inside-banner

واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی

با افزایش جمعیت جهان، تجارت محصولات کشاورزی، خوراکی‌ها و همچنین مواد اولیه در صنایع غذایی نیز گسترش پیدا کرد. به لطف پیشرفت تکنولوژی، امکان ارسال مواد غذایی به خارج از کشور و خوراکی میان کشورهای سراسر جهان فراهم شده است. امروزه مردم نقاط مختلف دنیا، به‌واسطه واردات و صادرات مواد غذایی به انواع خوراکی‌ها دست پیدا کرده‌اند. البته مواد غذایی، خوراکی‌ها و مواد اولیه صنایع غذایی یکی از چالش‌برانگیزترین بارها برای حمل و نقل بین کشورها هستند. چنین موادی به‌دلیل ارتباط مستقیمی که با سلامت افراد دارند، باید با استانداردها، شرایط و دستورالعمل‌های خاصی جابه‌جا شوند. برای صادرات و واردات مواد اولیه صنایع غذایی از کشورهای دیگر به ایران علاوه‌بر مجوزهای لازم از سازمان گمرک باید تاییدیه سازمان غذا و دارو را هم دریافت کنید.

واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

دستورالعمل حمل و نقل مواد غذایی؛ انتخاب مطمئن‌ترین روش توسط هانزا

مواد اولیه صنایع غذایی و خوراکی‌ها به‌دلیل فسادپذیر بودن آن‌ها، به خدمات باربری حرفه‌ای مطابق با استاندارد های بین المللی مواد غذایی در جهان نیاز دارند. حمل و نقل مواد غذایی با ماشین یخچال‌دار اولین راه‌حلی است که برای انتقال خوراکی به ذهن افراد می‌رسد؛ اما این روش صرفا برای مسیرهای کوتاه جواب‌گو است و کاربرد چندانی در حمل و نقل بین المللی مواد غذایی ندارد. شرکت هنزا ناو دریا با تجهیزات پیشرفته خود، خدمات منحصربه‌فردی مانند حمل و نقل بین المللی هوایی، حمل زمینی با قطار و کامیون‌های یخچال‌دار، به تاجران ایرانی در زمینه صنایع غذایی عرضه می‌کند. با استفاده از خدمات هانزا می‌توانید از مزایای انواع روش‌های حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، ریلی و روش‌های ترکیبی بهره‌مند شوید.

عرضه بهترین خدمات به‌منظور صفر تا صد صادرات مواد غذایی

واردات و صادرات مواد غذایی یکی از دغدغه‌های بسیار مهم تاجران و کارخانه‌های فعال در حوزه صنایع غذایی است. کسانی که قصد انجام این کار را دارند، باید با شرایط واردات مواد غذایی به ایران کاملا آشنایی داشته باشند تا در طول انجام فرایند، درگیر چالش‌هایی مانند فاسد شدن خوراکی‌ها نشوند. اگر اطلاعات لازم درباره دستورالعمل حمل و نقل مواد غذایی را ندارید، نگران نباشید! هانزا به عنوان یک شرکت باربری بین المللی معتبر و با تجربه چندین ساله خود در زمینه حمل و نقل انواع بارها از ماشین‌آلات صنعتی گرفته تا مواد غذایی و حتی مواد شیمیایی، همراه شما است تا بار خود را سالم و ایمن از نقاط مختلف دنیا تحویل بگیرید. به کمک هانزا می‌توانید حتی محموله فاسد‌شدنی خود را از طریق حمل و نقل بین المللی جاده ای، به سلامت به مقصد برسانید.

