inside-banner

حمل و نقل بین المللی به دبی

حمل و نقل بین المللی به دبی یکی از انواع خدمات شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا است. ارسال بار از دبی به ایران و برعکس، توسط تیم حرفه‌ای هانزا در سریع ترین زمان ممکن و با پیشرفته ترین تجهیزات حمل و نقل انجام می شود. برای حمل بار از دبی روش های متعددی وجود دارد که هانزا با بررسی شرایط مختلف، بهترین روش حمل را در زمان مشخص به بازرگانان پیشنهاد می کند.

برای حمل بار از دبی به ایران و ارسال خرده بار به دبی، هانزا انواع خدمات حمل و‌نقل بار را با روش های مختلفی در اختیار شما قرار می دهد. برای انتخاب بهترین روش ارسال کالا از دبی به ایران، پیشنهاد می کنیم با مشاوران و کارشناسان هانزا مشورت کنید؛ بدین منظور با شماره 02143312000 تماس بگیرید.

حمل و نقل بین المللی به دبی

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

خدمات هانزا در زمینه واردات و صادرات به دبی

هانزا با دریافت مجوزهای لازم از سازمان بنادر و دریانوردی و انجمن کشتیرانی، خدمات حمل کالا از دبی به ایران و برعکس را انجام می‌دهد. تیم حمل ‌و نقل هانزا با ارائه انواع خدمات حمل کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از بنادر دبی به ایران و برعکس به تاجران و بازرگانان خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌کند.
شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا با هدف فعالیت در همه زمینه‌های حمل‌ونقل از جمله حمل و نقل بین المللی بار با قطار، هواپیما، کشتی و کامیون تاسیس شده است. بدین‌ترتیب انواع خدمات حمل بار به دبی را به شما هم‌وطنان گرامی عرضه می‌کند.

بهترین روش های حمل و نقل به دبی

ارسال بار به دبی از طریق هوایی و دریایی صورت می‌گیرد. هانزا برای انتقال هر نوع کالا یا ارسال بار از دبی به ایران از روش متناسب با محموله استفاده می‌کند. انواع روش‌های حمل بار به دبی شامل موارد زیر می‌شوند.

بهترین روش های حمل و نقل به دبی

هانزا (شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا) کلیه خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی، تزانزیت کالا، ترخیص، لاجستیک و به‌طور‌کلی همه مراحل مرتبط با زنجیره تأمین را در ایران و کلیه نقاط جهان با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. ما با بزرگ‌ترین شرکت‌های باربری بین المللی همکاری می‌کنیم تا خیال شما بابت سرعت حمل و ایمنی محموله‌هایتان راحت باشد.

حمل و نقل دریایی بین المللی

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا اقدام به عرضه خدمات حمل بار دریایی می‌کند. این شرکت معتبر از سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت تجاری صادره دارد و در واقع شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا (مسئولیت محدود)،‌ یکی از فعال‌ترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی محسوب می‌شود.

حمل و نقل دریایی بین المللی

هانزا؛‌ ارائه‌کننده انواع حمل و نقل هوایی بین المللی در ایران

هانزا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی با همکاری شبکه بزرگ جهانی خود و همچنین با همکاری تنگاتنگ با ایر‌لاین‌ها و خطوط هوایی مختلف،‌ محموله‌های هوایی را در کمترین زمان ممکن و با قیمتی رقابتی به نقاط مختلف ایران و جهان ارسال می‌کند.

حمل و نقل هوایی بین المللی

حمل و نقل ترکیبی کالا؛ ارسال انواع محصولات با سرعت بالا

شرکت حمل و نقل ترکیبی مانند هنزا ناو دریا با ایجاد سرویس حمل چند وجهی، برای تاجران این امکان را فراهم کرده تا محموله مورد‌نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال یا دریافت کنند. شرکت‌های فعال در زمینه خرید و فروش بین‌المللی یا صنایع نیازمند به مواد اولیه خاص را در نظر بگیرید.

حمل و نقل ترکیبی بین المللی

اینکوترمز | Incoterms

مهمترین قوانین حمل و نقل بین المللی کالا

برخی از اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی در صنعت جهانی حمل‌و‌نقل کاربردهای فراوانی دارند. در تجارت از این اصطلاحات برای مشخص کردن نوع قراردادها و شرح وظایف طرفین معامله استفاده می‌شود. به‌طور‌کلی، اینکوترمز به چهار گروه D-C-F-E با اصطلاحات وابسته به هر گروه تقسیم شده‌ است.

