inside-banner

صادرات و واردات مواد شیمیایی

انواع مختلفی از مواد شیمیایی در صنایع و کارخانه‌ها به‌عنوان ماده اولیه برای تولید محصولات مختلف استفاده می‌شود. کشور عزیزمان ایران که از معادن متنوع و میدان‌های نفت و گاز بهره‌مند است، ظرفیت بالایی برای تولید و صادرات انواع مواد شیمیایی دارد. همچنین باتوجه‌به کاربرد گسترده این مواد اولیه در حوزه‌های مختلف، مواد شیمیایی که در ایران تولید نمیشود نیز از کشور‌های تولید‌کننده وارد ایران می‌شود. در زمینه صادرات و واردات انواع کالا و مواد اولیه، حمل و نقل محموله یکی از دغدغه‌های تجار و شرکت‌های بازرگانی در ایران است. شرکت هنزا ناو دریا خدمات تخصصی باربری داخلی و بین‌المللی را با برترین تجهیزات و نیروی انسانی مجرب عرضه می‌کند. 

 صادرات و واردات مواد شیمیایی

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

واردات مواد شیمیایی از هند و ترکیه و سایر نقاط دنیا به ایران

رکن اصلی واحدهای تولیدکننده و صنعتی، مبادله تجاری با مراکز تجاری و بازارهای مختلف است. مواد شیمیایی برای تولید مجموعه بزرگی از محصولات در سراسر جهان به کار می‌روند. به‌همین‌خاطر، بازار فروش و واحدهای تولیدکننده این دسته از مواد اولیه در کشورهای مختلف دنیا پررونق است. شرکت هنزا ناو دریا به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت های حمل و نقل بین المللی کشور، با علم بر اهمیت واردات مواد اولیه شیمیایی، امکان حمل و نقل به نقاط مختلف ایران و جهان را از طریق حمل و نقل کانتینری، هوایی و ترکیبی فراهم کرده است. هانزا با خطوط باربری معتبر در داخل و خارج از کشور همکاری دارد. شرکت‌های تجاری از طریق شبکه حمل و نقل هانزا قادر به مبادله تجاری با شهرهای مختلف داخلی و کشورهای خارجی هستند. برای مثال با حمل و نقل دریایی هانزا می‌توان واردات مواد شیمیایی از هند را انجام داد یا صادرات مواد شیمیایی را به غربی‌ترین کشورهای اروپایی ارسال کرد.

واردات مواد شیمیایی پر مصرف وارداتی ایران با خدمات انحصاری هانزا

حمل بار در همه ‎‌جای دنیا، با استفاده از حامل‌های مختلفی انجام می‌شود. یک شرکت حمل و نقل معتبر باید بتواند محموله‌ها را از همه مسیرهای موجود جابه‌جا کند. هانزا برای حمل محموله‌ها، روش‌های گوناگون ترابری را پیشنهاد می‌کند. روش‌های باربری مواد شیمیایی در هانزا شامل حمل و نقل دریایی، هوایی، باربری زمینی، واردات و صادرات ریلی و حمل ترکیبی می‌شود. هانزا با معتبرترین خطوط باربری جهانی همکاری دارد. شرکت‌های باربری همکار هانزا از پیشرفته‌ترین وسایل نقلیه برخوردارند. حمل و نقل مواد شیمیایی پرریسک است و با تجهیزات مخصوص انجام می‌شود. حمل بار مواد شیمیایی در هانزا با استانداردهای روز دنیا انجام می‌شود تا تضمینی برای سرعت و ایمنی جابه‌جایی محموله‌ها باشد. انتخاب روش مناسب برای واردات و صادرات لیست مواد شیمیایی تولید داخل به نظر کارشناس وابسته است. برای مثال، برای صادرات به انگلیس استفاده از روش ترکیبی که از سوی هانزا عرضه می‌شود، انتخاب بسیار سریع‌تری خواهد بود.

