inside-banner

واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی

با افزایش جمعیت جهان، تجارت محصولات کشاورزی، خوراکی‌ها و همچنین مواد اولیه در صنایع غذایی نیز گسترش پیدا کرد. به لطف پیشرفت تکنولوژی، امکان ارسال مواد غذایی به خارج از کشور و خوراکی میان کشورهای سراسر جهان فراهم شده است. امروزه مردم نقاط مختلف دنیا، به‌واسطه واردات و صادرات مواد غذایی به انواع خوراکی‌ها دست پیدا کرده‌اند. البته مواد غذایی، خوراکی‌ها و مواد اولیه صنایع غذایی یکی از چالش‌برانگیزترین بارها برای حمل و نقل بین کشورها هستند. چنین موادی به‌دلیل ارتباط مستقیمی که با سلامت افراد دارند، باید با استانداردها، شرایط و دستورالعمل‌های خاصی جابه‌جا شوند. برای صادرات و واردات مواد اولیه صنایع غذایی از کشورهای دیگر به ایران علاوه‌بر مجوزهای لازم از سازمان گمرک باید تاییدیه سازمان غذا و دارو را هم دریافت کنید.

نمایندگی ها
 • بندرعباس

  بندرعباس-بلوار امام خمینی- مابین سه راه سازمان و سه راه بلوکی-ساختمان پاداش-طبقه ۴-واحد ۴۰۱

 • بندر چابهار

  بندر چابهار- بلوار امام- روبروی بانک ملت مرکزی- بازرگانی محمد رسول تحویلداری

 • بندر خرمشهر

  بندر خرمشهر- خیابان مطهری- چهارراه نقدی- جنب رستوران رضا- آقای مزرعه

 • بندر امام خمینی (ره)

  بندر امام خمینی- ساختمان اداری گمرک-بیمه دی

 • بندر بوشهر

  بندر بوشهر- خیابان ساحلی - بلوار مهربان - پلاک ۱۴۹

خدمات حمل بین المللی

حمل و نقل دریایی بین المللی

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا اقدام به عرضه خدمات حمل بار دریایی می‌کند. این شرکت معتبر از سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت تجاری صادره دارد و در واقع شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا (مسئولیت محدود)،‌ یکی از فعال‌ترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی محسوب می‌شود.

حمل و نقل دریایی بین المللی

هانزا؛‌ ارائه‌کننده انواع حمل و نقل هوایی بین المللی در ایران

هانزا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی با همکاری شبکه بزرگ جهانی خود و همچنین با همکاری تنگاتنگ با ایر‌لاین‌ها و خطوط هوایی مختلف،‌ محموله‌های هوایی را در کمترین زمان ممکن و با قیمتی رقابتی به نقاط مختلف ایران و جهان ارسال می‌کند.

حمل و نقل هوایی بین المللی

حمل و نقل زمینی بار از ایران به سایر نقاط جهان

حمل بار زمینی از طریق کامیون‌ها و خطوط راه‌آهن انجام می‌شود. شبکه ترانزیت گسترده هانزا ارسال بار به سراسر نقاط کشور و همسایگان ایران را امکان‌پذیر کرده است. هانزا به‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی زمینی، هوایی و دریایی کلیه مجوز‌های قانونی برای حمل انواع کالا را به سراسر نقاط کشور و جهان دریافت کرده است.

حمل و نقل زمینی بین المللی

حمل و نقل ترکیبی کالا؛ ارسال انواع محصولات با سرعت بالا

شرکت حمل و نقل ترکیبی مانند هنزا ناو دریا با ایجاد سرویس حمل چند وجهی، برای تاجران این امکان را فراهم کرده تا محموله مورد‌نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال یا دریافت کنند. شرکت‌های فعال در زمینه خرید و فروش بین‌المللی یا صنایع نیازمند به مواد اولیه خاص را در نظر بگیرید.

حمل و نقل ترکیبی بین المللی

حمل و نقل ریلی شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا

از روش حمل و نقل ریلی برای جابه‌جایی مرسولات مختلف به کشور‌های اطراف و شهر‌های داخلی استفاده می‌شود. از مقاصد حمل و نقل ریلی بین المللی می‌توان به کشور ترکیه و کشور‌های حوزه .C.I.S (روسیه، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان) اشاره کرد. علاوه‌بر این، حمل و نقل ریلی داخلی نیز به شهر‌هایی امکان‌پذیر است که خطوط راه‌آهن از آن‌ها گذشته باشد.