بهترین کالا برای واردات از دبی به ایران

دبی به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر در امارات متحده عربی و یکی از اصلی‌ترین شرکای تجاری ایران محسوب می‌شود. بسیاری از ایرانیان و تاجران انواع کالاهای مورد‌نیاز برای کسب‌وکار خود را از دبی تهیه می‌کنند. هانزا با تجهیزات پیشرفته امکان ارسال و دریافت انواعی از کالاها و حمل خرده بار از دبی را امکان‌پذیر کرده است. رایج‌ترین کالاها برای صادرات و واردات از دبی عبارت‌اند از: 
•  ماشین‌آلات صنعتی
تجهیزات الکتریکی
مواد اولیه پلاستیک و چوبی
مواد شیمیایی
مواد خوراکی
واردات برخی کالاها نسبت به محمولات دیگر سود بیشتری برای واردکنندگان دارد. این کالاها شامل گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی آن، قطعات یدکی خودرو، پوشاک و منسوجات و لوازم الکترونیکی می‌شوند. در واقع کالاهای نام برده شده جزو بهترین کالا برای واردات از دبی به شمار می‌روند.

حمل هوایی بار از دبی به تهران و برعکس

ارسال بار به دبی به‌صورت هوایی یکی از جدیدترین روش‌های حمل بار به شمار می‌رود. سرعت هواپیما از کشتی و لنج بسیار سریع‌تر است و در عرض چند روز محموله را از مبدا به مقصد منتقل می‌کند. بااین‌حال، هزینه حمل‌ونقل هوایی از سایر روش‌های انتقال مانند حمل دریایی بالاتر است. علاوه‌بر این، در این روش حمل بار از دبی، محدودیت وزن نیز وجود دارد. به‌عنوان مثال برای صادرات گچ به دبی، روش حمل هوایی انتخاب مناسبی نخواهد بود و بهتر است حمل بار با کشتی صورت گیرد. 

حمل کانتینر از دبی (روش حمل دریایی)

حمل کانتینر از دبی یکی از روش‌های اصلی حمل‌ونقل بین‌المللی بار است. شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا از بنادر دبی برای صادرات و واردات کالا به کشورهای مختلف استفاده می‌کنند. حمل بار از دبی با کشتی به کشورهای مختلفی از جمله ایران، عمان، کویت، قطر، عربستان سعودی، هند، چین و اروپا انجام می‌شود.

روش حمل ترکیبی برای ارسال کالا به دبی و برعکس

حمل‌ونقل ترکیبی امکان ارسال و حمل خرده بار از دبی به اقصی نقاط ایران را فراهم می‌کند. در روش ترکیبی حمل‌ونقل از انواع شیوه‌های انتقال محموله مانند حمل هوایی و دریایی بهره می‌گیرند؛ سپس ادامه مسیر از طریق حمل‌ونقل زمینی با کامیون یا سایر وسایل نقلیه طی می‌شود. برای انتخاب روش حمل ترکیبی، می‌توانید آدرس دقیق شرکت، انبار یا کارخانه خود را با کارشناسان هانزا مطرح کنید تا آن‌ها بهترین راه را برای تحویل یا ارسال کالا به دبی به شما پیشنهاد دهند.

مناطق بزرگ و تجاری دبی برای حمل‌ونقل بین‌المللی

دبی به‌عنوان مرکز معاملات اقتصادی و تجاری خاورمیانه و شهری جهانی شناخته می‌‌شود. این شهر با موقعیت استراتژیک و مناطق آزاد متعدد، میزبان دفاتر رسمی بسیاری از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی است. در دبی تعدادی منطقه آزاد وجود دارد که به‌عنوان مراکز تجاری و صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این مناطق عبارت‌اند از:
منطقه آزاد جبل علی؛ بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین منطقه آزاد دبی، متخصص در تجارت و لجستیک
•   مرکز چند کالای دبی؛ تجارت کالاهایی مانند طلا، الماس و انرژی را ترویج می‌کند.
شهر دریایی دبی؛ منطقه اختصاص داده شده به صنعت دریایی و ارائه خدمات برای کشتی‌سازی، تعمیر و تجارت
•   منطقه خودرو دبی؛ حمایت از صنعت خودرو با تسهیل فروش خودرو، خدمات و تجارت لوازم یدکی
توجه داشته باشید برای ارسال و حمل کالا به این شهر بزرگ امارات متحده عربی، امکان حمل و نقل بین المللی جاده ای وجود ندارد و دبی فقط خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی هوایی و دریایی را پوشش می‌دهد. 

اصلی‌ترین بنادر تجاری دبی برای حمل‌ونقل برون‌مرزی

دبی از دو بندر اصلی به نام بندر رشید (راشد) و بندر جبل علی برای تجارت‌های بین‌المللی برخوردار است. این بنادر جزو بزرگ‌ترین پایانه‌ها در جهان برای ورود و خروج کانتینرهای کوچک و بزرگ هستند. وسعت بندر جبل علی بیشتر از بندر راشد و در حدود ۴۷.۱ کیلومتر مربع است؛ بنابراین حجم صادرات و واردات از جبل علی نیز بیشتر است.

