inside-banner

واردات و صادرات مواد اولیه پلاستیک

در دنیای مدرن، پلاستیک یکی از پرمصرف‌ترین مواد اولیه در صنایع و تولید است. از گوشی‌های موبایل گرفته تا حتی انواع پوشاک با پلیمرهای مختلف پلاستیکی ساخته می‌شوند. تجارت اولیه پلاستیک و انواع پلیمرها هم پرسود است و هم در بخش‌های مختلف کاربرد دارد. حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک باتوجه‌به تعداد واحدهای این صنعت در کشور، یک دغدغه مهم برای شرکت‌های تجاری است. واردات مواد اولیه پلاستیک یا ارسال آن به نقاط مختلف ایران و جهان نیاز به تجهیزات و زیرساخت‌های خاصی دارد. 
شرکت هنزا ناو دریا که در زمینه حمل و نقل فعالیت دارد، خدمات مدرن و تخصصی برای باربری مواد اولیه پلاستیک عرضه می‌کند. هانزا با مجوز از سازمان بنادر و دریانوری و سازمان گمرک ایران، حمل و نقل بین‌المللی و داخلی را مطابق استانداردهای روز دنیا انجام می‌دهد. بازرگانان و شرکت‌های تجاری ایرانی می‌توانند باربری انواع محموله‌های پلاستیکی‌شان را با خیال راحت به هانزا بسپارند. 

واردات و صادرات مواد اولیه پلاستیک

درخواست استعلام قیمت از هانزا

آخرین مقالات هانزا

اصطلاحات حمل و نقل بین المللی

فرم‌های الزامی صادرات و واردات

دسترسی به مهم‌ترین نقاط تجاری ایران و جهان؛ بخشی از خدمات حرفه‌ای هانزا

ارتباط تجاری با کشورهای مختلف قدمتی چند هزار ساله دارد. ارتباط با نقاط مختلف برای صنایع و واحدهای تولیدی و همچنین خریداران یا فروشندگان حیاتی است. صنعت مواد اولیه پلاستیکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هانزا به‌عنوان یک شرکت باربری بین المللی معتبر، یک شبکه حمل و نقل گسترده را در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌دهد؛ این یعنی ارتباط با هر نقطه از ایران و هر مرکز تجاری در کشورهای بین‌المللی به‌آسانی انجام خواهد شد. با سرویس حمل و نقل زمینی، کسب‌وکارهای فعال در شمال کشور به‌راحتی به بندرهای جنوبی ایران متصل می‌شوند. 
واحدهای تولید و فروش فعال در نقاط مختلف کشورمان، قادرند با استفاده از خدمات تخصصی هانزا با دورترین مراکز تجاری دنیا مبادله داشته باشند. هانزا عضو اتاق‌های بازرگانی ایران و آلمان، ایران و ایتالیا، ایران و بلژیک و ایران و چین است. ارتباط شرکت هنزا ناو دریا با کشورهای مختلف و همکاری با خطوط باربری معتبر جهان، امکان توسعه برند را برای شرکت‌های ایرانی فراهم کرده است. خدمات حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک توسط هانزا از بندرهای چینی تا کشورهای اسکاندیناوی را پوشش می‌دهد.

