خانه > اخبار > به تعویق افتادن افزایش هزینه های ترانزیت از کانال پاناما

به تعویق افتادن افزایش هزینه های ترانزیت از کانال پاناما

به تعویق افتادن افزایش هزینه های ترانزیت از کانال پاناما

اداره کانال پاناما، اعمال تغییرات در هزینه های ترانزیت کانال را به منظور آمادگی بیشتر صنعت دریایی با هزینه های جدید، به تعویق انداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از جی کپتین، اداره کانال پاناما ( ACP) افزایش تعرفه های برنامه ریزی شده خود برای هزینه های رزرو ترانزیت از این کانال که قرار بود به اجرا درآید را به تعویق می اندازد.
طبق گزارش اتاق حمل و نقل بین المللی، تغییرات پیشنهادی در مورد هزینه های کانال پاناما شامل حداقل افزایش هزینه برای هر رزرو ترانزیت ۲۰۰۰۰ دلار (۵۷درصدافزایش) و حداکثر افزایش هزینه ۵۸۵۰۰ دلار (۱۶۷ درصد افزایش) است. ACP اعلام کرد که اعمال تغییرات هزینه ها از ۱ ژوئن ۲۰۲۱ خواهد بود تا این فرصت به صنعت دریایی داده شود تا خود را برای تعدیل هزینه های رزرو جدید آماده کند.
پس از اعلام مقامات کانال پاناما مبنی بر افزایش هزینه ها، اتاق بین‌المللی حمل و نقل کشتیرانی ICS، انجمن مالکان کشتی آسیا، انجمن صاحبان کشتی جامعۀ اروپا، نامه مشترکی را خطاب به جامعۀ جهانی و ادارۀ کانال پاناما ارسال کرده و نگرانی خود مورد افزایش هزینه‌ها ابراز کردند.
گای پلاتن، دبیرکل اتاق بین‌المللی حمل و نقل گفت: از اینکه مقامات کانال پاناما اعمال تعرفه های جدید را به تعویق انداخته اند خرسندیم و درصدد گفت و گو با مسئولان کانال پاناما برای تبیین یک استراتژی قیمت گذاری بلند مدت با توجه به هزینه های حمل و نقل در این صنعت هستیم.
کانال پاناما یکی از پرترددترین مسیرهای حمل و نقل جهان است. این کانال تقریباً ۱۴۰۰۰ ترانزیت کشتی را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسانده است. حمل و نقل کانتینری، حدود ۳۵ درصد از کل تناژ عبوری از کانال را تشکیل می دهد.