دستورالعمل شرایط خوب حمل و نقل مواد غذایی؛ انتخاب روش‌های سریع ارسال بار

شرایط حمل و نقل مواد غذایی با سایر بارها تفاوت‌های چشمگیری دارد. در طول فرایند واردات مواد غذایی خارجی باید دما و رطوبت، نحوه بسته‌بندی و همچنین سرعت انتقال بیشتر از هرچیز مورد‌توجه قرار گیرد. روش حمل و نقل یکی از مهم‌ترین مواردی است که تحویل سالم بار را ضمانت می‌کند. شرکت هنزا ناو دریا از روش‌های زیر برای حمل و نقل بین المللی مواد غذایی استفاده می‌کند:

حمل و نقل دریایی؛ ویژه محموله‌های سنگین و فسادناپذیر

هانزا از طریق همکاری با مشهورترین خطوط کشتی‌رانی ایران و جهان، بهترین خدمات حمل و نقل دریایی ویژه مواد غذایی را به تاجران عرضه می‌کند. انواع کشتی‌ها و وسایل نقلیه دریایی متناسب با حمل مواد غذایی فاسد نشدنی، بهترین شرایط را برای انتقال سالم بار فراهم می‌کنند.

حمل و نقل هوایی؛ سریع‌ترین روش ارسال مواد غذایی به خارج از کشور

هواپیماهای باربری و به‌طورکلی خطوط هوایی بهترین انتخاب برای انتقال سریع مواد غذایی فسادپذیر هستند؛ زیرا چنین وسایلی در سریع‌ترین زمان ممکن، بار را جابه‌جا کرده و به‌این‌ترتیب، جلوی فاسد شدن مواد غذایی را می‌گیرند. البته در حمل و نقل هوایی محدودیت بار وجود دارد و هزینه آن نسبت به سایر روش‌ها بالاتر است.

حمل و نقل زمینی؛ واردات و صادرات مواد غذایی با ماشین یا قطار‌های یخچال‌دار

روش‌های حمل و نقل زمینی به دو دسته جاده‌ای و حمل و نقل ریلی بین المللی تقسیم می‌شود. در حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای از انواع وسایل نقلیه باری یخچال‌دار مانند کامیون و تریلی استفاده خواهد شد تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری شود. در حمل و نقل ریلی نیز واگن‌های باری قطار وظیفه انتقال مواد غذایی را بر‌عهده دارند. معمولا برای جابه‌جایی محموله‌های غذایی بین آدرس‌های دقیق مبدا و مقصد و همچنین صادرات و واردات خوراکی بین کشورهای همسایه، حمل و نقل زمینی یک گزینه بسیار عالی با هزینه مناسب به شمار می‌رود.

حمل ترکیبی؛ استفاده از انواع وسایل نقلیه مختلف برای رساندن بار به مقصد

تصور کنید از شهری مانند دبی قصد واردات مواد غذایی به یکی از شهرستان‌های ایران را دارید. از آنجایی‌که مرز بین ایران و دبی آبی است، فقط امکان حمل و نقل دریایی یا هوایی برایتان وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی باید از روش حمل و نقل ترکیبی برای تحویل بار در مقصد استفاده شود؛ به‌این‌صورت که ابتدا محموله از طریق لنج یا کشتی به بندر گناوه منتقل شده و سپس از سایر روش‌های زمینی و هوایی برای انتقال بار به شهر مورد‌نظر در ایران استفاده می‌شود. روش حمل ترکیبی نقش برجسته‌ای در صادرات و واردات کالا در شرایط تحریم و همچنین دسترسی راحت به دورترین نقاط دنیا دارد.

استعلام قیمت هزینه واردات و صادرات مواد غذایی به سراسر دنیا

برای حمل و نقل بین المللی مواد غذایی و به‌طورکلی انتقال بار در داخل یا خارج از کشور، نرخ ثابتی وجود ندارد. هزینه واردات مواد اولیه غذایی به نوع بار، حجم و وزن محموله و همچنین مقصد و مبدا مورد‌نظر بستگی دارد. طبیعتا هرچقدر مسافت بین مبدا و مقصد یا حجم و وزن محموله بیشتر باشد، هزینه نهایی حمل و نقل نیز بالاتر خواهد بود. همچنین نوع مواد غذایی مانند فسادپذیر یا فسادناپذیر نبودن آن، شرایط خاصی را برای حمل و نقل می‌طلبد و همین موضوع روی هزینه انتقال نیز تاثیر می‌گذارد. در نهایت، روش حمل و نقل و نوع وسیله نقلیه نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. برای مثال، معمولا حمل و نقل هوایی بیشترین هزینه را در میان انواع روش‌های انتقال دارد.

