inside-banner

واردات و صادرات مواد معدنی

کشور عزیزمان ایران در زمینه واردات و صادرات مواد معدنی سابقه‌ای بسیار طولانی دارد. این‌روزها تجار و بازرگانان بسیاری در حوزه تجارت مواد معدنی مشغول به‌فعالیت بوده و از این راه کسب درآمد می‌کنند. مواد معدنی از همان ابتدای استخراج تا فرآیند حمل و فروش نهایی با تهدیدهای فراوانی مواجه می‌شوند. حمل و نقل مواد معدنی اهمیت بسیاری دارد و باید با روش‌های امن و تخصصی انجام شود.
نوع حمل و نقل بین المللی مواد معدنی یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین قیمت نهایی محصولات نیز محسوب می‌شود. بسیار مهم است که این مواد از نظر هزینه، سرعت انتقال، ظرفیت و البته استانداردهای زیست‌محیطی، به‌نحوی صحیح جابه‌جا شوند. اگر قصد صادرات یا واردات مواد معدنی را دارید، روی خدمات هانزا حساب ویژه‌ای باز کنید. شرکت هنزا ناو دریا با سال‌ها تجربه و اخذ مجوز از سازمان‌های بنادر و دریانوردی و گمرک جمهوری اسلامی ایران،‌ خدمات حرفه‌ای حمل و واردات انواع مواد معدنی را با بهترین قیمت و امن‌ترین روش‌ها انجام می‌دهد.

واردات و صادرات مواد معدنی

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

عرضه بهترین خدمات در صادرات و واردات مواد معدنی مورد نیاز صنایع مختلف کشور

هم صادرات و هم واردات مواد معدنی در ایران رواج فراوانی دارد. معادن فراوانی در ایران وجود دارند که محموله‌های آن‌ها به کشورهای دیگر صادر می‌شوند. واردات صحیح این مواد نیز همواره یکی از دغدغه‌های تاجران و بازرگانان است و باید توسط یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر انجام شود. برای این کار باید با شرایط حمل و نقل مواد معدنی آشنایی داشته باشید. هانزا با تجربه چندین ساله خود در زمینه حمل و نقل انواع بارهای مختلف صنعتی همراه شما خواهد بود تا محموله تجاری خود را به‌طور کاملاً سالم و ایمن از نقاط مختلف دنیا تحویل بگیرید.

روش‌های ایمن و استاندارد حمل و نقل مواد معدنی توسط هانزا

صادرات و واردات مواد معدنی به‌دلیل ماهیت حساس و ویژه این مواد، به خدمات باربری حرفه‌ای مطابق با استانداردهای جهانی حمل مواد معدنی نیاز دارد. اگر به‌دنبال معتبرترین شرکت حمل و نقل بین المللی برای ارسال محموله‌های معدنی خود هستید، روی شرکت هنزا ناو دریا حساب کنید. حمل این‌گونه مواد به روش‌های مختلف هوایی، دریایی، زمینی، ریلی و ترکیبی امکان‌پذیر است. شما باید با توجه به نوع ماده معدنی و حجم و وزن محموله‌های خود نسبت به جابه‌جایی آن‌ها اقدام کنید.

حمل مواد معدنی با انواع روش‌های باربری ایمن و سریع

روش‌های متنوعی برای حمل و نقل بین المللی مواد معدنی وجود دارد. بیش از ۹۰‌٪‌ مواد معدنی در جهان از طریق روش دریایی حمل می‌شوند. حمل ریلی نیز یکی از متداول‌ترین شیوه‌های ارسال این مواد در ایران و جهان است. به‌طور‌کلی، روش‌های ارسال مواد معدنی عبارت‌اند از:

حمل هوایی مواد معدنی؛ روشی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد

حمل و نقل مواد معدنی با هواپیما در میان تجار و بازرگانان رواج کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. در‌واقع، شیوه حمل و نقل هوایی بین المللی روش مناسبی برای جابه‌جایی محموله‌های سنگین و حجیم معدنی نیست و بهتر است تجار از روش‌های دیگر برای واردات و صادرات این مواد استفاده کنند.

انتقال جاده‌ای مواد معدنی؛‌ روشی مناسب و به‌صرفه برای مسیرها کوتاه

شرکت هنزا ناو دریا خدمات حمل جاده‌ای مواد معدنی را نیز با کامیون‌ها و تریلرهای پیشرفته مسقف از ایران به اروپا، ترکیه و کشورهای CIS و بالعکس انجام می‌دهد. حمل زمینی به‌ دو صورت دربست (FTL) و خرده‌بار (LTL) انجام خواهد شد. در شیوه حمل خرده‌بار محموله‌های شما در کنار سایر محموله‌ها در یک کانتینر قرار می‌گیرند. روش LTL هزینه کمتری نیست به FTL خواهد داشت.