حمل و نقل ریلی بین المللی

دستورالعمل شرایط خوب حمل و نقل مواد غذایی؛ انتخاب روش‌های سریع ارسال بار

شرایط حمل و نقل مواد غذایی با سایر بارها تفاوت‌های چشمگیری دارد. در طول فرایند واردات مواد غذایی خارجی باید دما و رطوبت، نحوه بسته‌بندی و همچنین سرعت انتقال بیشتر از هرچیز مورد‌توجه قرار گیرد. روش حمل و نقل یکی از مهم‌ترین مواردی است که تحویل سالم بار را ضمانت می‌کند. شرکت هنزا ناو دریا از روش‌های زیر برای حمل و نقل بین المللی مواد غذایی استفاده می‌کند:

حمل و نقل دریایی؛ ویژه محموله‌های سنگین و فسادناپذیر

هانزا از طریق همکاری با مشهورترین خطوط کشتی‌رانی ایران و جهان، بهترین خدمات حمل و نقل دریایی ویژه مواد غذایی را به تاجران عرضه می‌کند. انواع کشتی‌ها و وسایل نقلیه دریایی متناسب با حمل مواد غذایی فاسد نشدنی، بهترین شرایط را برای انتقال سالم بار فراهم می‌کنند.

حمل و نقل هوایی؛ سریع‌ترین روش ارسال مواد غذایی به خارج از کشور

هواپیماهای باربری و به‌طورکلی خطوط هوایی بهترین انتخاب برای انتقال سریع مواد غذایی فسادپذیر هستند؛ زیرا چنین وسایلی در سریع‌ترین زمان ممکن، بار را جابه‌جا کرده و به‌این‌ترتیب، جلوی فاسد شدن مواد غذایی را می‌گیرند. البته در حمل و نقل هوایی محدودیت بار وجود دارد و هزینه آن نسبت به سایر روش‌ها بالاتر است.

حمل و نقل زمینی؛ واردات و صادرات مواد غذایی با ماشین یا قطار‌های یخچال‌دار

روش‌های حمل و نقل زمینی به دو دسته جاده‌ای و حمل و نقل ریلی بین المللی تقسیم می‌شود. در حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای از انواع وسایل نقلیه باری یخچال‌دار مانند کامیون و تریلی استفاده خواهد شد تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری شود. در حمل و نقل ریلی نیز واگن‌های باری قطار وظیفه انتقال مواد غذایی را بر‌عهده دارند. معمولا برای جابه‌جایی محموله‌های غذایی بین آدرس‌های دقیق مبدا و مقصد و همچنین صادرات و واردات خوراکی بین کشورهای همسایه، حمل و نقل زمینی یک گزینه بسیار عالی با هزینه مناسب به شمار می‌رود.

حمل ترکیبی؛ استفاده از انواع وسایل نقلیه مختلف برای رساندن بار به مقصد

تصور کنید از شهری مانند دبی قصد واردات مواد غذایی به یکی از شهرستان‌های ایران را دارید. از آنجایی‌که مرز بین ایران و دبی آبی است، فقط امکان حمل و نقل دریایی یا هوایی برایتان وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی باید از روش حمل و نقل ترکیبی برای تحویل بار در مقصد استفاده شود؛ به‌این‌صورت که ابتدا محموله از طریق لنج یا کشتی به بندر گناوه منتقل شده و سپس از سایر روش‌های زمینی و هوایی برای انتقال بار به شهر مورد‌نظر در ایران استفاده می‌شود. روش حمل ترکیبی نقش برجسته‌ای در صادرات و واردات کالا در شرایط تحریم و همچنین دسترسی راحت به دورترین نقاط دنیا دارد.