زمان موردنیاز برای حمل و نقل مواد غذایی با روش‌های مختلف چقدر است؟

برنامه‌ریزی برای تحویل به‌موقع کالا از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های تاجران و شرکت‌های تجاری به حساب می‌آید. زمان دریافت کالا مانند هزینه حمل به عوامل مختلفی از جمله روش جابه‌جایی و فاصله بین مبدا و مقصد بستگی دارد. در میان انواع روش‌های حمل و نقل بین المللی مواد غذایی، حمل هوایی کمترین زمان و حمل دریایی بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهد. از طریق تماس با کارشناسان هانزا می‌توانید زمان دقیق تحویل محموله را پرس‌وجو کنید و برنامه‌ریزی دقیقی برای آن داشته باشید. در طول این فرایند، زمان موردنیاز برای ترخیص و انجام امور گمرکی را نیز از یاد نبرید.

هانزا، یکی از معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل بین المللی برای صادرات مواد غذایی

حمل و نقل مواد غذایی یکی از پرچالش‌ترین کارها برای تاجران و شرکت‌های تجاری است. چنین محموله‌هایی به‌دلیل شرایط خاصی که از نظر سلامت و فسادپذیری دارند، باید با استانداردهای جهانی وارد و صادر شوند. شرکت هنزا ناو دریا انواع خدمات حرفه‌ای برای واردات مواد اولیه صنایع غذایی از مراکز تجاری مختلف در سراسر دنیا با سرعت و ایمنی منحصربه‌فردی به شما عزیزان عرضه می‌کند. هانزا با داشتن قرارداد رسمی با معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی در داخل و خارج از ایران، بهترین شرایط واردات غذایی به ایران را فراهم کرده و خیال شما را بابت ارسال و دریافت سالم محموله خود راحت می‌کند.
نیروی انسانی مجرب و زبده شرکت هنزا ناو دریا، تجربه فوق‌العاده‌ای از حمل و نقل بین المللی مواد غذایی و خوراکی برای مشتریان خود می‌سازد. در هر مرحله از تصمیم‌گیری یا اقدام برای واردات مواد غذایی می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان واحد مشاوره و فروش هانزا بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

آیا حمل، صادرات و واردات مواد غذایی به شرایط خاصی نیاز دارد؟

بله؛ بسیاری از مواد غذایی و خوراکی ها از مواد فاسدشدنی محسوب می شوند. برای حمل این مواد به تجهیزات پیشرفته و کانتینرهای خاص نیاز است. هانزا انواع مواد غذایی و خوراکی را با بهترین تجهیزات و امن ترین روش ها جابه جا می کند.

کدام کشورها برای صادرات مواد غذایی از ایران بازار بهتری دارند؟

صادرات مواد غذایی به کشورهای همسایه از ایران رونق بسیار بالایی دارد. برای مثال، صادرات مواد غذایی به ارمنستان، ترکیه، امارات، عراق، دبی و افغانستان انجام می شود.

هزینه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی چقدر است؟

حمل مواد غذایی و خوراکی به عوامل مختلفی مانند فاصله مبدأ تا مقصد،‌ شیوه حمل (زمینی، دریایی یا هوایی)، نوع مواد غذایی و شرایط نگه‌داری از آن‌ها و موارد دیگری بستگی دارد. برای آگاهی از قیمت‌ها پیشنهاد می‌کنیم که با مشاوران ما در هانزا تماس بگیرید.