inside-banner

صادرات و واردات مواد شیمیایی

حمل و نقل بین‌المللی حوزه‌ای تخصصی است که در صادرات و واردات مواد شیمیایی نقش حیاتی دارد و از اهمیت ویژه‌ای در تجارت جهانی برخوردار است. جابه‌جایی مواد شیمیایی خطرناک نیازمند رعایت دقیق قوانین ایمنی و مقررات بین‌المللی مانند مقررات سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) و مقررات حمل‌ونقل جاده‌ای ADR هستند. این قوانین شامل نحوه بسته‌بندی، برچسب‌زنی، دستورالعمل‌های ایمنی و اقدامات احتیاطی مورد‌نیاز برای حمل‌و‌نقل ایمن مواد شیمیایی می‌شود. شرکت هنزا ناو دریا کلیه خدمات حمل‌و‌نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی و ترانزیت کالا را با اخذ مجوز از سازمان‌های بنادر و دریانوردی و گمرک جمهوری اسلامی ایران به بازرگانان عزیز عرضه می‌کند. همچنین می‌توانید برای صادرات و واردات مواد شیمیایی از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان هانزا بهره‌مند شوید.

نمایندگی ها
 • بندرعباس

  بندرعباس-بلوار امام خمینی- مابین سه راه سازمان و سه راه بلوکی-ساختمان پاداش-طبقه ۴-واحد ۴۰۱

 • بندر چابهار

  بندر چابهار- بلوار امام- روبروی بانک ملت مرکزی- بازرگانی محمد رسول تحویلداری

 • بندر خرمشهر

  بندر خرمشهر- خیابان مطهری- چهارراه نقدی- جنب رستوران رضا- آقای مزرعه

 • بندر امام خمینی (ره)

  بندر امام خمینی- ساختمان اداری گمرک-بیمه دی

 • بندر بوشهر

  بندر بوشهر- خیابان ساحلی - بلوار مهربان - پلاک ۱۴۹

واردات و صادرات مواد شیمیایی با انواع شیوه های حمل در هانزا

واردات و صادرات مواد اولیه شیمیایی از ایران به نقاط مختلف دنیا و بالعکس از مسیرهای مختلف آبی، زمینی و هوایی قابل انجام است. شرکت هنزا ناو دریا، حمل‌و‌نقل مواد شیمیایی را با پرسنل مجرب و وسایل نقلیه مجهز، حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی را از همه مسیرهای ممکن برای بازرگانان و شرکت‌ها انجام می‌دهد. کارشناسان ما بعد از بررسی محموله و در نظر گرفتن شرایط خاص مانند وزن و حجم محموله و محدودیت زمانی، بهترین شیوه حمل را برای جابه‌جایی محموله‌هایتان انتخاب خواهند کرد.

واردات مواد شیمیایی صنعتی با کشتی برای بار‌های سنگین

مواد شیمیایی در شیوه ی حمل دریایی باید با تجهیزات و وسایل حمل‌و‌نقل مناسب مانند کانتینرهای ISO جابه‌جا شوند. این وسایل برای جلوگیری از نشت، واکنش‌های شیمیایی یا انفجار طراحی و ساخته شده‌اند. چنانچه محموله‌های مواد شیمیایی حجم و وزن بالایی داشته و مسافت جابه‌جایی نیز طولانی باشد، بهترین شیوه برای واردات و صادرات مواد شیمیایی، به‌خصوص مواد خطرناک، شیوه حمل‌ونقل دریایی است.

حمل و نقل دریایی بین المللی

حمل هوایی برای واردات و صادرات مواد شیمیایی در کوتاه‌ترین زمان

سریع‌ترین شیوه ی حمل بار و در عین حال گران‌ترین شیوه ی حمل‌ونقل بین‌المللی، شیوه ی حمل هوایی است. معمولا در‌صورت وجود محدودیت زمانی برای ارسال محموله‌های مواد شیمیایی یا فسادپذیر بودن محموله‌ها مانند واردات دارو از این شیوه استفاده می‌شود. همچنین با‌توجه‌به اینکه برخی مواد شیمیایی در دسته کالای خطرناک طبقه‌بندی می‌شوند، استفاده از این شیوه حمل برای واردات و صادرات قوانین سختگیرانه‌ای دارد. در‌صورت انتخاب شیوه حمل هوایی برای جابه‌جایی مواد شیمیایی، هانزا از طریق همکاری با خطوط هوایی معتبر در داخل و خارج از ایران، محموله‌های شما را در ایمن‌ترین حالت ممکن به مقصد مورد‌نظر ارسال می‌کند.

حمل و نقل هوایی بین المللی

صادرات و واردات مواد شیمیایی به کشورهای همسایه با شیوه حمل زمینی

در شیوه حمل‌و‌نقل زمینی، مواد شیمیایی از طریق شبکه جاده‌ای یا ریلی جابه‌جا می‌شوند. در ترانزیت جاده‌ای هانزا، حمل مواد شیمیایی منطبق با قواعد اینکوترمز و در تجهیزات مخصوص مانند تانکرها، کانتینرهای ISO، واگن‌های مخصوص قطار یا کامیون‌های تجهیز شده برای حمل مواد خطرناک صورت می‌گیرد. حمل‌و‌نقل زمینی شیوه مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای واردات به کشورهای همسایه یا ارسال محموله‌های صادراتی از این کشورها است.

