inside-banner

حمل و نقل بین المللی به ترکیه

ترکیه به‌دلیل همسایگی با ایران و همچنین موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود میان دو قاره آسیا و اروپا یکی از مهم‌ترین مقاصد تجاری و بازرگانی محسوب می‌شود.  ارسال بار به ترکیه به دو صورت فریت بار و کارگو انجام می‌شود؛ برای واردات و صادرات انواع کالا، معتبر‌ترین شرکت حمل و نقل به ترکیه توسط تجاری انتخاب می‌شود.
شرکت هنزا ناو دریا حمل به ترکیه و برعکس را به‌صورت تخصصی و با انواع روش‌های ممکن انجام می‌دهد. در‌واقع این شرکت، خدمات حرفه‌ای حمل خرده بار از ترکیه به ایران و ارسال محموله به این کشور را عرضه می‌کند. با هانزا بدون نگرانی بابت امنیت بارتان، به تجارت با شرکت‌های ترک بپردازید.


خدمات واردات و صادرات از ترکیه به ایران؛ انواع روش‌های حمل کالا

حجم واردات و صادرات از کشور همسایه ترکیه در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. مجموعه معتبر هانزا خدمات فریت بار و کارگو ترکیه را با امن‌ترین روش‌های زمینی، هوایی، حمل کانتینر دریایی و ترکیبی فراهم کرده است. فرقی نمی‌کند که قصد ارسال بار به استانبول را دارید یا سایر شهرهای ترکیه؛ انتقال محموله در هانزا با ایمن‌ترین روش‌ها و بهترین وسایل حمل و نقل انجام خواهد شد.

ارسال انواع محصولات با شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران و برعکس

شرکت هنزا ناو دریا به‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر، امکان ارسال انواع محموله‌ها به همه شهرهای ترکیه را برای مخاطبان خود فراهم کرده است. امروزه انواع کالاهای تجاری مانند ماشین‌آلات صنعتی، پوشاک و مواد اولیه در صنعت نساجی، مواد معدنی و محموله‌های گسترده‌ای از سایر صنایع تولیدی کشور جزء محموله‌های شبکه ترانزیت ایران و ترکیه هستند. البته برخی از محدودیت‌های ارسال بار به ترکیه یا ایران وجود دارد که کارشناسان هانزا تسلط کافی به این قوانین را دارند. همچنین، اگر قصد حمل خرده بار از ترکیه به ایران و برعکس آن را دارید، روی خدمات هانزا حساب ویژه‌ای باز کنید.

بررسی قوانین و شرایط انواع حمل بار به ترکیه و برعکس

شرکت‌ها و صنایع مختلف تجاری کشور می‌توانند ارسال بار از ترکیه به ایران و عکس را با روش‌های مختلف حمل کالا به هانزا بسپارند. برای هر نوع کالا و ماده وارداتی از ترکیه یا اقلام صادراتی به این کشور، یک روش جابه‌جایی محموله مناسب وجود دارد. شما باید بر اساس نوع و حجم محموله و اهداف خود یکی از روش‌های حمل و نقل دریایی، زمینی، هوایی یا ترکیبی را انتخاب کنید.

1. حمل و نقل زمینی به ترکیه؛ روش حمل جاده ای از ترکیه

به‌دلیل هم‌مرز بودن کشور ترکیه با ایران، روش حمل بار از ترکیه به ایران زمینی یکی از متداول‌ترین و محبوب‌ترین شیوه‌های ارسال بار به ترکیه محسوب می‌شود. حمل بار زمینی از ترکیه با قطار و کامیون‌های چادری و یخچالی مجهز و پیشرفته و به‌ دو صورت دربست (FTL) و خرده‌بار (LTL) صورت می‌گیرد. این روش هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های حمل بار به ترکیه داشته و توسط هانزا با بهترین کیفیت و تحویل به‌موقع انجام می‌شود. 

2.  ارسال بار به ترکیه با هواپیما؛ سریع‌ترین روش واردات و صادرات کالا به ترکیه

حمل بار به ترکیه به‌صورت هوایی در سریع‌ترین زمان ممکن توسط شرکت هنزا ناو دریا انجام می‌شود. هزینه ارسال بار از ترکیه به ایران و برعکس آن با هواپیما با توجه به وزن و حجم بار محاسبه خواهد شد. البته صادرات و واردات لوازم آرایشی و برخی دیگر از محموله‌های به‌طور کامل ممنوع است و با هیچ روشی قابل انجام نخواهد بود. به‌طور‌کلی، هزینه باربری ترکیه به ایران به‌صورت هوایی از سایر روش‌های ارسال کمی بیشتر است. به‌همین دلیل، معمولاً بازرگانان از روش‌های زمینی یا ریلی بیشتر استقبال می‌کنند. با این حال، هانزا خدمات حمل کلیه محموله‌های بار داخلی و خارجی به صورت Door to Door توسط خطوط هوایی معتبر داخلی و خارجی را انجام می‌دهد.

