inside-banner

حمل و نقل بین المللی به چین

چین با ۱.۴‌میلیارد نفر جمعیت، از نظر نیروی کار در دنیا سرآمد است. فراوانی نیروی کار و پیشرفت صنایع داخلی، این کشور پهناور را به یکی از قطب‌های اقتصادی دنیا تبدیل کرده است. خطوط هوایی معتبر داخلی و خارجی هر روز پروازهای متعددی به مقصد چین و بالعکس انجام می‌دهند و حمل کالا از چین به سایر کشورها رواج فراوانی دارد. چینی‌ها ۳۴ بندر بزرگ و ۲۰۰۰ بندر فرعی دارند.
صادرات و واردات کالا از چین یکی از منابع درآمدزایی برای بسیاری از تاجران و شرکت‌های بازرگانی داخلی محسوب می‌شود. هانزا، خدمات حرفه‌ای حمل بار از چین به ایران و ارسال محموله به این کشور آسیایی شرقی را عرضه می‌کند. با هانزا می‌توانید بدون نگرانی بابت امنیت و ایمنی بار، به تجارت با شرکت‌های چینی بپردازید.

حمل کالا از چین به ایران و واردات کالای چینی؛ سرویس‌های متنوع هانزا برای حمل بار

هانزا با هدف فعالیت در همه زمینه‌های حمل‌و‌نقل تأسیس شده است. از طرفی، مبادلات تجاری بین بازرگانان و شرکت‌های ایرانی با کشور چین در حجم و تنوع بالا انجام می‌شود. شرکت هنزا ناو دریا، راهکارهای مختلف و کارآمدی برای ارسال بار به چین و انتقال انواع محموله‌های تجاری بین دو کشور پیشنهاد می‌کند. 
حمل بار هوایی از چین به ایران با بالعکس، یک روش سریع برای واردات و صادرات است. حمل و نقل دریایی نیز یک راهکار فوق‌العاده برای جابه‌جایی محموله‌های سنگین محسوب می‌شود. همچنین، امکان واردات کالا از چین نیز به روش حمل ترکیبی با استفاده از وسایل نقلیه زمینی، دریایی و هوایی وجود دارد. در همه روش های ارسال بار از چین، انتقال محموله به ایمن‌ترین شکل ممکن با قابلیت تحویل فوری انجام می‌شود.

حمل بار از چین به ایران و برعکس؛ تحت پوشش شبکه ترانزیت هانزا

تولیدکنندگان چینی انواع مختلفی از کالاها را تولید و به جهان عرضه می‌کنند. این کشور بزرگ با دسترسی به معادن و منابع طبیعی ارزشمند، حجم بی‌نظیری از مواد اولیه را تولید می‌کند. صنایع و کسب‌وکارهای ایرانی، کالا و مواد متنوعی را از چین وارد یا به این کشور صادر می‌کنند. در‌واقع به‌جرات می‌توان گفت که ارسال بار از چین به ایران و واردات کالا از چین در میان تجار ایرانی بسیار متداول شده است.
قیمت مناسب کالای چینی و همچنین بازار مصرفی بزرگ این کشور، زمینه را برای فعالیت تجار ایرانی در شرق فراهم کرده است. خدمات حمل و نقل بین المللی هانزا، انتقال انواع محموله و حمل کالا از چین به ایران را امکان‌پذیر کرده است. مواد اولیه صنعتی و پتروشیمی، کالای الکترونیک، پوشاک، ماشین‌آلات صنعتی و وسایل نقلیه جزو محموله‌های شبکه ترانزیت ایران و چین هستند. برای تجارت این محموله‌ها به خدمات یک شرکت حمل و نقل بین المللی مانند هانزا نیاز پیدا می‌کنید.

تجارت بین‌المللی چند صد سال است که در چین رواج دارد. این کشور در‌حال‌حاضر سهم بزرگی از مبادلات تجاری بازرگانان ایرانی را به خود اختصاص داده است. بیشتر شرکت‌های دولتی و خصوصی و همچنین تجار ایرانی به واردات کالا از چین اشتغال دارند. امروزه مجموعه بزرگ و متنوعی از اقلام و مواد اولیه بین چین و ایران ردوبدل می‌شود.

 

روش های ارسال بار از چین به ایران؛ حمل بار به ایران به روش‌های دریایی، هوایی و ترکیبی

شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فعال در هر زمینه‌ای می‌توانند ارسال بار از چین به ایران را با روش‌های مختلف به هانزا بسپارند. برای هر نوع کالا و ماده وارداتی از چین یا اقلام صادراتی به این کشور، یک روش جابه‌جایی محموله وجود دارد. انواع شیوه حمل و نقل بین ایران و چین در هانزا را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

1. حمل دریایی از چین به ایران و برعکس، بهترین روش برای حمل محموله‌های سنگین 

کشور چین بندرهای بزرگ متعددی دارد. باتوجه‌به وجود بندرهای تجاری در جنوب ایران، حمل دریایی بار از چین به ایران و برعکس یک راه‌کار مفید است. شرکت‌ها و بازرگانان ایرانی حمل و نقل دریایی را به‌خاطر هزینه کمتر انتخاب می‌کنند. هانزا با معروف‌ترین خطوط کشتیرانی ایرانی و داخل همکاری دارد تا حمل‌و‌نقل آبی به بهترین شکل ممکن انجام شود. هزینه حمل بار از چین به ایران به روش دریایی بسیار مناسب است.

