inside-banner

واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی

در صنعت لجستیک و حمل‌ونقل بین‌المللی هر سال مقدار خیره کننده‌ای مواد غذایی جابه‌جا می‌شوند. در حوزه صادرات و واردات مواد غذایی، همکاری با شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی برای حمل سالم و به‌موقع محموله‌ها ضرورت دارد. زیرا مواد غذایی، خوراکی‌ها و مواد اولیه صنایع غذایی یکی از چالش‌برانگیزترین بارها برای حمل‌و‌نقل بین کشورها هستند. این مواد به‌دلیل ارتباط مستقیمی که با سلامت افراد دارند، باید با استانداردها، شرایط و دستورالعمل‌های خاص جابه‌جا شوند. هانزا با دریافت مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان گمرکات ایران کلیه خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی و ترانزیت کالا را در کلیه نقاط جهان با همکاری شرکت‌های حمل‌و‌نقل مطرح بین‌المللی به مشتریان برای واردات و صادرات مواد غذایی عرضه می‌کند.

نمایندگی ها
 • بندرعباس

  بندرعباس-بلوار امام خمینی- مابین سه راه سازمان و سه راه بلوکی-ساختمان پاداش-طبقه ۴-واحد ۴۰۱

 • بندر چابهار

  بندر چابهار- بلوار امام- روبروی بانک ملت مرکزی- بازرگانی محمد رسول تحویلداری

 • بندر خرمشهر

  بندر خرمشهر- خیابان مطهری- چهارراه نقدی- جنب رستوران رضا- آقای مزرعه

 • بندر امام خمینی (ره)

  بندر امام خمینی- ساختمان اداری گمرک-بیمه دی

 • بندر بوشهر

  بندر بوشهر- خیابان ساحلی - بلوار مهربان - پلاک ۱۴۹

ارسال مواد‌غذایی به سراسر دنیا با انواع  شیوه‌های حمل‌ونقل بین‌المللی

شرایط حمل و نقل مواد غذایی با سایر بارها تفاوت‌های چشمگیری دارد. در طول فرایند واردات مواد غذایی مواردی مانند دما و رطوبت ظروف حمل، نحوه بسته‌بندی و سرعت انتقال محموله بیشتر از هر چیز اهمیت دارد. انتخاب بهترین شیوه حمل‌و‌نقل یکی از مهم‌ترین مواردی است که تحویل سالم بار را ضمانت می‌کند. نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا از انواع  شیوه‌های حمل بار هوایی، دریایی، جاده‌ای، ریلی و ترکیبی برای حمل مواد غذایی مختلف با‌توجه‌به نیاز و درخواست مشتریان استفاده می‌کند.

حمل‌و‌نقل دریایی مواد غذایی برای کالاهای فسادناپذیر و مسافت‌های دور

بخش قابل توجهی از صادرات و واردات مواد غذایی مانند ارسال بار به دبی به‌منظور صادرات میوه از طریق حمل‌ونقل دریایی انجام می‌شود. سهم این شیوه حمل‌ونقل بین‌المللی در تجارت جهانی غذا 59 درصد است. هانزا از طریق همکاری با مشهورترین خطوط کشتیرانی ایران و جهان، بهترین خدمات حمل‌و‌نقل دریایی ویژه مواد غذایی را به تاجران عرضه می‌کند. انواع کشتی‌ها و وسایل نقلیه دریایی متناسب با حمل مواد غذایی فاسد‌نشدنی، بهترین شرایط را برای انتقال سالم بار فراهم می‌کنند.

حمل و نقل دریایی بین المللی

حمل‌و‌نقل هوایی؛ سریع‌ترین شیوه‌ی ارسال مواد غذایی به خارج از کشور

ارسال با شیوه حمل‌ونقل هوایی کمترین سهم را در حوزه صادرات و واردات مواد غذایی دارد. فقط 0.16 درصد مواد غذایی از طریق خطوط هوایی بین‌المللی جابه‌جا می‌شوند. یکی از دلایل پایین بودن این عدد، هزینه‌های بالای حمل‌ونقل هوایی است. این شیوه بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بازرگان از نظر زمانی دچار محدودیت باشد یا مانند واردات دارو، ماده مورد‌نظر فاسد‌شدنی محسوب شود. در چنین شرایطی با استفاده از خدمات سرویس Door to Door هانزا می‌توانید محموله مورد‌نظرتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن جابه‌جا کنید. هنگام انتخاب این شیوه ما به مواردی مانند محدودیت بار و تناسب میان شیوه حمل و بودجه شما به‌طور کامل توجه خواهیم داشت. 