حمل و نقل دریایی مواد معدنی؛ شیوه‌ای متداول برای مسیرهای طولانی

بیش از ۹۰‌درصد مواد معدنی به شیوه حمل دریایی منتقل می‌شوند. موادی مانند زغال‌سنگ و سنگ‌هایی مانند سنگ آهن توسط کشتی‌های غول‌پیکر فله‌بر حمل می‌شوند. حمل دریایی مواد معدنی به‌دلیل کارایی و ظرفیت بالای بار و همچنین قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه، گزینه مناسبی برای تجار و بازرگانان محسوب می‌شود. سرویس‌های حمل دریایی هانزا عبارت‌اند از:‌
سرویس حمل مواد معدنی به‌صورت FCL و LCL
حمل و نقل مواد معدنی به‌صورت فله (Break Bulk)
انتقال محموله‌های صادراتی و وارداتی به‌صورت Door to Door
کانتینرهای ویژه برای کالاهای خاص معدنی
خدمات اجاره کشتی
قیمت حمل مواد معدنی به این شیوه بسیار مناسب است. برای مسیرهای طولانی استفاده از کشتی‌های تجاری و باری را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم. برای مسیرهایی که چندان در دسترس نیستند نیز پیشنهاد ما استفاده از خدمات حمل و نقل ترکیبی است.

حمل و نقل ریلی مواد معدنی؛‌ رایج‌ترین شیوه حمل محموله‌های معدنی

روش حمل ریلی مواد معدنی در دنیا بسیار متداول است و از نظر هزینه و حفاظت محیط زیست نیز بهترین گزینه محسوب می‌شود. از طریق قطارهای باری می‌توان حجم فراوانی از مواد معدنی را در دنیا جابه‌جا کرد. حمل ریلی شامل کلیه خدمات حمل انواع محموله‌های صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به کشورهای آسیای میانه، روسیه، کشورهای حوزه دریای بالتیک، ترکیه، سوریه، عراق و کویت است.
هانزا خدمات حمل ترکیبی کالاهای معدنی را نیز به مشتریان خود ارائه می‌کند. برای مقاصد کمتر شناخته‌شده می‌توان از ترکیب روش‌های دریایی،‌ زمینی و هوایی برای انتقال بار استفاده کرد.

هزینه حمل مواد معدنی؛ وابسته به فاکتورها و عوامل مختلف

هزینه حمل و نقل بین المللی مواد معدنی به عوامل مختلفی مانند نوع سنگ‌ها، وزن و حجم محموله، شرایط نگه‌داری،‌ شیوه حمل و البته فاصله بین مبدأ و مقصد بستگی دارد. برای دریافت مشاوره تخصصی و استعلام قیمت با توجه محموله و مقصد خود پیشنهاد می‌کنیم که با تیم فروش و پشتیبانی هانزا تماس بگیرید.

حمل مواد معدنی را با اطمینان خاطر به شرکت هنزا ناو دریا بسپارید!

شرکت هنزا ناو دریا کلیه مجوزهای لازم را برای ارائه خدمات حمل و نقل محموله‌‌ها و مواد معدنی از ارگان‌های مربوطه دریافت کرده است. هانزا با همکاری بزرگ‌ترین غول‌های حمل‌و‌نقل دنیا و معتبرترین خطوط هوایی،‌ دریایی، ریلی و جاده‌ای مرسولات شما را با مناسب‌ترین قیمت بازار به محل انبار یا کارخانه مورد نظر می‌رساند. مجموعه معتبر هانزا همچنین کلیه مراحل سفارش را از طریق اس ام اس و اتوماسیون داخلی به اطلاع مشتریان خود خواهد رسانید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره رایگان پیشنهاد می‌کنیم با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا خدمات حمل بین‌المللی مواد معدنی شامل بیمه بار می‌شود؟

پاسخ مثبت است؛ کلیه محموله‌های تجاری که توسط شرکت هنزا ناو دریا حمل می‌شوند، بر اساس قوانین و ضوابط بیمه بار، بیمه خواهند شد

بهترین روش برای حمل و نقل مواد معدنی کدام است؟

روش حمل ریلی، رایج‌ترین شیوه برای ارسال محموله‌های معدنی در دنیا محسوب می‌شود. حمل دریایی نیز به‌دلیل ظرفیت بالای کشتی‌های باری بسیار متداول و محبوب است. برای مسیرهای کوتاه نیز می‌توان از روش جاده‌ای استفاده کرد

بعد از ارسال محموله‌ها توسط هانزا چگونه از وضعیت بارهای خود مطلع شویم؟

کلیه مراحل سفارش و حمل محموله‌ها توسط سیستم پنل پیامکی و همچنین اتوماسیون داخلی و bpms به اطلاع مشتریان می‌رسند.