inside-banner

واردات و صادرات چوب، کاغذ و مواد سلولزی

صادرات و واردات چوب نیز مانند هر محموله تجاری دیگری نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از خدمات مطمئن حمل‌و‌نقل بین‌المللی است. انتخاب یک شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی مناسب برای جابه‌جایی محموله‌های چوب نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها، اطمینان از رسیدن به موقع محموله و کاهش خطرات مرتبط با حمل‌و‌نقل دارد. نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا با تجربه بالا در زمینه حمل‌ونقل بین‌المللی دریایی، جاده‎‌ای، ریلی و ترکیبی، اخذ مجوز از سازمان‌های بنادر و دریانوردی و گمرک جمهوری اسلامی ایران و ارائه مشاوره‌های تخصصی در مسیر واردات و صادرات چوب همراه تاجران و بازرگانان عزیز خواهد بود.

نمایندگی ها
 • بندرعباس

  بندرعباس-بلوار امام خمینی- مابین سه راه سازمان و سه راه بلوکی-ساختمان پاداش-طبقه ۴-واحد ۴۰۱

 • بندر چابهار

  بندر چابهار- بلوار امام- روبروی بانک ملت مرکزی- بازرگانی محمد رسول تحویلداری

 • بندر خرمشهر

  بندر خرمشهر- خیابان مطهری- چهارراه نقدی- جنب رستوران رضا- آقای مزرعه

 • بندر امام خمینی (ره)

  بندر امام خمینی- ساختمان اداری گمرک-بیمه دی

 • بندر بوشهر

  بندر بوشهر- خیابان ساحلی - بلوار مهربان - پلاک ۱۴۹

آشنایی با انواع روش‌های حمل‌ونقل صادرات و واردات چوب

برای صادرات و واردات چوب و صنایع سلولزی می‌توانید انواع روش‌های حمل بار دریایی، جاده‌ای، ریلی و هوایی را انتخاب کنید. با‌توجه‌به طولانی یا کوتاه بودن مسافت، سنگین یا سبک بودن محموله، فشار و محدودیت زمانی برای تحویل محموله و هزینه حمل‌و‌نقل، روشی که برای جابه‌جایی محموله‌های وارداتی چوب انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. کارشناسان هانزا با بررسی هریک از این فاکتورها و در نظر گرفتن نیازها و ترجیحات بازرگان، بهترین روش حمل‌ونقل بین‌المللی را برای واردات و صادرات چوب انتخاب خواهند کرد.

حمل‌ونقل دریایی؛ بهترین روش برای واردات و صادرات چوب

به دلیل سنگین و حجیم بودن محموله‌های چوبی، روش حمل دریایی، معمولا به‌عنوان بهترین روش واردات و صادرات چوب شناخته می‌شود. به دلیل هزینه‌های پایین، این روش برای مسافت‌های طولانی و بارهای سنگین مناسب است. به کمک کشتی‌های باری حجم بیشتری از کالا را می‌توان جابه‌جا کرد. به‌این‌ترتیب به بنادر متعدد و بازارهای جهانی دسترسی خواهید داشت. این روش علاوه‌بر هزینه‌های پایین، ارسال امن محموله شما را نیز تضمین می‌کند. بعضی مواقع در روش دریایی نیاز است که از حمل و نقل ترکیبی برای ارسال کالا به مقصد نهایی استفاده کنید. با خدمات هانزا امکان ترانزیت خارجی از گمرکات دریایی به کشورهای همسایه و بالعکس از قبیل کشورهای CIS برای بازرگانان و تجار عزیز فراهم خواهد شد. 

حمل و نقل دریایی بین المللی

هانزا؛‌ ارائه‌کننده انواع حمل و نقل هوایی بین المللی در ایران

هانزا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی با همکاری شبکه بزرگ جهانی خود و همچنین با همکاری تنگاتنگ با ایر‌لاین‌ها و خطوط هوایی مختلف،‌ محموله‌های هوایی را در کمترین زمان ممکن و با قیمتی رقابتی به نقاط مختلف ایران و جهان ارسال می‌کند.

