inside-banner

چین با ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت، از نظر نیروی کار در دنیا سرآمد است. فراوانی نیروی کار و پیشرفت صنایع داخلی، این کشور پهناور را به یکی از قطب‌های اقتصادی دنیا تبدیل کرده است. خطوط هوایی معتبر داخلی و خارجی هر روز پروازهای متعددی به مقصد چین و بالعکس انجام می‌دهند. چینی‌های ۳۴ بندر بزرگ و ۲۰۰۰ بندر فرعی دارند. 
صادرات و واردات بین چین و ایران یکی از منابع درآمدزایی برای بسیاری از تاجران و شرکت‌های بازرگانی داخلی محسوب می‌شود. هانزا، خدمات حرفه‌ای حمل بار از چین به ایران و ارسال محموله به این کشور آسیایی شرقی را عرضه می‌کند. با هانزا می‌توانید بدون نگرانی بابت امنیت و ایمنی بار، به تجارت با شرکت‌های چینی بپردازید. 

انتقال انواع مواد اولیه و کالا بین چین و ایران، تحت پوشش شبکه ترانزیت هانزا

تولیدکنندگان چینی انواع مختلفی از کالا را تولید و به جهان عرضه می‌کنند. این کشور بزرگ با دسترسی به معادن و منابع طبیعی ارزشمند، حجم بی‌نظیری از مواد اولیه را تولید می‌کند. صنایع و کسب‌وکارهای ایرانی، کالا و مواد متنوعی را از چین وارد یا به این کشور صادر می‌کنند. 
قیمت مناسب کالای چینی و همچنین بازار مصرفی بزرگ این کشور، زمینه را برای فعالیت تجار ایرانی در شرق فراهم کرده است. خدمات حمل و نقل بین المللی هانزا، انتقال انواع محموله بین چین و ایران را امکان‌پذیر کرده است. مواد اولیه صنعتی و پتروشیمی، کالای الکترونیک، پوشاک، ماشین‌آلات صنعتی و وسایل نقلیه جزو محموله‌های شبکه ترانزیت ایران و چین هستند. برای تجارت این محموله‌ها به خدمات یکی از شرکت های حمل و نقل بین المللی مانند هانزا نیاز پیدا می‌کنید. 

ارسال بار به چین و واردات کالای چینی؛ سرویس‌های متنوع هانزا برای باربری

هانزا با هدف فعالیت در همه زمینه‌های حمل و نقل تأسیس شده است. از طرفی، مبادلات تجاری بین بازرگانان و شرکت‌های ایرانی با کشور چین در حجم و تنوع بالا انجام می‌شود. هانزا، راهکارهای مختلف و کارآمدی برای انتقال انواع محموله‌های تجاری بین دو کشور پیشنهاد می‌کند. 
حمل هوایی از چین به ایران با بالعکس، یک روش سریع برای واردات و صادرات است. حمل و نقل دریایی نیز یک راهکار فوق‌العاده برای جابه‌جایی محموله‌های سنگین محسوب می‌شود. همچنین، امکان حمل ترکیبی با استفاده از وسایل نقلیه زمینی، دریایی و هوایی وجود دارد. در همه روش‌ها، انتقال محموله به ایمن‌ترین شکل ممکن با قابلیت تحویل فوری انجام می‌شود. 

تجارت بین‌المللی چند صد سال است که در چین رواج دارد. این کشور در حال حاضر سهم بزرگی از مبادلات تجاری بازرگانان ایرانی را به خود اختصاص داده است. بیشتر شرکت‌های دولتی و خصوصی و همچنین تجار ایرانی به واردات انواع کالا از چین اشتغال دارند. مجموعه بزرگ و متنوعی از اقلام و مواد اولیه بین چین و ایران ردوبدل می‌شود. 

روش‎های حمل و نقل کالا بین چین و ایران؛ دریایی، هوایی و ترکیبی

شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فعال در هر زمینه‌ای می‌توانند ارسال بار از چین به ایران را با روش‌های مختلف به هانزا بسپارند. برای هرنوع کالا و ماده وارداتی از چین یا اقلام صادراتی به این کشور، یک روش جابه‌جایی محموله وجود دارد. انواع شیوه حمل و نقل بین ایران و چین در هانزا را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

1- حمل دریایی از چین به ایران و برعکس، مناسب برای محموله‌های سنگین 

کشور چین بندرهای بزرگ متعددی دارد. باتوجه‌به وجود بندرهای تجاری در جنوب ایران، حمل دریایی بار از چین به ایران و برعکس یک راهکار مفید است. شرکت‌ها و بازرگانان ایرانی حمل و نقل دریایی را به‌خاطر هزینه کمتر انتخاب می‌کنند. هانزا با معروف‌ترین خطوط کشتیرانی ایرانی و داخل همکاری دارد تا باربری آبی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

2- حمل بار هوایی از چین به ایران؛ روش سریع جابه‌جایی کالا 

در صادرات و واردات بین‌المللی، سرعت حمل یکی از فاکتورهای پراهمیت است. حمل هوایی بار از چین به ایران یا بالعکس، روش سریع جابه‌جایی محموله محسوب می‌شود. بی‌تردید، سرعت هواپیما از کشتی بیشتر است محموله هوایی در فاصله اندکی به مقصد می‌رسد. از حمل و نقل هوایی بیشتر برای واردات محموله سبک (کمتر از 1 تن) از چین به ایران استفاده می‌شود.

