خانه > دانشنامه > بنادر جهان

بنادر جهان

سنگاپور
سنگاپور

بندر سنگاپور را دیگر نمی‌توان بزرگ‌ترین بندر کانتینری دنیا دانست، اما همچنان می‌توان آن را در زمره قوی‌ترین بنادر دنیا قرار داد. این بندر با ثبت با ۳۲.۶۳ میلیون TEU کانتینر در سال گذشته، در مقایسه با سال ۲۰۱۴ با ۳۱.۶۵ و سال ۲۰۱۳ با ۲۹.۹۴ میلیون TEU آمار قابل‌توجهی را به ثبت رسانده است.

شانگهای
شانگهای

بندر شانگهای موفق به کسب لقب بهترین و پرکارترین بندر کانتینری دنیا شده است. این بندر موفق به تخلیه و بارگیری ۳۳.۶۲ میلیون TEU بار شده است که در مقایسه با آمار ۳۲.۵۳ و ۳۱.۷۳ میلیون TEU در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳، پیشرفت بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

تیانجین
تیانجین

بندر تیانجین چین رکورد تخلیه و بارگیری ۱۳.۰۱ میلیون TEU را در پرونده کاری خود دارد که در مقایسه با رکورد ۱۲.۳ میلیونی در سال ۲۰۱۴ و ۱۱.۵۹ میلیونی در سال ۲۰۱۳، آمار چشمگیری از خود برجای گذاشته است. TEU مخفف «واحدهای ۲۰ فوتی» است که هر ۲ واحد آن برابر با یک کانتینر است.

جبل علی
جبل علی

این بندر واقع در دوبی در سال ۲۰۱۵، ورود و خروج ۱۳.۶۴ میلیون‌بار را مدیریت کرده است که افزایش قابل‌توجهی نسبت به آمار ۱۳.۳ میلیونی در سال ۲۰۱۴ و ۱۳ میلیونی در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد. امارات متحده عربی موفق شده است خود را به‌عنوان نقطه اتصال شرق و غرب به خطوط کشتیرانی باری معرفی کند.

گوانگجو
گوانگجو

به‌ رغم رکود در صادرات به خارج از چین، بندر گوانگجو همچنان در رسیدگی به محموله‌ های باری پیشتاز است. این بندر که موفق به ثبت آمار ۱۴.۴۲ میلیون TEU بار در سال ۲۰۱۳ و ۱۴.۴۷ میلیون TEU بار در سال ۲۰۱۴ شده است، با جهشی قابل‌ توجه، آمار ۱۵.۳۱ میلیون TEU بار را در سال ۲۰۱۵ به نام خود ثبت کرده است.

کینگدائو
کینگدائو

کینگدائو۱۵.۵۲ میلیون TEU بار را در سال گذشته مدیریت کرد که در مقایسه با آخرین آمار رسمی از این بندر، یعنی ۱۳.۰۲ میلیون TEU در سال ۲۰۱۳ و ۱۴.۵ میلیون TEU در سال ۲۰۱۴، با افزایش روبه‌رو بوده است.