روش‌های واردات مواد شیمیایی؛ حمل‌و‌نقل بین‌المللی مواد اولیه شیمایی

صادرات مواد اولیه شیمیایی یا واردات دارو به ایران، از مسیرهای مختلف آبی، زمینی و هوایی انجام می‌شود. شرکت هنزا ناو دریا، حمل و نقل مواد شیمیایی را با پرسنل مجرب و وسایل نقلیه مجهز از همه مسیرهای ممکن انجام می‌دهد. روش‌های باربری مواد اولیه شیمیایی را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

واردات مواد شیمیایی صنعتی با کشتی؛ انتخاب روش حمل دریایی برای بار‌های سنگین 

قراردادهای سالانه هانزا با مجموعه‌های خطوط کشتیرانی معتبر، امکان انتقال محموله‌های سنگین را برای تجار ایرانی فراهم کرده است. خدمات حمل و نقل دریایی هانزا با نرخ ویژه به مشتریان عرضه می‌شود. با‌توجه‌به حساسیت حمل‌ونقل مواد شیمیایی، هانزا از کشتی‌های مخصوص باری در جابه‌جایی مواد استفاده می‌کند.

حمل هوایی؛ واردات مواد شیمیایی از ترکیه و کشورهای دیگر به‌صورت تحویل سریع

سریع‌ترین وسایل حمل بار، هواپیماها هستند. خطوط هوایی معتبر در داخل و خارج از ایران در همکاری با هانزا، امکان تحویل سریع بار را فراهم کرده‌اند. واردات مواد شیمیایی در هواپیماها تحت قراداد با هانزا، در ایمن‌ترین سطح ممکن انجام می‌شود. 

حمل و نقل جاده‌ای و ریلی مواد شیمیایی؛ صادرات و واردات به کشورهای همسایه

در حمل و نقل زمینی، مواد شیمیایی از طریق شبکه جاده‌ای یا ریلی جابه‌جا می‌شود. در ترانزیت جاده‌ای هانزا، باربری با کامیون‌های مجهز صورت می‌گیرد. در روش حمل و نقل ریلی مواد شیمیایی نیز واگن‌های باری محموله را منتقل می‌کنند. حمل و نقل زمینی مواد شیمیایی روشی مناسب برای ارسال بار به کشورهای همسایه یا داخل ایران است.

حمل‌و‌نقل ترکیبی؛ گزینه‌ای مناسب برای واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

جابه‌جایی محموله با وسایل نقلیه مختلف همان حمل و نقل بین المللی ترکیبی است. برای واردات مواد شیمیایی مختلف در شرایط تحریم یا به شهرهای دوردست از حمل ترکیبی هانزا استفاده می‌شود.

لیست مواد شیمیایی وارداتی؛ انتخاب بهترین روش با شرکت هنزا ناو دریا

دسته‌بندی مواد شیمیایی وارداتی شامل محصولات مختلف می‌شود. از کشورهای شرق آسیا مثل چین و کره جنوبی گرفته تا 28 کشور اتحادیه اروپا، مواد شیمیایی حوزه‌های مختلف را تأمین می‌کنند. واحدهای تولیدی کشورمان نیز انواع مواد خام را تولید و به کشورهای همسایه صادر می‌کنند. لیست مواد شیمیایی وارداتی به ایران شامل موارد زیر می‌شود:
• مواد شیمیایی پلاستیکی
• مواد شیمیایی صنعتی
• مواد شیمیایی دارویی
• مواد شیمیایی آبکاری
• مواد شیمیایی کود
• مواد شیمیایی صنایع غذایی
• صنایع آرایشی بهداشتی
با ناوگان حمل و نقل مجهز و وسیع هنزا، واردات انواع مواد شیمیایی را از کشورهای مختلف با سرعت و ایمنی بی‌نظیری انجام می‌شود.