3- واردات کالا از چین با حمل ترکیبی؛ تحویل کالای وارداتی به آدرس دلخواه

در روش ترکیبی، حمل و نقل کالا با استفاده از وسایل نقلیه مختلف انجام می‌شود. حمل ترکیبی بار از چین به ایران برای مجموعه‌های خارج از پایتخت یا کلان‌ شهرهای داخلی یک راهکار فوق‌العاده است. در حمل چند وجهی بار از چین، محموله توسط هواپیما یا کشتی در فرودگاه و بندر بارگیری می‌شود. سپس کامیون‌ها حمل بار، محموله وارداتی را به آدرس دقیق شرکت، انبار یا کارخانه تحویل می‌دهند. امکان حمل بار ریلی به چین به‌دلیل نبود خطوط ریلی تا این کشور وجود ندارد. 

مدت زمان حمل بار از چین به ایران، وابسته به روش ارسال 

با توجه به فاصله بین دو کشور ایران و چین، مدت زمان ارسال بار از مبدأ تا تحویل در مقصد اهمیت دارد. مدت زمان واردات کالا از چین به ایران به روش ارسال بستگی دارد. حمل خرده بار از چین به ایران با کشتی در کوتاه‌ترین مسافت ۲۰ تا ۲۵ روز طول می‌کشد. برای ارسال هوایی بار نیز ارسال به تهران در کمتر از یک هفته و به سایر شهرها بین ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. در هر دو نوع روش دریایی و هوایی، فاصله بین محل بارگیری تا تخلیه، نوع محموله و تشریفات اداری و گمرکی روی زمان تحویل اثرگذار هستند.

هزینه حمل بار از چین به ایران، تحت‌تأثیر فاکتورهای مختلف 

برای نرخ حمل بار از چین به ایران نمی‌توان یک رقم ثابت اعلام کرد. قیمت کالای چینی در مقایسه با سایر محصولات برای بازرگانان و خریداران بازار داخلی کاملاً مناسب است؛ اما هزینه ارسال بار داستان جدایی دارد. برای محاسبه نرخ حمل و نقل از چین به ایران باید نوع باربری را در نظر گرفت. واردات کالا با استفاده از کشتی معمولاً ارزان‌تر از روش هوایی است. در هرکدام از شیوه‌های جابه‌جایی، مسافت بین مبدأ و مقصد، نرخ گمرک، نوع و وزن بار، قیمت ارز و حتی بهای سوخت تأثیرگذار است. 

حمل بار از چین به ایران با خدمات استثنایی فقط در شرکت هنزا ناو دریا

واردات از چین و حتی ارسال بار به این کشور طی چند دهه اخیر نقش فوق‌العاده‌ای در اقتصاد ایران داشته است. شرکت هنزا ناو دریا با علم بر اهمیت کریدور تجاری ایران و چین، خدمات حرفه‌ای جابه‌جایی بار در این مسیر تجاری را عرضه می‌کند. هانزا با معتبرترین مجموعه‌های باربری داخلی و خارجی همکاری دارد. انواع کشتی و هواپیمای باری در کنار ناوگانی از کامیون‌ها مدرن، محموله‌های ارسالی از چین به ایران و بالعکس را جابه‌جا می‌کنند. 
سرعت و امنیت حمل و نقل محموله‌ها فقط گوشه‌ای از مزایای هانزا است. چه در سرویس هوایی چه در حمل آبی، انواع مختلف بار از مواد خطرناک تا غذاهای فاسدشدنی به بهترین شکل ممکن نگهداری می‌شوند. تیم نیروی انسانی مجرب و حرفه‌ای هانزا در کنار تجهیزات مدرن این مجموعه، امکان تحویل به موقع هرنوع بار را فراهم می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم‌های موردنیاز با شماره 02143312000 تماس بگیرید.

سوالات متداول

ارسال بار از چین به ایران با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

برای ارسال بار از چین به ایران، راهکارهای باربری دریایی، هوایی و همچنین ترکیبی عرضه می‌شود. انواع مختلف کشتی و هواپیمای باری با بهترین تجهیزات، کالا و مواد اولیه را جابه‌جا می‌کنند

نرخ حمل بار از چین به ایران چقدر است؟‌

هزینه حمل بار از چین به ایران را نمی‌توان با یک عدد ثابت بیان کرد. فاصله مبدأ تا مقصد، روش حمل بار، نوع محموله، نرخ دلار و بهای سوخت از عوامل مؤثر روی هزینه جابه‌جایی بار هستند.

حمل و نقل کالا از چین تا ایران چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان ارسال کالا از چین به ایران به روش حمل بستگی دارد. در باربری دریایی، حداقل زمان تحویل 20 تا 25 روز است. این عدد برای حمل بار با هواپیما به یک هفته تا 10 روز کاهش پیدا می‌کند.