی به‌طورکامل و دربست برای انتقال محموله‌های حجیم کرایه می‌شود. در چارترینگ محموله آبی فقط کالای یک مجموعه تجاری در کشتی قرار می‌گیرد و کشتی فقط یک مقصد خاص دارد. هانزا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل دریایی بین المللی این خدمات را نیز ارائه می‌کند.

2- حمل نقل دریایی محموله فله؛ جابه‌جایی کالا با کشتی‌های فله‌بر

در حمل دریایی محموله فله (Bulk)، کشتی‌ها موادی را جابه‌جا می‌کنند که امکان بسته‌بندی‌شان وجود ندارد. انواع مواد جامد و مایع فله با این روش جابه‌جا می‌شوند. مواد خشک، مایعات و حتی فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در این دسته قرار می‌گیرند. 

3- حمل دریایی ترانسشیپ؛ نقل و انتقال محموله با کشتی و بندر واسطه

زمانی که حمل و نقل آبی کالا به‌طور مستقیم از مبدأ به مقصد امکان‌پذیر نباشد، ترانسشیپ (Transship) انجام می‌شود. در این روش، کالا به یک بندر واسطه تحویل و در آنجا توسط یک کشتی دیگر بارگیری می‌شود.

4- حمل و نقل آبی کالا به روش گروپاژ؛ حمل گروهی محموله‌های مختلف

در روش گروپاژ، شرکت‌های حمل و نقل دریایی، گروه‌های مختلفی از کالاهای همگون را جابه‌جا می‌کنند. در واقع، شرکت‌های باربری هنگام حمل کالا از همه ظرفیت کانتینر استفاده می‌کنند. برای این کار، چندین قلم از یک نوع کالای همگون مثل وسایل الکترونیکی یا مواد غذایی فاسدشدنی در یک کانتینر قرار می‌گیرد.

5- روش کراس استافینگ باربری دریایی؛ انتقال بار بین دو کشتی

در روش کراس استافینگ (Cross Stuffing) محموله از یک کشتی به کشتی دیگر منتقل می‌شود. این روش در شرایط تحریم و جابه‌جایی بین بنادر کوچک کاربرد دارد.

مزایای حمل و نقل دریایی کالا؛ امنیت بالا با هزینه کمتر صادرات و واردات

حمل و نقل دریایی بنا به چند دلیل خاص نسبت به سایر روش‌های صادرات و واردات کالا محبوب‌تر است. یکی از مهم‌ترین مزایای حمل و نقل آبی، هزینه کمتر نسبت به روش‌های زمینی و هوایی است. مدیران شرکت‌های بزرگ جهانی برای کاهش هزینه‌ها با شرکت‌های حمل و نقل آبی مذاکره می‌کنند. 
همچنین با استفاده از خطوط کشتیرانی بین المللی می‌توان حجم بزرگی از کالا را جابه‌جا کرد. در آب‌های سنگین امکان حمل محموله‌هایی به وزن 200 تا 500 هزار تن توسط کشتی‌های مخصوص وجود دارد. حمل و نقل با کشتی از نظر سرقت یا سوانح غیرمنتظره امنیت فوق‌العاده‌ای دارد. کشتی‌های باربری، تجهیزات مختلفی برای نگهداری از بار دارند. 

هزینه‌های حمل و نقل دریایی کالا، وابسته به عوامل مختلف

نرخ حمل و نقل دریایی بر اساس فاکتورهای مختلف تعیین می‎شود. نوع بار موردنظر در هزینه صادرات و واردات دریایی تأثیر دارد. برای مثال، نرخ اجاره کشتی حامل سوخت با شناور فله‌بر تفاوت دارد. نکته دیگری که هنگام استعلام قیمت حمل دریایی باید موردتوجه قرار بگیرد، حجم بار است. 
وزن و ابعاد محموله‌ها متفاوت هستند. همچنین برخی از کالاها و مواد نیاز به بسته‌بندی دارند. جابه‌جایی بعضی از محموله‌ها نیز با کانتینرهای خاصی انجام می‌شود. یک فاکتور مهم دیگر در هزینه حمل دریایی، مسافت بین مبدأ و مقصد است که روی سوخت مصرفی تأثیر دارد. همچنین برای شرکت‌های داخلی فعال در زمینه صادرات، نرخ دلار یک عامل مهم است. 

هانزا، نماینده حرفه‌ای کسب‌وکارهای بزرگ در باربری به بندرهای بزرگ دنیا 

حمل و نقل دریایی انتخاب اول بسیاری از کسب‌وکارها و سازمان‌ها برای واردات یا صادرات است. این روش انتقال کالا و مواد اولیه امنیت بالایی دارد و هزینه‌اش هم کاملا مقرون‌به‌صرفه است. شرکت نمایندگی کشتیرانی هنزا ناو دریا با نام تجاری «هانزا» یک مجموعه باتجربه در زمینه امور حمل و نقل است. هانزا عضو اتاق‌های بازرگانی ایران با کشورهای مختلف است. 
هانزا در زمینه حمل و نقل دریایی، نمایندگی رسمی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را اخذ کرده است. خطوط کشتیرانی مشهور دنیا همکاری گسترده‌ای با هانزا دارند. هانزا خدمات حرفه‌ای صادرات یا واردات محموله به صورت خرده بار یا کانتینر دربست را به مدیران صنایع و بازرگانان عرضه می‌کند. 

سوالات متداول

حمل و نقل دریایی چیست؟

حمل و نقل دریایی پرطرفدارترین روش برای صادرات یا واردات در تجارت دنیا محسوب می‌شود. شرکت‌های باربری آبی با شناورهای مختلف، انواع محموله را به بنادر بزرگ دنیا منتقل می‌کنند.

چرا حمل و نقل دریایی ارزان است؟

حمل و نقل با کشتی نسبت به روش هوایی یا زمینی ارزان‌تر است چون کشتی‌ها، هزینه نگهداری و تعمیر کمی دارند. زیرساخت‌ها و موانع مختلف برای ایجاد مسیر آبی نسبت به حمل و نقل ریلی یا جاده‌ای کمتر است.

بیمه حمل و نقل دریایی چه خسارت‌هایی را پوشش می‌دهد؟

بیمه حمل دریایی انواع خسارت را پوشش می‌دهد. خسارت خاص شامل حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی مثل طوفان و شرایط نامناسب جوی هستند. خسارت عمومی نیز در قبال تصمیم ناخدای کشتی برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر کاربرد دارد. برای مثال اگر برای جلوگیری از خسارت بیشتر، تعدادی محموله به دریا رها شوند، بیمه این ضرر را پوشش می‌دهد.