قوانین گمرکی دبی

حمل بار از دبی به ایران مانند هر کشور دیگری تابع قوانین خاصی است که متقاضیان حمل‌و‌نقل بار باید از آن آگاه باشند. کوچک‌ترین اشتباه در فرآیند ترخیص کالا باعث تحمیل هزینه‌های مضاعف خواهد شد؛ بنابراین حتما پیش از ارسال بار به دبی از نحوه ترخیص کالا مطمئن شوید. 
در پی اعلامیه‌ای توسط گمرک دبی در سال ۲۰۲۲، اجناسی که ارزشی بیش از ۳۰۰ درهم دارند، مشمول ترخیص و حقوق گمرکی می‌شوند. کلیه اجناسی که ارزش آن‌ها از ۳۰۰ درهم بیشتر نیست و برای استفاده شخصی وارد شده‌اند، معاف از پرداخت گمرکی هستند. سپردن فرآیند ترخیص کالا به متخصصان این حوزه، خیال شما را بابت ارسال بار به دبی و تحویل سالم و به‌موقع کالا راحت‌تر می‌کند؛ هم‌چنین از پرداخت هزینه‌های اضافی نیز معاف خواهید شد. 

اقلام ممنوعه برای ورود به کشور دبی

دبی یکی از کشورهایی است که قوانین سخت‌گیرانه‌ای در گمرک دارد؛ بدین‌ترتیب واردات و صادرات برخی از کالاها به این کشور ممنوع خواهد بود. از انواع کالاهای ممنوعه برای صادرات به دبی می‌توان به اقلام زیر اشاره کرد: 
سلاح گرم (واقعی یا زینتی)
مهمات، ترقه
•  شمشیر، خنجر، نیزه
لباس یا تجهیزات نظامی
•   داروهای ممنوعه
فرستنده رادیویی یا تجهیزات ارتباطی
مواد غذایی در مقادیر زیاد
محتوای بدون کپی رایت
حیوانات محافظت شده و در خطر انقراض
در‌صورت انتقال این نوع کالاها به‌صورت جدی با حامل و صاحب کالا در گمرک برخورد شده و جریمه‌های سنگینی برای وی در نظر گرفته می‌شود. 

نحوه محاسبه هزینه حمل و نقل بین المللی به دبی

هزینه ارسال بار به دبی نیز هم‌چون هزینه حمل بار از چین به ایران براساس روش حمل و میزان بار متفاوت خواهد بود. هزینه حمل‌و‌نقل کالا با لنج و کشتی معمولا پایین‌تر از حمل‌ونقل هوایی به دبی است. از طرفی نوع و وزن بار تاثیر چشم‌گیری در هزینه نهایی حمل‌و‌نقل دارد. بعضی از مواد مانند مواد خوراکی نیاز به تجهیزات سرمایشی دارند؛ هم‌چنین حمل نوع دیگری از بارها مانند مواد شیمیایی با خطراتی همراه است و باید جوانب احتیاط رعایت شود. برای محاسبه هزینه ارسال کالا از دبی به ایران یا برعکس بهتر است با کارشناسان هانزا تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهند.

سوالات متداول

چه کالاهایی را می توان از طریق کشتی به دبی صادر کرد؟

انواع تجهیزات صنعتی، مواد شیمیایی، مواد چوبی، کاغذی و سلولزی را می توان با کمترین هزینه و امن ترین روش با ارسال بار به دبی با کشتی و واردات آن ها به ایران از طریق دریا منتقل کرد.

ارسال بار به دبی با چه روش هایی امکان پذیر است؟

ارسال از دبی به ایران یا برعکس، روش های هوایی و دریایی مرسوم است. انتخاب روش مناسب به بودجه شما و همچنین نوع و وزن بار بستگی دارد.

ارسال از دبی به ایران چقدر زمان می برد؟

مدت زمان ارسال کالا از دبی به ایران به روش حمل بستگی دارد. زمان حمل و نقل از طریق روش های دریایی معمولا بیشتر از حمل و نقل هوایی است.

مازی نور

مازی نور

سایپا یدک

سایپا یدک

پالایش نفت جی

پالایش نفت جی

توسعه صنایع خودرو

توسعه صنایع خودرو

آبسال

آبسال

کناف

کناف

نفت بهران

نفت بهران

نفت پاسارگاد

نفت پاسارگاد

ملی صنایع مس

ملی صنایع مس

زرین جم مارینا

زرین جم مارینا

صنایع چینی زرین

صنایع چینی زرین

چای گلستان

چای گلستان

چای احمد

چای احمد

گروه صنعتی شیشه کاوه

گروه صنعتی شیشه کاوه

پلیمر آریا ساسول

پلیمر آریا ساسول

توسعه نفت هرمزان

توسعه نفت هرمزان

فیلپا سیستم

فیلپا سیستم

آماده لذیذ

آماده لذیذ

ایران پتک

ایران پتک

مزمز

مزمز

پارس تایر

پارس تایر

پویا چرخ

پویا چرخ

نان سحر

نان سحر

سامسونگ

سامسونگ