inside-banner

واردات و صادرات کود

کشور ایران، یکی از کشورهای بسیار فعال در زمینه واردات و صادرات کود است. این نهاده کشاورزی از ایران به برخی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق و افغانستان صادر می‌شود. همچنین به‌دلیل نیاز بالای کشور، بسیاری از تجار در حوزه واردات کود از کشورهایی مانند چین، اسپانیا، کره‌جنوبی و ترکیه فعالیت می‌کنند.
واردات نهاده‌های کشاورزی قوانین و شرایط خاصی دارد که توسط دولت تعیین می‌شود. همه واردکنندگان کود باید با این مقررات و تعرفه‌های گمرکی آشنا باشند. شرکت هنزا ناو دریا،‌ با اطلاع کامل از این ضوابط،‌ خیال بازرگانانِ فعال در حوزه تجارت کود را راحت کرده است. هانزا با اخذ مجوزهای لازم از سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین گمرک جمهوری اسلامی ایران، خدمات حمل و نقل بین المللی کود و ترخیص آن را بهترین قیمت عرضه می‌کند.

واردات و صادرات کود

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

واردات و صادرات محصولات کشاورزی؛ انجام کلیه مراحل تجارت پر‌سود کود با هانزا

در حوزه واردات و ترخیص کود شیمیایی یا طبیعی از گمرک،‌ باید موارد مهمی را در نظر داشته باشید. برخی از انواع کود در ایران غیر‌مجاز شناخته شده و اجازه ترخیص آن‌ها صادر نمی‌شود. برای پیشگیری از وقوع تخلفات قانونی و هدر رفتن سرمایه خود، بهتر است امر واردات و صادرات کود را به یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر بسپارید. هانزا با سال‌ها تجربه در زمینه حمل و نقل کود،‌ مشاوره کلیه خدمات بسته‌بندی، حمل، ترانزیت، مشاوره امور گمرکی و ترخیص نهاده‌های کشاورزی را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب انجام می‌دهد. 

هانزا؛ حمل و نقل بین المللی کود با ضمانت سلامت محموله

با‌توجه‌به تحریم‌ها و حجم بالای مصرف محصولات کشاورزی تولیدی در کشور، علاوه‌بر تولید داخل،‌ بخش بزرگی از نهاده‌های کشاورزی ایران از طریق واردات کود تأمین می‌شود. انبار کردن (دپو) و حمل و نقل کود و سایر نهاده‌های کشاورزی حساس باید با روش‌های تخصصی و ایمن انجام شود تا محموله، سلامت و کیفیت خود را تا رسیدن به مقصد از دست ندهد. هانزا محموله‌های صادراتی و وارداتی شما تجار عزیز را با ایمن‌ترین روش‌ها و به‌طور حرفه‌ای جابه‌جا می‌کند. بار کود شیمیایی یا طبیعی را می‌توان از طریق یک شرکت باربری بین المللی با انواع روش‌های حمل‌و‌نقل دریایی،‌ هوایی، زمینی و ترکیبی به نقاط مختلف جهان ارسال کرد.

معرفی روش‌های حمل و نقل بین المللی کود و نهاده‌های کشاورزی

صادرات و واردات کودهای شیمیایی، حیوانی و ارگانیک با روش‌های متنوعی انجام می‌شود. هانزا خدمات حمل و نقل کود را با انواع شیوه‌های حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ترکیبی به تجار محترم عرضه می‌کند. در هر یک از این روش‌ها، واگن یا کانتینر‌های مخصوص حمل مواد حساس استفاده می‌شود تا در طی مراحل صادرات و واردات، آسیبی به محموله وارد نشود. 

حمل‌ و ‌نقل هوایی نهاده‌های کشاورزی؛‌ خدمات حمل کود با هواپیما

برای واردات و صادرات نهاده‌های کشاورزی می‌توانید از روش حمل هوایی استفاده کنید. حمل و نقل بین المللی هوایی، سریع‌ترین روش ارسال بار در دنیا محسوب می‌شود. با استفاده از خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی، دریایی و زمینی هانزا می‌توانید کلیه محموله‌های تجاری خود را در سریع‌ترین زمان ممکن (بین سه تا پنج روز) به مقصد برسانید. البته ارسال بار با هواپیما، برای محموله‌های کم‌حجم و سبک مناسب است. به‌همین دلیل برای صادرات و واردات محموله‌های حجیم پیشنهاد نمی‌شود. هانزا خدمات حمل هوایی را نیز به‌صورت Door to Door عرضه می‌کند.

حمل و نقل زمینی کود؛ صادرات و واردات کود با قطار یا تریلرهای پیشرفته

واردات کود از ترکیه، اسپانیا و بسیاری از کشورهای همسایه و اروپایی متداول است. برای تجارت کالا با این کشورها، روش حمل زمینی یکی از بهترین شیوه‌ها محسوب می‌شود. حمل و نقل نهاده‌های کشاورزی با انواع تریلرهای پیشرفته از ایران به اروپا، ترکیه و کشورهای CIS و برعکس انجام خواهد شد. شما می‌توانید بارهای خود را به‌صورت دربست (FTL) یا خرده‌بار (LTL) با تریلر ارسال کنید.  
حمل‌و‌نقل بین‌المللی ریلی انواع کود نیز با واگن‌های ویژه باری توسط هانزا امکان‌پذیر است. درواقع حمل و نقل ریلی بین المللی کود برای صادرات کود به افغانستان، عراق و ترکیه انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. کلیه خدمات ارسال بارهای صادراتی،‌ وارداتی و ترانزیتی از مبادی مرزی ایران به کشورهای آسیای میانه، سرزمین‌های حوزه دریای بالتیک، روسیه، ترکیه، کویت،‌ عراق و سوریه انجام خواهد شد. برای مثال، صادرات کود از ایران به ترکیه با واگن‌های باری بسیار متداول است.  