حمل و نقل هوایی بین المللی

حمل و نقل زمینی بار از ایران به سایر نقاط جهان

حمل بار زمینی از طریق کامیون‌ها و خطوط راه‌آهن انجام می‌شود. شبکه ترانزیت گسترده هانزا ارسال بار به سراسر نقاط کشور و همسایگان ایران را امکان‌پذیر کرده است. هانزا به‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی، هوایی و دریایی کلیه مجوز‌های قانونی برای حمل انواع کالا را به سراسر نقاط کشور و جهان دریافت کرده است.

حمل و نقل زمینی بین المللی

حمل ترکیبی؛ استفاده از انواع وسایل نقلیه مختلف برای رساندن بار به مقصد

خدمات حمل بار ترکیبی هانزا، روشی کارآمد و انعطاف‌پذیر برای واردات و صادرات انواع مواد غذایی مانند واردات قهوه است. در این شیوه بسته به نوع بار و مقصد نهایی، از چند نوع وسیله نقلیه در یک مسیر حمل‌ونقل استفاده می‌شود. با خدمات حمل‌ونقل ترکیبی شرکت هنزا ناو دریا می‌توانید ایده‌آل‌ترین مسیر را با صرف هزینه مناسب برای جابه‌جایی محموله‌های مواد غذایی انتخاب کنید. با‌توجه‌به ترکیب هزینه‌ها و زمان‌های حمل‌ونقل مختلف، این شیوه هم از نظر هزینه و هم زمان، مقرون‌به‌صرفه خواهد بود و به شما این امکان را می‌دهد که محموله مورد‌نظرتان را به سراسر دنیا ارسال کنید.

حمل و نقل ترکیبی بین المللی

واردات و صادرات مواد غذایی با ماشین یا قطار‌های یخچال‌دار

شیوه ی حمل‌و‌نقل زمینی به دو دسته جاده‌ای و حمل و نقل ریلی بین المللی تقسیم می‌شود. شرکت هنزا ناو دریا در حمل‌و‌نقل بین‌المللی جاده‌ای مواد غذایی از انواع وسایل نقلیه باری مانند کامیون و تریلی یخچال‌دار استفاده می‌کند تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری شود. به‌منظور کاهش هزینه‌ها و حمل ایمن، جابه‌جایی مواد غذایی فله‌ای و خشک و مواد غذایی بسته‌بندی‌شده در هانزا با شیوه حمل ریلی و به‌صورت فله‌ای و در واگن‌های مخصوص انجام می‌شود. برای حمل مواد غذایی حساس به دما نیز خدمات حمل با واگن‌های یخچال‌دار در دسترس است. این شیوه برای مسافت‌های طولانی و محموله‌های حجیم که مدیریت هزینه و زمان در آن‌ها اهمیت بالایی دارد مناسب است.

حمل و نقل ریلی بین المللی

انتخاب مطمئن‌ترین شیوه حمل مواد غذایی توسط هانزا

ما در شرکت هنزا ناو دریا با بررسی محموله و ماده غذایی که بازرگانان تصمیم به واردات یا صادرات آن دارند، بهترین شرایط، نوع کانتینر و شیوه حمل را انتخاب خواهیم کرد. مواد غذایی منجمد مانند گوشت و غذاهای دریایی یا طیف گسترده‌ای از میوه‌ها و سبزیجات، از طریق کامیون‌ها یا کانتینرهای یخچال‌دار حمل می‌‌شوند. در‌صورت کوتاه بودن مسافت، حمل زمینی با کامیون‌های یخچال‌دار بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین انتخاب است؛ اما برای مسافت‌های طولانی یا مواد غذایی فساد‌پذیر بهتر است از خدمات منحصربه‌فردی مانند حمل و نقل بین المللی هوایی یا حمل‌ونقل دریایی استفاده کنید. کالاهای فله مانند غلات، چربی‌ها، روغن‌ها، شکر، قهوه و برخی از دانه‌ها نیز معمولا در انبار کشتی‌های حمل می‌شوند.