استعلام قیمت هزینه واردات و صادرات مواد غذایی به سراسر دنیا

برای حمل و نقل بین المللی مواد غذایی و به‌طورکلی انتقال بار در داخل یا خارج از کشور، نرخ ثابتی وجود ندارد. هزینه واردات مواد اولیه غذایی به نوع بار، حجم و وزن محموله و همچنین مقصد و مبدا مورد‌نظر بستگی دارد. طبیعتا هرچقدر مسافت بین مبدا و مقصد یا حجم و وزن محموله بیشتر باشد، هزینه نهایی حمل و نقل نیز بالاتر خواهد بود. همچنین نوع مواد غذایی مانند فسادپذیر یا فسادناپذیر نبودن آن، شرایط خاصی را برای حمل و نقل می‌طلبد و همین موضوع روی هزینه انتقال نیز تاثیر می‌گذارد. در نهایت، روش حمل و نقل و نوع وسیله نقلیه نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. برای مثال، معمولا حمل و نقل هوایی بیشترین هزینه را در میان انواع روش‌های انتقال دارد.

زمان موردنیاز برای حمل و نقل مواد غذایی با روش‌های مختلف چقدر است؟

برنامه‌ریزی برای تحویل به‌موقع کالا از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های تاجران و شرکت‌های تجاری به حساب می‌آید. زمان دریافت کالا مانند هزینه حمل به عوامل مختلفی از جمله روش جابه‌جایی و فاصله بین مبدا و مقصد بستگی دارد. در میان انواع روش‌های حمل و نقل بین المللی مواد غذایی، حمل هوایی کمترین زمان و حمل دریایی بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهد. از طریق تماس با کارشناسان هانزا می‌توانید زمان دقیق تحویل محموله را پرس‌وجو کنید و برنامه‌ریزی دقیقی برای آن داشته باشید. در طول این فرایند، زمان موردنیاز برای ترخیص و انجام امور گمرکی را نیز از یاد نبرید.

هانزا، یکی از معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل بین المللی برای صادرات مواد غذایی

حمل و نقل مواد غذایی یکی از پرچالش‌ترین کارها برای تاجران و شرکت‌های تجاری است. چنین محموله‌هایی به‌دلیل شرایط خاصی که از نظر سلامت و فسادپذیری دارند، باید با استانداردهای جهانی وارد و صادر شوند. شرکت هنزا ناو دریا انواع خدمات حرفه‌ای برای واردات مواد اولیه صنایع غذایی از مراکز تجاری مختلف در سراسر دنیا با سرعت و ایمنی منحصربه‌فردی به شما عزیزان عرضه می‌کند. هانزا با داشتن قرارداد رسمی با معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی در داخل و خارج از ایران، بهترین شرایط واردات غذایی به ایران را فراهم کرده و خیال شما را بابت ارسال و دریافت سالم محموله خود راحت می‌کند.
نیروی انسانی مجرب و زبده شرکت هنزا ناو دریا، تجربه فوق‌العاده‌ای از حمل و نقل بین المللی مواد غذایی و خوراکی برای مشتریان خود می‌سازد. در هر مرحله از تصمیم‌گیری یا اقدام برای واردات مواد غذایی می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان واحد مشاوره و فروش هانزا بهره‌مند شوید.

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا صرفا خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی و تزانزیت کالا را ارائه میدهد.

سوالات متداول

آیا حمل، صادرات و واردات مواد غذایی به شرایط خاصی نیاز دارد؟

بله؛ بسیاری از مواد غذایی و خوراکی ها از مواد فاسدشدنی محسوب می شوند. برای حمل این مواد به تجهیزات پیشرفته و کانتینرهای خاص نیاز است. هانزا انواع مواد غذایی و خوراکی را با بهترین تجهیزات و امن ترین روش ها جابه جا می کند.

کدام کشورها برای صادرات مواد غذایی از ایران بازار بهتری دارند؟

صادرات مواد غذایی به کشورهای همسایه از ایران رونق بسیار بالایی دارد. برای مثال، صادرات مواد غذایی به ارمنستان، ترکیه، امارات، عراق، دبی و افغانستان انجام می شود.

هزینه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی چقدر است؟

حمل مواد غذایی و خوراکی به عوامل مختلفی مانند فاصله مبدأ تا مقصد،‌ شیوه حمل (زمینی، دریایی یا هوایی)، نوع مواد غذایی و شرایط نگه‌داری از آن‌ها و موارد دیگری بستگی دارد. برای آگاهی از قیمت‌ها پیشنهاد می‌کنیم که با مشاوران ما در هانزا تماس بگیرید.