حمل و نقل بین المللی دریایی کود؛‌ واردات و صادرات کود به عراق و کشور‌های عربی

واردات کود از چین،‌ کره‌جنوبی و بسیاری از کشورهایی که با ایران راه آبی دارند،‌ معمولاً با روش حمل دریایی انجام می‌شود. ارسال بار با کشتی‌های غول‌پیکر باری به‌دلیل هزینه مناسب و امنیت بالا،‌ طرفداران فراوانی در میان تجار و بازرگانان پیدا کرده است. شرکت هنزا ناو دریا خدمات ارسال بار از راه دریا را با سرویس‌های زیر انجام می‌دهد:
•  ارسال محموله به‌صورت کانتینر دربست یا خرده‌بار
•  سرویس ارسال بارهای تجاری به‌صورت فله‌ای (Break Bulk)
•  حمل و نقل بار به‌صورت Door to Door
•  خدمات اجاره کشتی
•  سرویس حمل محموله‌های خاص یا فاسد‌شدنی با کانتینرهای ویژه
تعرفه واردات کود و نهاده‌های کشاورزی دیگر از طریق دریا، بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. با استفاده از خدمات حمل دریایی هانزا،‌ بارهای خود را به‌موقع در مقصد تحویل بگیرید. البته برای مقاصدی که دسترسی مستقیم و مناسبی به آن‌ها وجود ندارد، روش حمل ترکیبی گزینه مناسب‌ترین محسوب می‌شود. روش حمل و نقل ترکیبی به‌صورت اختصاصی از سوی هانزا به تجار عزیز ارائه خواهد شد. 

مراحل تجارت کود؛ مهم‌ترین عامل تاثیر‌گذار در تعرفه صادرات و واردات کود 

تعرفه واردات کود به عوامل مختلفی مانند هزینه حمل و نقل کود،‌ هزینه‌های گمرکی و ترخیص کالا، فاصله مبدأ تا مقصد، حجم محموله و عوامل دیگر بستگی دارد. برای استعلام تعرفه واردات کود و سم و سایر نهاده‌های کشاورزی،‌ پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان فروش و پشتیبانی شرکت هنزا ناو دریا گفت‌و‌گو کنید.

کدام کشور‌ها خواهان خرید کود شیمیایی از ایران هستند؟

بخش اعظمی از نیاز کشور به کود و سایر نهادهای کشاورزی از طریق واردات تامین می‌شود. با‌این‌وجود، صادرات اشکال مختلف کود به کشور‌های همسایه از ایران نیز تجارت پرسودی به‌حساب می‌آید. از جمله مقاصد خریدار کود شیمیایی و کود اوره ایران می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد:
●  صادرات کود شیمیایی به عراق
●  صادرات کود شیمیایی به افغانستان
●  صادرات کود شیمیایی به ترکیه
با‌این‌حال، صادرات کود نیازمند دانش و تسلط کافی به قوانین تجارت بین‌الملل است. محصولات شیمیایی و نهاده‌های کشاورزی از جمله محصولات حساسی هستند که برای صادرات و واردات آن‌ها باید مجوز‌های لازم را داشته باشید. در این راه، کارشناسان هانزا همراه شما خواهند بود تا مراحل صادرات و واردات برای شما آسان‌تر شود. 

حمل و نقل کود و نهاده‌های کشاورزی به سراسر جهان؛ یکی از خدمات تخصصی هانزا

شرکت هنزا ناو دریا محموله کود و محصولات کشاورزی را با ضمانت سلامت کالا و تحویل به‌موقع به سراسر جهان ارسال می‌کند. اگر قصد تجارت نهاده‌های کشاورزی را دارید،‌ با انتخاب هانزا به‌عنوان کارگزار خود، خیالتان را بابت تجارتی سودمند و حرفه‌ای راحت کنید. شماره تماس ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ پل ارتباطی بازرگانان با مجموعه هانزا است. همکاران ما آماده مشاوره دادن به شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

کدام روش حمل برای ارسال محموله کود مناسب‌تر است؟

انتخاب روش ارسال بار (دریایی، هوایی،‌ زمینی یا ترکیبی) به فاکتورهای متعددی مانند مسافت مبدأ تا مقصد، حجم بار و وزن محموله بستگی دارد. برای مثال، برای ارسال کالا به چین یا کشورهای دوردست،‌ روش حمل دریایی مناسب‌تر است. برای دریافت مشاوره در این زمینه با کارشناسان هانزا تماس بگیرید.

بیشترین سود صادرات کود از ایران به کدام کشورها است؟

صادرات کود به کشورهای همسایه به دلیل مسافت کوتاه و روش های ارزان حمل ونقل بین المللی با سود بیشتری همراه خواهد بود.

مراحل واردات و صادرات کود چیست؟

اخذ مجوزهای قانونی، اولین مرحله برای صادرات و واردات کود شیمیایی و اشکال دیگر آن است. سایر مراحل شامل پیدا کردن خریدار، تشریفات گمرکی، انتخاب شرکت حمل و نقل بین المللی و ترخیص کالا از گمرک می شود.