استعلام قیمت هزینه واردات و صادرات مواد غذایی به سراسر دنیا

برای حمل و نقل بین المللی مواد غذایی و به‌طورکلی انتقال بار در داخل یا خارج از کشور، نرخ ثابتی وجود ندارد. هزینه واردات مواد اولیه غذایی و هر ماده دیگری مانند واردات مواد شیمیایی به نوع بار، حجم و وزن محموله و همچنین مقصد و مبدا مورد‌نظر بستگی دارد. طبیعتا هرچقدر مسافت بین مبدا و مقصد یا حجم و وزن محموله بیشتر باشد، هزینه نهایی حمل و نقل نیز بالاتر خواهد بود. همچنین نوع مواد غذایی مانند فسادپذیر یا فسادناپذیر نبودن آن، شرایط خاصی را برای حمل و نقل می‌طلبد و همین موضوع روی هزینه انتقال نیز تاثیر می‌گذارد. در نهایت شیوه حمل‌و‌نقل و نوع وسیله نقلیه نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. برای برآورد این هزینه‌ها و استعلام قیمت حمل‌ونقل بین‌المللی مواد غذایی با کارشناسان هانزا در تماس باشید. 

خدمات حمل‌ونقل تخصصی هانزا برای صادرات و واردات مواد غذایی

صادرات و واردات مواد غذایی به دلیل نیاز به راه‌حل های نوآورانه برای حفظ کالاهای فاسد‌شدنی و تحویل سالم، یکی از پرچالش‌ترین حوزه‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است. این محموله‌ها به‌دلیل شرایط خاصی که از نظر سلامت و فساد‌پذیری دارند، باید مطابق با استانداردهای جهانی وارد و صادر شوند. شرکت هنزا ناو دریا انواع خدمات حرفه‌ای برای واردات مواد اولیه صنایع غذایی از مراکز تجاری مختلف در سراسر دنیا را با سرعت و ایمنی منحصربه‌فرد به بازرگانان عزیز عرضه می‌کند. 
هانزا با داشتن قرارداد رسمی با معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی در داخل و خارج از ایران، بهترین شرایط واردات غذایی به ایران را فراهم کرده است و خیال شما را از بابت ارسال و دریافت سالم محموله‌تان راحت می‌کند. ما در هانزا با بهره‌گیری از تخصص و مهارت، تجربه‌ای فوق‌العاده از حمل‌و‌نقل بین المللی مواد غذایی برای مشتریانمان می‌سازیم. در هر مرحله از تصمیم‌گیری یا اقدام برای واردات مواد غذایی می‌توانید با هانزا در تماس باشید و از راهنمایی‌های کارشناسان واحد مشاوره فروش بهره‌مند شوید.

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا صرفا خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی و تزانزیت کالا را ارائه میدهد.

سوالات متداول

برای صادرات و واردات مواد غذایی بیشتر از چه شیوه ی حملی استفاده می شود؟

محموله های صادراتی و وارداتی مواد غذایی معمولا از نوع فله هستند که به شیوه حمل دریایی و با استفاده از کشتی های فله بر جابه جا می شوند.

محبوب ترین شیوه حمل و نقل بین المللی برای واردات و صادرات مواد غذایی چیست؟

حمل و نقل ریلی به دلیل هزینه کمتر، ظرفیت بالا و قابلیت حمل انواع مختلف مواد غذایی، یک شیوه ی حمل و نقل محبوب برای جا به جایی مواد غذایی است.

مزایای استفاده از شیوه حمل و نقل ترکیبی برای صادرات و واردات مواد غذایی چیست؟

انعطاف پذیری در انتخاب مسیر، بهینه سازی هزینه ها و زمان بندی ارسال، کنترل دقیق تر بر محموله و ایمنی بیشتر و تطبیق پذیری با شرایط مختلف از مهم ترین مزایای ارسال مواد غذایی به شیوه حمل و نقل ترکیبی است.