برآورد هزینه صادرات و واردات مواد شیمیایی به مراکز تجاری ایران و جهان

یکی از دغدغه‌های مهم شرکت‌های فعال در زمینه صادرات و واردات مواد شیمیایی، هزینه حمل‌ونقل است. مخارج باربری روی میزان درآمد واحدها تأثیر می‌گذارد. نرخ حمل و نقل داخلی و بین‌المللی به عوامل مختلفی وابسته است. برای مثال، واردات مواد شیمیایی معمولاً درون محفظه‌های خاصی انجام می‌شود. به‌همین دلیل، هزینه بیشتری برای استفاده از این کانتینر‌های خاص باید پرداخت شود.  
همچنین، حجم، وزن و ابعاد مواد روی قیمت خدمات تأثیر دارد. نوع و هزینه سوخت وسیله حامل را نیز نباید از یاد برد. هزینه‌های بارگیری و تخلیه در مبدا و مقصد، مسافت بین مبدأ و مقصد، نرخ ارز و ارزش کالا، سایر فاکتورهای مؤثر روی هزینه ارسال بار هستند. شرکت هنزا ناو دریا، خدمات حمل و نقل داخلی و خارجی را با نرخ ویژه به مشتریان عرضه می‌کند.

آسودگی خاطر برای صادرات و واردات مواد شیمیایی با شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی معتبر

مواد شیمیایی انواع مختلفی دارند که هر کدامشان برای یک حوزه خاص کاربرد دارند. واحدهای فعال در زمینه مواد اولیه شیمیایی همواره به‌دنبال سریع‌ترین و ایمن‌ترین راه برای حمل و نقل مواد شیمیایی هستند. شرکت هنزا ناو دریا خدمات نوین صادرات و واردات مواد شیمیایی را مطابق استانداردهای روز دنیا عرضه می‌کند. باربری محموله‌های مختلف با ضمانت سلامت کالا و تحویل به موقع انجام می‌شود.
انواع حامل‌های دریایی، هوایی و زمینی شرکت‌های تحت قرارداد با هانزا، حمل مواد اولیه را با تجهیزات مدرن انجام می‌دهند. تیم کارشناسان کارآزموده هانزا با استفاده از یک پرتال اطلاع‌رسانی وضعیت سفارش، تجربه فوق‌العاده‌ای از واردات مواد شیمیایی برای تجار ایرانی فراهم می‌کنند. واحد مشاوره هانزا از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ پاسخگویی سوالات شماست.

سوالات متداول

نرخ واردات مواد شیمیایی چگونه محاسبه می شود؟

حمل و نقل مواد شیمیایی با کشتی، هواپیما یا روش های زمینی با تاثیر عوامل مختلف تعیین می شود. با وجود اثر نوع بار و وسیله حامل، وزن و حجم بار، مسافت طی شده و حتی نرخ ارز، هانزا در تلاش است تا خدمات ارسال بار را با نرخ ویژه به مشتریان عرضه کند. کارشناسان هانزا برای برآورد هزینه جا به جایی همراهتان هستند.

مدت زمان حمل و نقل مواد اولیه شیمیایی چقدر است؟

مدت زمان لازم برای واردات یا صادرات محموله شیمیایی به روش باربری و مسافت بین مبدأ و مقصد بستگی دارد. زمان حمل و نقل برای محموله هوایی حداقل کمتر از یک هفته است. این عدد در باربری دریایی شاید به یک ماه نیز برسد. کارشناسان هانزا قادر به تخمین زمان لازم برای واردات مواد شیمیایی از کشورهای مختلف هستند.

بیمه حمل و نقل مواد شیمیایی چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

بیمه حمل و نقل مواد شیمیایی، همه روش‌های نقل و انتقال کالا را پوشش می‌دهد. باربری مواد شیمیایی با استفاده از کشتی، هواپیما، کامیون باری و قطار تحت پوشش بیمه است. هانزا، سلامت کالای تحویل‌شده را نیز تضمین می‌کند