شیوه‌های متنوع هانزا برای حمل مواد اولیه پلاستیک بر اساس نیاز مشتریان

شرکت‌های حمل و نقل معتبر دنیا، انواع کالا و مواد اولیه را با روش‌های مختلف جابه‌جا می‌کنند. هانزا نیز بر اساس نیاز و نوع سفارش تجار محترم، انواع وسایل نقلیه را مطابق استانداردهای روز دنیا برای حمل بار پیشنهاد می‌کند. مواد اولیه پلاستیک ویژگی‌های خاصی دارند که برای باربری باید به آن‌ها توجه شود. پلیمرهای پلاستیکی معمولاً وزن سنگینی ندارد اما حجیم هستند و همچنین، اشتعال‌پذیرند. هانزا، حساسیت‌های شرکت‌ها برای واردات یا صادرات مواد اولیه پلاستیکی را به‌خوبی درک کرده است. هانزا فقط با معتبرترین خطوط باربری داخلی و جهانی همکاری دارد. شرکت‌های حمل و نقل تحت قرارداد با هانزا، از روش‌های حمل و نقل بین المللی زمینی، حمل هوایی، دریایی و حتی ترکیبی برای جابه‌جایی محموله پلاستیک استفاده می‌کنند. بخش قابل توجهی از واردات و صادرات روزانه در سراسر جهان به مواد اولیه پلاستیکی اختصاص دارد. شرکت‌های بازرگانی خصوصی، سازمان‌های دولتی و بازرگان ایرانی با فعالیت در صنایع پلاستیک و پلیمر به یک شبکه حمل و نقل حرفه‌ای برای واردات و صادرات نیاز دارند. شرکت هنزا ناو دریا که انواع مجوزهای داخلی و بین‌المللی ترابری را دریافت کرده است، مجهزترین وسایل نقلیه مدرن را در اختیار تجار ایرانی قرار می‌دهد. ایمنی و تحویل به موقع، خط قرمز فعالیت‌های هانزا هستند.

روش‌های حمل مواد اولیه پلاستیک؛ باربری از همه مسیرهای ممکن 

باربری مواد اولیه و کالای صنعتی با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. هانزا برای حمل مواد اولیه پلاستیک بین شهرهای مختلف ایران یا صادرات و واردات بین‌المللی این اقلام راهکارهای مختلف پیشنهاد می‌کند. باربری از طریق مسیر زمینی، دریایی و هوایی انجام می‌شود.

1- حمل و نقل هوایی مواد پلاستیکی؛ جابه‌جایی سریع محموله‌های سبک 

هواپیما‌های باری از ایرلاین‌های مشهور ایران و کشورهای خارجی آماده خدمت‌رسانی به تاجران داخل کشور هستند. این هواپیماها که به فرودگاه‌های شهرهای ایران و پایتخت‌های خارجی پرواز می‌کنند، گزینه‌ای مناسب برای حمل سریع بار سبک محسوب می‌شوند. هانزا به‌عنوان یک شرکت باربری هوایی با‌سابقه، خدمات حمل هوایی را به‌صورت Door to Door عرضه می‌کند. 

2- حمل دریایی مواد اولیه پلاستیک؛ واردات و صادرات محموله‌های سنگین 

برای حمل دریایی بار مواد پلاستیکی، از کشتی‌های باری استفاده می‌شود. هانزا با معتبرترین خطوط کشتیرانی داخلی و خارجی قرارداد سالانه دارد تا خدمات باربری با نرخ ویژه به مشتریان عرضه شود. کانتینرهای دریایی هم به‌صورت پروژه‌ای و هم اجاره‌ای، سرویس‌های Door to Door را فراهم می‌کنند.

3- حمل و نقل زمینی محموله‌های مواد اولیه پلاستیکی؛ ارسال بار با روش‌های جاده‌ای و ریلی

شرکت‌های حمل و نقل، باربری زمینی را هم به‌صورت جاده‌ای و هم ریلی انجام می‌دهند. در حمل جاده‌ای مواد اولیه پلاستیک، بارگیری و تخلیه محموله با کامیون‌های باری پیشرفته انجام می‌شود. در حمل و نقل ریلی هم بار در واگن‌های باری قطار جابه‌جا خواهد شد. حمل و نقل زمینی، برای جابه‌جایی محموله بین آدرس‌های دقیق و صادرات و واردات به کشورهای همسایه یک گزینه ایده‌آل است.

4- حمل ترکیبی مواد اولیه پلاستیک؛ استفاده از وسایل نقلیه مختلف برای حمل بار 

حمل ترکیبی در واقع نوعی حمل بار است که در آن از انواع وسایل نقلیه برای ارسال بار استفاده می‌شود. حمل ترکیبی برای دسترسی به دورترین نقاط دنیا و صادرات یا واردات در شرایط تحریم بسیار کارآمد است.

حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک چقدر طول می‌کشد؟ بازه زمانی مختلف در هر موقعیت خاص 

برنامه‌ریزی برای تحویل به موقع کالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در شرکت‌های تجاری است. مدت زمان حمل بار داخلی یا بین‌المللی به نوع بار و روش جابه‌جایی بستگی دارد. فرآیند ترخیص، بارگیری و تخلیه محموله‌های سنگین پلاستیکی بیشتر از کالا سبک‌تر طول می‌کشد. همچنین حمل دریایی از ارسال بار با هواپیما طولانی‌تر خواهد بود.
برای مثال، حمل و نقل هوایی بار سبک از پایتخت کشورهای دیگر به تهران حداقل 3 روز طول می‌کشد. این بازه برای کشتی‌ها طولانی‌تر است. برای اطلاع دقیق از زمان موردنیاز برای تحویل کالا به مقصد، کارشناسان هانزا تخمین دقیقی ارائه می‌کنند. هانزا با استفاده از سرویس های سریع و مدرن در بهترین خطوط باربری در تحویل به موقع کالا سابقه طولانی دارد. 

هزینه ارسال بار مواد اولیه پلاستیک، وابسته به عوامل مختلف 

هزینه ارسال کالا روی قیمت نهایی و میزان سود کسب‌وکارها تأثیر می‌گذارد. برای نرخ حمل و نقل بین‌المللی یا حتی جابه‌جایی بار در داخل کشور نمی‌توان یک رقم ثابت در نظر گرفت. هزینه ارسال مواد اولیه پلاستیک به شهرها و کشورهای مختلف پیش از هر چیز به حجم و وزن محموله بستگی دارد. 
وزن بار روی میزان سوخت مصرفی وسیله نقلیه حامل تأثیر می‌گذارد. میزان مسافت بین مبدأ و مقصد جابه‌جایی بار هم یک عامل مؤثر در برآورد هزینه‌ها است. نوع وسیله نقلیه و تجهیزات حمل و بارگیری مواد پلاستیکی نیز فاکتورهای مهمی هستند. همچنین، نرخ ارز و هزینه‌های گمرکی را هم نباید از یاد برد. 

حمل و نقل ایمن و سریع مواد اولیه پلاستیکی را با خیال راحت به هانزا بسپارید

مواد اولیه پلاستیکی در صنایع مختلف کاربرد دارند و در کشورمان هم واحدهای مختلف در این بخش فعالیت می‌کنند. حمل و نقل مواد پلاستیکی به نقاط مختلف ایران و جهان یکی از دغدغه‌های مهم فعالان این عرصه است. شرکت هنزا ناو دریا، خدمات حرفه‌ای حمل بار به مراکز تجاری مختلف را با سرعت و ایمنی بی‌نظیر عرضه می‌کند. معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی، ریلی و هوایی در داخل و خارج از کشور با هانزا قرارداد دارند. 
تنوع وسایل نقلیه و امکانات پیشرفت کشتی‌ها، هواپیماها، قطارها و حتی کامیون‌های شبکه باربری هانزا، امنیت و تحویل به موقع محموله را تضمین می‌کنند. پرتال مشتریان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت سفارش با پیام کوتاه در کنار نیروی انسانی مجرب و زبده، یک تجربه فوق‌العاده از حمل و نقل کالا برای مشتریان فراهم کرده است. کارشناسان واحد مشاوره هانزا از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۳۳۱۲۰۰۰ پاسخگویی سؤالات شما هستند.

سوالات متداول

ارسال بار مواد اولیه پلاستیکی با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

هانزا با معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی و داخلی همکاری دارد. انواع محموله‌های مواد اولیه پلاستیکی از طریق باربری هوایی، حمل و نقل آبی، حمل جاده‌ای، حمل و نقل ریلی و حتی روش ترکیبی جابه‌جا می‌شوند.

نرخ حمل و نقل مواد اولیه پلاستیکی چقدر است؟

هزینه ارسال بار مواد اولیه پلاستیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. نرخ ارز و تعرفه‌های گمرکی در کنار نوع و وزن بار، وسیله نقلیه حامل و مسافت بین مبدأ و مقصد جزو عوامل تأثیرگذار روی هزینه صادرات و واردات هستند

بیمه حمل مواد پلاستیکی کدام موارد را پوشش می‌دهد؟

اولویت هانزا، امنیت و سلامت محموله‌هایی جابه‌جاشده است. هرگونه خسارت هنگام بارگیری، تخلیه و جابه‌جایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. ضمانت سلامت کالا هنگام تحویل، یکی از خدمات هانزا به مشتریان است