حمل و نقل زمینی بین المللی

حمل‌و‌نقل ترکیبی؛ گزینه‌ای مناسب برای واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

در شیوه حمل‌ونقل ترکیبی از بیش از یک نوع وسیله حمل‌ونقل برای انتقال محموله مواد شیمیایی استفاده می‌شود. حمل‌ونقل ترکیبی امکان سفارشی‌سازی مسیرها را فراهم می‌کند. این شیوه به‌ویژه برای مواد شیمیایی که ممکن است نیاز به شرایط حمل‌ونقل خاصی داشته باشند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. به کمک حمل‌ونقل ترکیبی می‌توان محموله‌های مواد شیمیایی را به هر مقصدی ارسال کرد. همچنین انتخاب این شیوه نقش مهمی در کاهش هزینه‌های کلی دارد. با عقد قرارداد با شرکت حمل‌ونقل ترکیبی مانند هانزا می‌توانید از خدمات ترانزیت داخلی از مرزهای ورودی به کلیه گمرکات داخلی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد برخوردار شوید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای واردات مواد شیمیایی مختلف در شرایط تحریم یا به شهرهای دوردست از خدمات حمل ترکیبی هانزا استفاده کنید.

حمل و نقل ترکیبی بین المللی

حمل و نقل ریلی شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا

از روش حمل و نقل ریلی برای جابه‌جایی مرسولات مختلف به کشور‌های اطراف و شهر‌های داخلی استفاده می‌شود. از مقاصد حمل و نقل ریلی بین المللی می‌توان به کشور ترکیه و کشور‌های حوزه .C.I.S (روسیه، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان) اشاره کرد. علاوه‌بر این، حمل و نقل ریلی داخلی نیز به شهر‌هایی امکان‌پذیر است که خطوط راه‌آهن از آن‌ها گذشته باشد.

حمل و نقل ریلی بین المللی

واردات مواد شیمیایی از سراسر نقاط دنیا به ایران با خدمات هانزا

مواد شیمیایی برای تولید مجموعه بزرگی از محصولات در سراسر جهان به کار می‌روند. به‌ همین‌ دلیل بازار فروش و واحدهای تولیدکننده این دسته از مواد اولیه در کشورهای مختلف دنیا پر‌رونق است. شرکت هنزا ناو دریا به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کشور، با علم بر اهمیت واردات مواد اولیه شیمیایی، امکان حمل و نقل به نقاط مختلف ایران و جهان را از طریق حمل و نقل کانتینری، هوایی، زمینی و ترکیبی فراهم کرده است. هانزا با خطوط باربری معتبر در داخل و خارج از کشور همکاری دارد. تجار و شرکت‌های بازرگانی از طریق هانزا قادر به مبادله تجاری با شهرهای مختلف داخلی و کشورهای خارجی هستند.

تجار و شرکت‌های بازرگانی باتوجه‌به قراردادهای سالانه هانزا با مجموعه‌های خطوط کشتیرانی معتبر، امکان ارسال یا دریافت محموله‌های سنگین از گوشه‌وکنار دنیا را خواهند داشت. همچنین با‌توجه‌به حساسیت حمل‌ونقل مواد شیمیایی، هانزا از کشتی‌های مخصوص باری در جابه‌جایی مواد استفاده می‌کند. ما هزینه حمل بار با کشتی را با نرخ ویژه و کاملا رقابتی برای مشتریان عزیزمان محاسبه می‌کنیم.

آسودگی خاطر برای صادرات و واردات مواد شیمیایی با شرکت هنزا ناو دریا

واحدهای فعال در زمینه مواد اولیه شیمیایی همواره به‌دنبال سریع‌ترین و ایمن‌ترین راه برای حمل‌و‌نقل مواد شیمیایی هستند. شرکت هنزا ناو دریا خدمات نوین صادرات و واردات مواد شیمیایی را مطابق استانداردهای روز دنیا به مشتریان عزیز عرضه می‌کند. 
انواع حامل‌های دریایی، هوایی و زمینی شرکت‌های تحت قرارداد با هانزا، حمل مواد اولیه شیمیایی را با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته انجام می‌دهند. برای انتخاب بهترین شیوه حمل، اطلاع از شرایط قرارداد و همکاری و استعلام هزینه‌ حمل‌ونقل بین‌المللی مواد شیمیایی با کارشناسان نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا در تماس باشید.

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا صرفا خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی و تزانزیت کالا را ارائه میدهد.

سوالات متداول

چه قوانین و مقرراتی باید در حمل و نقل بین المللی مواد شیمیایی رعایت شود؟

با توجه به شیوه حمل و نقل مقررات بین المللی مانند IATA برای حمل و نقل هوایی و IMO برای حمل و نقل دریایی برای صادرات و واردات مواد شیمیایی باید رعایت شوند.

چه نوع بسته بندی هایی برای حمل و نقل بین المللی مواد شیمیایی مناسب است؟

بسته بندی های انجام شده برای حمل و نقل بین المللی مواد شیمیایی در انواع شیوه های حمل زمینی، دریایی و هوایی باید مطابق با مقررات بین المللی، محکم، ضد نشت و مقاوم در برابر شرایط حمل و نقل باشند.

آیا برای حمل و نقل مواد شیمیایی نیاز به اخذ مجوزهای خاص است؟

بله؛ برخی مواد شیمیایی خطرناک نیاز به مجوزهای خاص دارند که بسته به کشور و نوع ماده متفاوت خواهد بود. البته نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا کلیه مجوزها را برای حمل و نقل مطمئن و ایمن دریافت کرده است.