حمل و نقل هوایی بین المللی

حمل و نقل جاده‌ای محموله‌های چوب؛ مناسب مسافت‌های کوتاه

روش حمل‌ونقل جاده‌ای برای واردات چوب از کشورهای همسایه و مسافت‌های کوتاه مانند ارسال بار از ترکیه به ایران مناسب است. این روش حمل‌ونقل بین‌المللی انعطاف‌پذیری بالا و هزینه‌های پایینی دارد. به همین دلیل بسیاری از بازرگانان برای واردات از کشورهای همسایه این روش را انتخاب می‌کنند. 
در‌صورت همکاری با شرکت هنزا ناو دریا می‌توانید از خدمات متنوع حمل‌و‌نقل بین‌المللی زمینی این شرکت مانند ترانزیت داخلی از مرزهای ورودی به تمامی گمرکات داخلی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد بهره‌مند شوید.

حمل و نقل زمینی بین المللی

حمل و نقل ترکیبی کالا؛ ارسال انواع محصولات با سرعت بالا

شرکت حمل و نقل ترکیبی مانند هنزا ناو دریا با ایجاد سرویس حمل چند وجهی، برای تاجران این امکان را فراهم کرده تا محموله مورد‌نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال یا دریافت کنند. شرکت‌های فعال در زمینه خرید و فروش بین‌المللی یا صنایع نیازمند به مواد اولیه خاص به حمل و نقل ترکیبی نیاز دارند.

حمل و نقل ترکیبی بین المللی

حمل‌ونقل ریلی؛ واردات و صادرات چوب به روش ایمن و کاربردی 

به واسطه شبکه‌های ریلی گسترده، با استفاده از روش حمل‌ونقل ریلی قابلیت دسترسی به مقاصد مختلف برای صادرات و واردات چوب را خواهید داشت. این روش حمل‌ونقل برای مسافت طولانی کارآمدی بسیار بالا و هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. هانزا خدمات حمل‌ونقل ریلی و واردات و صادرات چوب و واردات کاغذ را به کشور به آسیای میانه، روسیه، ترکیه و کشورهای حوزه دریای بالتیک انجام می‌دهد.

حمل و نقل ریلی بین المللی

مزایای استفاده از خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی هانزا برای واردات چوب

با استفاده از سرویس‌های متنوع و تخصصی شرکت هنزا ناو دریا مانند سرویس‌های کانتینری دریایی (LCL, FCL)، سرویس محموله‌های فله (Break Bulk)، سرویس‌های Door to Door برای محموله‌های صادراتی و وارداتی، سرویس‌های ویژه برای محموله‌های پروژه‌ای و خدمات اجاره کشتی می‌توان در سریع‌ترین زمان، مطمئن‌ترین روش و هزینه مقرون‌به‌صرفه نسبت به واردات چوب از کشورهای مختلف اقدام کرد. بسته به نوع نیازتان کامیون‌های دربست (FTL)، کامیون‌های خرده بار (LTL) در کامیون‌های ویژه حمل کالاهای صادراتی و وارداتی در اختیارتان خواهد بود.

هانزا با عقد قراردادهای سالیانه با خطوط کشتیرانی مختلف و معتبر به شبکه‌های گسترده حمل‌ونقل دسترسی دارد. به همین دلیل علاوه‌بر کاهش هزینه‌ها، محموله وارداتی شما به موقع و با ایمنی بیشتر به مقصد می‌رسد. 

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی هنزا ناو دریا صرفا خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی، چند وجهی و تزانزیت کالا را ارائه میدهد.

سوالات متداول

کدام روش حمل و نقل برای صادرات و واردات چوب کارآمدتر است؟

برای مسافت کوتاه و بارهای با حجم کم روش حمل و نقل زمینی مناسب است؛ اما برای مسافت های طولانی و بارهای سنگین بهتر است از روش حمل و نقل دریایی و ریلی برای واردات و صادرات چوب استفاده کنید.

تعرفه گمرکی واردات چوب، کاغذ و مواد سلولزی چقدر است؟

کلیه شرکت هایی که قصد واردات چوب و مواد سلولزی را دارند باید با کدهای تعرفه گمرکی و نحوه پرداخت آن آشنا باشند. این کار مهم و تخصصی باید توسط کارشناسان خبره انجام شود. شرکت هنزا ناو دریا شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.