2. حمل بار هوایی از چین به ایران؛ سریع‌ترین روش برای حمل کالا از چین

در صادرات و واردات بین‌المللی، سرعت حمل یکی از فاکتورهای پراهمیت است. حمل هوایی بار از چین به ایران یا بالعکس، روش سریع جابه‌جایی محموله محسوب می‌شود. بی‌تردید، سرعت هواپیما از کشتی بیشتر است؛ بنابراین محموله هوایی در فاصله اندکی به مقصد می‌رسد. از حمل و نقل هوایی بیشتر برای حمل بار از چین و واردات محموله سبک (کمتر از 1 تن) از چین به ایران استفاده می‌شود.

3. واردات کالا از چین با حمل ترکیبی؛ تحویل سریع کالای وارداتی به آدرس دلخواه

در روش ترکیبی، حمل و نقل کالا با استفاده از روش‌های حمل‌و‌نقل مختلف مانند حمل و نقل ریلی و زمینی انجام می‌شود. ارسال بار به چین به روش ترکیبی برای مجموعه‌های خارج از پایتخت یا کلان‌ شهرهای داخلی یک راه‌کار فوق‌العاده است. در حمل چند وجهی بار از چین، محموله توسط هواپیما یا کشتی در فرودگاه و بندر بارگیری می‌شود. سپس کامیون‌های حمل بار، محموله وارداتی را به آدرس دقیق شرکت، انبار یا کارخانه تحویل می‌دهند. امکان حمل بار ریلی به چین به‌دلیل نبود خطوط ریلی تا این کشور وجود ندارد. 

 

حمل خرده بار از چین چقدر طول می‌کشد؟ مدت زمان حمل بار از چین به ایران

با‌توجه‌به فاصله بین دو کشور ایران و چین، مدت زمان ارسال بار از مبدأ تا تحویل در مقصد اهمیت دارد. مدت زمان واردات کالا از چین به ایران به روش ارسال بستگی دارد. حمل خرده بار از چین به ایران با کشتی در کوتاه‌ترین مسافت ۲۰ تا ۲۵ روز طول می‌کشد. برای حمل بار هوایی از چین به ایران نیز ارسال به تهران در کمتر از یک هفته و به سایر شهرها بین ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. در هر دو نوع روش دریایی و هوایی، فاصله بین محل بارگیری تا تخلیه، نوع محموله و تشریفات اداری و گمرکی روی زمان تحویل اثرگذار هستند.

 

هزینه حمل کالا از چین به ایران، تحت‌تأثیر فاکتورهای مختلف 

برای هزینه حمل کالا از چین به ایران نمی‌توان یک رقم ثابت اعلام کرد. قیمت کالای چینی در مقایسه با سایر محصولات برای بازرگانان و خریداران بازار داخلی کاملاً مناسب است؛ اما هزینه ارسال بار داستان جدایی دارد. برای محاسبه نرخ حمل و نقل از چین به ایران باید روش ارسال بار را در نظر گرفت. واردات کالا از چین با استفاده از کشتی معمولاً ارزان‌تر از روش هوایی است. در هر کدام از شیوه‌های جابه‌جایی، مسافت بین مبدأ و مقصد، نرخ گمرک، نوع و وزن بار، قیمت ارز و حتی بهای سوخت تأثیر‌گذار هستند. برای مثال، بهای واردات لاستیک با قیمت واردات تجهیزات الکتریکی متفاوت خواهد بود.

 

حمل کالا از چین به ایران با خدمات استثنایی، فقط در شرکت هنزا ناو دریا

واردات کالا از چین و حتی ارسال بار به چین طی چند دهه اخیر نقش فوق‌العاده‌ای در اقتصاد ایران داشته است. شرکت هنزا ناو دریا با علم بر اهمیت کریدور تجاری ایران و چین، خدمات حرفه‌ای جابه‌جایی بار در این مسیر تجاری را عرضه می‌کند. هانزا با معتبرترین مجموعه‌های حمل‌و‌نقل داخلی و خارجی همکاری دارد. انواع کشتی و هواپیمای باری در کنار ناوگانی از کامیون‌های مدرن، محموله‌های ارسالی از چین به ایران و بالعکس را جابه‌جا می‌کنند. 
سرعت و امنیت حمل و نقل محموله‌ها فقط گوشه‌ای از مزایای هانزا است. چه در سرویس هوایی چه در حمل دریایی از چین، انواع مختلف بار از مواد خطرناک تا غذاهای فاسدشدنی به بهترین شکل ممکن نگهداری می‌شوند. تیم نیروی انسانی مجرب و حرفه‌ای هانزا در کنار تجهیزات مدرن این مجموعه، امکان تحویل به موقع هر نوع بار را فراهم می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم‌های موردنیاز با شماره 02143312000 تماس بگیرید.

سوالات متداول

ارسال بار از چین به ایران با چه روش هایی انجام می شود؟

برای حمل کالا از چین به ایران، روش های حمل و نقل دریایی، هوایی و همچنین ترکیبی عرضه می شود. انواع مختلف کشتی و هواپیمای باری با بهترین تجهیزات، کالا و مواد اولیه را بین دو کشور جابه جا می کنند.

هزینه حمل بار از چین به ایران چقدر است؟

هزینه حمل بار از چین به ایران را نمی توان با یک عدد ثابت بیان کرد. فاصله مبدأ تا مقصد، روش حمل بار، نوع محموله، نرخ دلار و بهای سوخت از عوامل مؤثر روی هزینه جابه جایی بار هستند.

حمل کالا از چین به ایران چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ارسال کالا از چین به ایران به روش حمل بار بستگی دارد. در روش حمل دریایی از چین، حداقل زمان تحویل 20 تا 25 روز است. این عدد برای حمل بار با هواپیما به یک هفته تا 10 روز کاهش پیدا می کند.