3. حمل بار به ترکیه به صورت دریایی؛ ارسال انواع کالا به‌صورت کانتینری 

یکی دیگر از روش‌های حمل و نقل کالا به ترکیه، روش دریایی است. این روش به دو دسته کالای کمتر از کانتینری (LCL) و کالای کانتینری (FCL) تقسیم می‌شود. در‌واقع LCL مخصوص بار‌های سبک، کم یا با وزن محدود است که بار کامل محسوب نخواهند شد. این روش نسبت به FCL مقرون به‌صرفه و اقتصادی است. با‌این‌حال، برای صادرات و واردات برخی از بار‌های سنگین یا حجیم نیازمند بهره‌مندی از روش FCL خواهد بود. برای مثال، صادرات و ارسال مواد غذایی به خارج از کشور باید از روش بار کامل کانتینری استفاده شود. 

 

قوانین و شرایط ارسال بار به استانبول و سایر شهرهای ترکیه

برای بردن بار به ترکیه محدودیت‌هایی وجود دارد. برخی از محموله‌ها را نمی‌توان از طریق فریت بار یا کارگو به ترکیه فرستاد. این قوانین را مقامات کشور ترکیه تعیین می‌کنند. به‌عنوان‌مثال،‌ ارسال کالاهای زیر به این کشور با محدودیت‌هایی رو‌به‌رو شده است:
•  حیواناتی مانند زنبور و زالو
•  قهوه و چای
•  لوازم آرایشی
•  برخی از داروها
•  صابون
•  تنباکو
•  روغن‌هایی گیاهی و صنعتی
این موارد بخشی از کالاهایی هستند که ورودشان به ترکیه، حتی به‌صورت کارگو ترکیه به ایران، محدودیت دارد. هانزا با داشتن دانش کافی در این زمینه مشاور شما در فرآیند واردات و صادرات به ترکیه خواهد بود. ما کلیه خدمات بسته‌بندی، ارسال، ترخیص و امور گمرکی را با بهترین کیفیت و سریع‌ترین زمان ممکن برای شما انجام خواهیم داد.

 

هزینه کارگو از ترکیه به ایران و بر‌عکس؛ تفاوت قیمت فریت بار و کارگو

هزینه باربری ترکیه به ایران و همچنین قیمت ارسال بار به ترکیه به عوامل مختلفی مانند نوع محموله‌ها،‌ اندازه و حجم بارها و همچنین مسافت طی شده تا شهر مقصد بستگی دارد. هانزا با‌توجه‌به حجم بالای محموله‌های صادراتی و وارداتی، به کمک خطوط حمل‌و‌نقل بین‌المللی معتبر و داشتن قراردادهای سالیانه با خطوط مذکور، توانایی ارائه نرخ‌های ویژه و مناسب به مشتریان محترم را دارد. برای دریافت مشاوره درباره هزینه حمل بار از ترکیه به ایران و برعکس می‌توانید با کارشناسان خبره هانزا گفت‌و‌گو کنید.

 

هانزا؛ شرکت حمل و نقل بین المللی به ترکیه برای واردات و صادرات کالا

هانزا، شرکت حمل و نقل از ترکیه به ایران با سال‌ها تجربه فعالیت در حوزه حمل‌و‌نقل بین‌المللی و ترانزیت کالا،‌ کلیه فرآیند بسته‌بندی، امور گمرکی، ارسال، ترانزیت و ترخیص کالاهای وارداتی و صادراتی مشتریان را به ترکیه انجام می‌دهد. این شرکت حمل و نقل بین المللی همچنین خدمات انبار محموله‌ها (دپو) را با مناسب‌ترین قیمت برای مشتریان خود فراهم کرده است.
هانزا با داشتن تیم با‌تجربه و مدیریت حرفه‌ای،‌ سرعت ارسال، ایمنی و تحویل به‌موقع مرسولات مشتریان به شهرهای مختلف ترکیه را تضمین می‌کند. همچنین، با پیاده‌سازی سامانه مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار شرکت (BPMS) امکان دسترسی لحظه‌ای به همه مراحل پروژه‌های حمل کالا برای کاربران هانزا فراهم شده است. برای دریافت مشاوره همین حالا با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید.


سوالات متداول

حمل و نقل ترکیه با چه روش هایی انجام می شود؟

در شرکت هنزا ناو دریا، روش های حمل و نقل دریایی، زمینی، ریلی، هوایی و ترکیبی برای ارسال سریع بار به ترکیه و برعکس انجام می شود.

محدودیت های ارسال بار ترکیه به ایران چیست؟

ارسال برخی از کالاها مانند لوازم آرایشی، برخی حشرات، داروها و سایر موارد به این کشور یا ممنوع بوده یا با محدودیت های گسترده ای مواجه است. تیم حرفه ای هانزا با داشتن دانش کافی در این حوزه بهترین مشاور شما در امول حمل و نقل بین المللی و صادرات و واردات خواهد بود.

هزینه فریت بار به ترکیه چقدر است؟

هزینه فریت بار به ترکیه بستگی به شهر مقصد در ترکیه، نوع بار و وزن آن دارد. بااین حال، روش فریت بار تا یک سوم باعث کاهش هزینه های صادرات و واردات به ترکیه می شود.